Juraj Slafkovský v kolízii.
Juraj Slafkovský v kolízii. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|11. okt 2024 o 05:45

Slováci v noci na piatok nebodovali.

NEW YORK. Ťarcha vlastného obranného páru môže byť pre dvoch mladíkov narodených v 2004 v NHL ešte priveľká. Zdá sa, že ide o prípad Šimona Nemca a Seamusa Caseyho.

Hlavný kouč Sheldon Keefe práve z nich vyskladal tretiu obrannú dvojicu na začiatku ročníka 2024/25. Lenže v noci na piatok proti Torontu sa nijaké zlepšenie od Prahy neukázalo, práve naopak.

Duo Nemec-Casey má v tejto sezóne vysoko negatívny pomer striel, keď je na ľade - 16:38. Platí to i o šanciach na gól (7:16) a dupľom o vysoko nebezpečných príležitostiach (1:9).

"Návrat Bretta Pesceho určite privítame," píšu na blogu Devils Army Blog po prvej prehre potom, ako poukázali na negatívny defenzívny vplyv tretieho páru na hru "diablov".

Začína sa to prejavovať i na osobných štatistikách.

Nemec odohral pri prehre 2:4 s Maple Leafs len 11 minút a 49 sekúnd, čo je najmenej od začiatku jeho kariéry. Štatistiky mu rozšírili dve mínusky. Jednu strelu zablokoval.

V druhej tretine sa pridal k zvyšujúcemu sa tlaku Devils a nebol ďaleko od prvého bodu v sezóne. Jeho strela sa však odrazila od žŕdky.

Na prvý bod čaká i jeho spoluhráč - útočník Tomáš Tatar. S Hischierom a Mercerom otvorili tento duel ako začínajúca formácia. Tatar strávil na ľade 12 minút a 25 sekúnd, vystrelil na bránku a raz bodyčekoval.

Slafkovský v druhom útoku

Montreal Canadiens nestačili na rivala z Bostonu. V TD Garden prehrali 4:6.

Juraj Slafkovský sa bodovo nepresadil, no odohral slušnú porciu času, konkrétne 20 minút a 37 sekúnd. Zaznamenal plusku, strelu na bránku, blok a štyri bodyčeky.

Tréneri na nepriaznivý vývoj zápasu zareagovali pomiešaním formácií v tretej tretine. Košičan si vyskúšal druhú lajnu s Kirbym Dachom a Alexom Newhookom.

Bol to prvý zápas Jeremyho Swaymana po podpise osemročnej zmluvy. Brankár "medveďov" pochytal 20 z 24 striel.

Kopitar s hetrikom

Sezónu začal vo veľkom štýle kapitán Los Angeles Kings Anže Kopitar. Pri výhre 3:1 nad Buffalom strelil hetrik.

Slovinec sa stal siedmym hráčom v dejinách ligy s čistým hetrikom v otváracom dueli. Jedným z tých, ktorým sa to podarilo pred ním, je Čech Radim Vrbata.

Trojbodový sezónny debut má za sebou i mladík v drese Stars Logan Stankoven. Útočník so slovenskými koreňmi ašpirujúci na Calder Trophy pozbieral pri víťazstve 4:3 nad Nashvillom tri asistencie.

Pittsburgh zvíťazil 6:3 nad Detroitom. Na dva góly prihral Jevgenij Malkin, ktorý sa dostal na métu 800 asistencií ako tretí aktívny hráč po Sidneym Crosbym a Patrickom Kaneom.

NHL - základná časť - 11. október

Boston - Montreal 6:4 (3:2, 2:0, 1:2)

Góly: 12. McAvoy (Marchand, E. Lindholm), 14. Kastelic (Zadorov, Koepke), 19. E. Lindholm (Zadorov, Pastrňák), 36. Pastrňák (Zacha, E. Lindholm), 37. Koepke (Beecher, Carlo), 56. Kastelic (Koepke, Carlo) – 9. Gallagher (Armia, Hutson), 13. Caufield (Guhle, Hutson), 50. Josh Anderson (Guhle, O. Kapanen), 56. Gallagher (J. Evans, Armia)

Brankári: Swayman 20/24 - Primeau 23/29

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 20 minút a 37 sekúnd, zaznamenal plusku, strelu na bránku, blok a štyri bodyčeky/

Buffalo - Los Angeles 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Góly: 37. Tuch – 41. Kopitar (Laferriere, Edmundson), 59. Kopitar (Spence, Fiala), 60. Kopitar (Byfield, Kempe)

Brankári: Luukkonen 20/22 - Kuemper 32/33

New Jersey - Toronto 2:4 (1:3, 1:1, 0:0)

Góly: 20. Bratt, 40. Meier (Dillon, Kovacevic) – 9. Pacioretty (Holmberg, Timmins), 12. McMann (McCabe, Lorentz), 15. Lorentz (Kämpf), 35. Tavares (Domi, Ekman-Larsson)

Brankári: Markström 18/22 - Hildeby 22/24

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 11 minút a 49 sekúnd, mal dve mínusky a blok/

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 12 minút a 25 sekúnd, vystrelil na bránku a raz bodyčekoval/

Ottawa - Florida 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 6. Stützle (Norris, Sanderson), 11. Pinto, 59. Stützle (B. Tkachuk) – 36. Forsling (Bennett, M. Tkachuk)

Brankári: Ullmark 30/31 - Bobrovskij 28/30

NY Islanders - Utah 4:5pp (1:1, 0:1, 3:2 - 0:1)

Góly: 12. Duclair (Dobson, Barzal), 42. Horvat (Duclair, Dobson), 47. Pageau (Holmström), 58. Cyplakov (Nelson, Palmieri) – 20. Crouse (Maccelli, L. Cooley), 34. Sergačov (Keller, Schmaltz), 48. Guenther (Keller, Sergačov), 59. Doan (Kerfoot, Crouse), 78. Guenther

Brankári: Varlamov 21/26 - Ingram 21/25

Detroit - Pittsburgh 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Góly: 4. DeBrincat (Raymond, Larkin), 33. Tarasenko (Seider, DeBrincat), 49. DeBrincat (E. Gustafsson, Raymond) – 16. Beauvillier (Crosby, Puljujärvi), 23. Beauvillier (M. Pettersson, Crosby), 24. D. O'Connor (Malkin, Letang), 26. M. Pettersson, 42. E. Karlsson (Letang, Malkin), 53. Hayes (Glass, Acciari)

Brankári: Husso 10/14, Talbor 12/14 - Blomqvist 29/32

Minnesota - Columbus 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 18. Boldy (M. Johansson, Brodin), 37. Eriksson Ek (M. Johansson, Boldy), 50. Zuccarello (Boldy, Kaprizov) – 22. K. Johnson (Sillinger, Severson), 58. Werenski (Činachov, K. Johnson)

Brankári: Gustavsson 30/32 - Merzlikins 23/26

Nashville - Dallas 3:4 (0:0, 1:4, 2:0)

Góly: 24. F. Forsberg (Marchessault, Josi), 45. Novak (Evangelista, F. Forsberg), 59. O'Reilly (Marchessault, F. Forsberg) – 23. Hintz (Stankoven, W. Johnston), 23. J. Robertson (Hintz, Stankoven), 29. Marchment (Duchene, Stankoven), 39. Marchment (Seguin, Harley)

Brankári: Wedgewood 16/20 - Oettinger 32/35

San Jose - St. Louis 4:5pp (2:1, 2:0, 0:3 - 0:1)

Góly: 8. Celebrini (Eklund, Walman), 18. Toffoli (Celebrini, Rutta), 29. Zetterlund (Granlund, Toffoli), 38. Goodrow – 9. Bučnevič (Kyrou, Broberg), 43. Faksa (N. Walker), 47. R. Suter (Toropčenko), 60. Faulk (R. Thomas, Kyrou), 76. B. Schenn (Parayko)

Brankári: Blackwood 35/40 - Hofer 25/29

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Slafkovského preradili z prvého útoku. Nemec trafil žŕdku, potrebuje iného spoluhráča