Dve tváre McDavida. Najprv strelil neuveriteľný gól, potom spálil tutovku

Connor McDavid.
Connor McDavid. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|8. nov 2022 o 07:23

Connor McDavid strelil ďalší nádherný gól.

WASHINGTON. V zápase Edmontonu a Washingtonu bol Connor McDavid ako býva zvykom jedným z najlepších hráčov. Strelil gól a pridal asistenciu.

Odohral 500. duel v NHL. Hoci sa snažil, opäť sa prejavili problémy v defenzíve Oilers a tí prehrali 4:5.

V 29. minúte strelil nádherný gól. V hre štyroch proti štyrom boli "olejári" v útočnom pásme. Kapitán stál na modrej čiare, keď ho našiel Draisaitl. On nabral rýchlosť, dostal sa cez dvoch brániacich hráčov a prekonal aj brankára. Znížil na 1:2.

Posledné slovo však mal brankár Charlie Lindgren. McDavid mal v 51. minúte vynikajúcu šancu vyrovnať za stavu 3:4. Oilers chceli vyhrať, veď Capitals ťahali šnúru štyroch prehier v rade.

Hviezdny útočník dostal pred bránu puk od McLeoda. Skúsil to blafákom, natiahol si brankára, no ten zasiahol rukou.

Mohol to byť zlomový moment. Oilers totiž ani raz v zápase nevyhrávali a odkedy dostali gól na 0:1, nedokázali vyrovnať.

Ani McDavid však nie je neomylný. V tejto konkrétnej situácii bol hrdinom jeho náprotivok.

Domov»Hokej»NHL»Dve tváre McDavida. Najprv strelil neuveriteľný gól, potom spálil tutovku