Tréner Tampy Bay nadával na rozhodcov, vylúčili ho zo striedačky

Rozčúlený tréner Tampy Bay Jon Cooper.
Rozčúlený tréner Tampy Bay Jon Cooper. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|4. mar 2022 o 07:46

Jon Cooper nedokončil stretnutie.

TAMPA BAY. Tréner Tampy Bay Lightning Jon Cooper neudržal nervy na uzde vo štvrtkovom zápase proti Pittsburghu Penguins. Bolts ho prehrali 1:5.

Cooper bol vylúčený v poslednej minúte druhej tretiny za komentáre smerom k rozhodcom. Tie zachytili televízne kamery.

"Nemyslím si, že som mu povedal niečo, čo ešte v kariére rozhodcu nepočul," reagoval na incident po zápase.

"Mojou povinnosťou ako hlavného trénera je trénovať a človek sa pri tejto činnosti občas rozcitlivie," podotýka Cooper. "Neviem, čo také som povedal, že ma za to vyhodili."

Trénera obhajcov Stanley Cupu rozčúlil verdikt rozhodcov, ktorí rozhodli, že Lightning budú hrať po mele pred bránou v oslabení. Po jeho komentároch na ich adresu dostali Penguins šancu hrať v početnej výhode o dvoch hráčov.

Cooper bol vylúčený po prvý raz vo svojej trénerskej kariére.

Domov»Hokej»NHL»Tréner Tampy Bay nadával na rozhodcov, vylúčili ho zo striedačky