Martin Pospíšil v drese Calgary Flames.
Martin Pospíšil v drese Calgary Flames. (Autor: Calgary Flames - Twitter)
Oh my Hockey|13. okt 2024 o 06:15

Slafkovský mal dvojbodový večer.

NEW YORK. Prvý gól aj prvá asistencia v sezóne je vždy dôležitá. Niekomu sa podarí dosiahnuť obe méty v jednom stretnutí.

To je prípad Tomáša Tatara. Slovenský forvard takýmto spôsobom pomohol New Jersey k výhre 5:3 nad Washingtonom.

Skóroval v 24. minúte, keď poslal "diablov" do vedenia 3:2. Tiesnený obrancom sa dokázal pretlačiť k dorážke a dostať puk do bránky. Potom pridal asistenciu pri góle Mercera do prázdnej bránky.

Tatar odohral 13 minút a 57 sekúnd, k bodom pridal plusku a mal štyri strelecké pokusy.

Jeho spoluhráč Šimon Nemec strávil na ľade 14 minút a 35 sekúnd, zaznamenal plusový bod a tri strely na bránku.

Proti dvojici nastúpil Martin Fehérváry, s 20 minútami a 59 sekundami tretí najvyťažovanejší obranca Washingtonu. Zápas ukončil s dvomi mínuskami, dvomi strelami, bodyčekom a blokom.

Slafkovský nahrával Caufieldovi

Juraj Slafkovský si po troch zápasoch sezóny 2024/25 drží priemer bodu na zápas.

Na domácom ľade pri výhre 4:1 nad Ottawou pomohol Canadiens dvomi asistenciami. Prvá bola pri víťaznom góle Caufielda v 16. minúte, druhá pri góle toho istého spoluhráča v čase 47:43.

Slovenský mladík odohral 13 minút a 38 sekúnd s dvomi pluskami, strelou na bránku a dvomi bodyčekmi.

Pospíšil znova dvojbodový

Calgary Flames zvíťazili v prvom domácom zápase sezóny 6:3 nad Philadelphiou. Martin Pospíšil odohral ďalší vynikajúci duel.

Po prvýkrát si vyskúšal, aké je to pobiť sa v NHL, keď odpovedal na výzvu Tysona Foerstera.

Zaujal však i bodmi. Dvakrát prihral strelcovi Jonathanovi Huberdeauovi, prvý raz v 6. minúte a po druhýkrát v čase 55:34.

Po dvoch zápasoch má priemer dvoch bodov na duel, hoci v tomto odohral iba 9 minút a 9 sekúnd. Pripísal si aj dve plusky, dve trestné minúty, strelu na bránku a štyri bodyčeky.

Samuel Honzek mal znova niekoľko vážnych príležitostí na gól, no na prvý bod v NHL čaká. Na ľade strávil 12 minút a 43 sekúnd, zaznamenal tri strely a bodyček, raz bol vylúčený.

NHL - základná časť - 13. október

Buffalo - Florida 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Góly: 17. Greenway (Krebs), 18. T. Thompson (Tuch, Clifton), 22. Jokiharju (Dahlin, Quinn), 37. Samuelsson (Zucker, McLeod), 59. Tuch – 10. Schmidt (Greer, J. Boqvist), 39. Bennett (Reinhart, Rodrigues)

Brankári: Levi 23/25 - Knight 22/26

Detroit - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 22. Compher (Chiarot, Seider), 47. Copp (Raymond, Edvinsson), 60. Larkin

Brankári: Talbot 42/42 - Saros 19/21

Montreal - Ottawa 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

/Góly: 11. Heineman (Dvorak), 16. Caufield (Matheson, Slafkovský), 44. Newhook (Hutson, Guhle), 48. Caufield (Suzuki, Slafkovský) – 46. Stützle (B. Tkachuk)

Brankári: Montembeault 24/25 - Ullmark 22/26

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 13 minút a 38 sekúnd, pripísal si dve asistencie, dve plusky, strelu na bránku a dva bodyčeky/

NY Rangers - Utah 5:6pp (1:1, 3:4, 1:0 - 0:1)

Góly: 9. Panarin (Lafrenière), 24. Panarin (Fox, Trocheck), 30. K. Miller (Fox), 38. Schneider (Trouba, Cuylle), 53. Cuylle (Fox, Kakko) – 4. Hayton (Keller, Schmaltz), 22. McBain (Koljačonok, L. Cooley), 27. Keller (Kerfoot), 29. Stenlund (Maccelli), 34. Guenther (Schmaltz, Hayton), 65. Keller

Brankári: Šesťorkin 20/26 - Ingram 29/34

Toronto - Pittsburgh 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 21. Nylander, 23. Knies (Rielly, Marner), 43. Marner, 60. Nylander (Domi) – 11. Letang (Crosby, Malkin), 53. Rakell (Malkin)

Brankári: Stolarz 21/23 - Blomqvist 29/32

Washington - New Jersey 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Góly: 11. Carlson (Dubois, D. Strome), 21. D. Strome (Carlson, Ovečkin), 42. Wilson (McMichael) – 14. Casey (Bratt, Meier), 17. Cotter (Noesen, Haula), 24. Tatar (Noesen, Haula), 34. Cotter (Noesen, Haula), 60. Mercer (Tatar, Hischier)

Brankári: Lindgren 28/32 - Markström 29/32

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 59 sekúnd, zaknihoval dve mínusky, dve strely na bránku, bodyček a blok/

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 14 minút a 35 sekúnd, zaznamenal plusový bod a tri strelecké pokusy/

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 13 minút a 57 sekúnd so ziskom gólu a asistencie, pridal plusový bod a štyrikrát vystrelil na bránku/

Dallas - NY Islanders 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 8. Seguin (Marchment, Duchene), 31. Benn (W. Johnston), 59. Seguin (Marchment, Steel)

Brankári: Oettinger 34/34 - Varlamov 24/26

Minnesota - Seattle 4:5sn (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. Zuccarello (Kaprizov, Rossi), 22. Boldy (Kaprizov, Zuccarello), 42. Kaprizov (Rossi, Faber), 53. Hartman (Boldy, Spurgeon) – 22. Eberle (McCann, Montour), 29. Eberle (Burakovsky, Dunn), 43. Kartye (B. Tanev, Gourde), 57. McCann (R. Evans, Burakovsky), rozh. náj. Eberle

Brankári: Fleury 30/34 - Daccord 34/38

Colorado - Columbus 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)

Góly: 20. MacKinnon (Ivan, Rantanen), 23. Wood (Kelly, de Haan), 24. Mittelstadt (Colton, Makar), 59. Colton (MacKinnon, Makar) – 7. Werenski (Činachov, Monahan), 8. K. Johnson (Christiansen), 22. Fantilli (Labanc, Tarasov), 25. Marčenko (Severson), 30. Činachov (Monahan, Marčenko), 60. Monahan (Marčenko, Činachov)

Brankári: Georgijev 6/9, Annunen 11/13 - Tarasov 26/30

Calgary - Philadelphia 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Góly: 6. Huberdeau (Pospíšil, Mantha), 8. Weegar (Huberdeau, Kuzmenko), 35. Kadri (Kuzmenko, Huberdeau), 55. Backlund (Coleman, Zary), 56. Huberdeau (Pospíšil, Bean), 59. Kadri (Kuzmenko, Weegar) – 28. Konecny (Laughton, E. Johnson), 39. Farabee (Brink, Couturier), 58. Konecny (Mičkov, Frost)

Brankári: Wolf 27/30 - Fedotov 37/42

/Samuel Honzek (Calgary) odohral 12 minút a 43 sekúnd, zaznamenal tri strely a bodyček, raz bol vylúčený/

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 9 minút a 9 sekúnd, pripísal si dve asistencie, dve plusky, dve trestné minúty, strelu na bránku a štyri bodyčeky/

Edmonton - Chicago 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 25. Perry (J. Skinner, Ekholm), 51. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) – 16. Kurashev (Hall, Kaiser), 31. S. Jones (Bedard, Teräväinen), 34. Bedard (Teräväinen), 46. Teräväinen (S. Jones, Bedard), 60. Teräväinen (A. Vlasic, S. Jones)

Brankári: Pickard 15/19 - Mrázek 35/37

San Jose - Anaheim 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 51. Lundeström (McGinn, Leason), 59. Zegras (Fowler, McTavish)

Brankári: Vaněček 28/29 - Dostál 30/30

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Pospíšil sa prvýkrát pobil, má dva body na zápas. Tatar skóroval i asistoval