Dávid Šoltés (vľavo) predviedol svoje individuálne umenie.
Dávid Šoltés (vľavo) predviedol svoje individuálne umenie. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|20. nov 2021 o 17:23

Dávid Šoltés strelil v Tipos extralige krásny gól.

BRATISLAVA. Útočník Banskej Bystrice Dávid Šoltés strelil v 17. kole Tipos extraligy na ľade úradujúceho majstra zo Zvolena gól po nádhernom sóle takmer cez celé klzisko.

V tretej tretine sa najskôr šikovne zbavil dvoch napádajúcich hráčov. Na modrej čiare kľučkou do bekhendu oklamal tretieho súpera.

(Ak sa vám video nezobrazilo, skúste si obnoviť stránku)

Následne spravil kľučku do forhendu, ktorou obišiel štvrtého brániaceho hráča. Puk mu rybičkou nevypichol ani posledný Zvolenčan.

Rodák z Košíc presnou strelou prepálil aj brankára Robina Rahma a vyrovnal stav stretnutia na 4:4. V predĺžení napokon o víťazstve domácich rozhodol Jérémy Roy.

Šoltésov gól pripomenul nedávny presný zásah jednej z najväčších hviezd NHL súčasnosti Connora McDavida z Edmontonu.

Kanadský hokejový virtuóz sa pohral s obranou Winnipegu a svoje sólo nekompromisne zakončil gólom k vzdialenejšej žŕdke.

Podobnosť oboch gólov si všimli aj fanúšikovia na sociálnych sieťach, ktorí prišli aj so zaujímavými prezývkami: "Connor Šoltés," či Šoltés "McDávid".

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Neubránilo ho päť hráčov. Útočník Banskej Bystrice napodobnil hviezdu NHL