Traja draftovaní hráči nerobia celú generáciu. Jágr chválil úspechy starších ročníkov

Ľubomír Višňovský a Jaromír Jágr počas exhibície Legendy sú späť.
Ľubomír Višňovský a Jaromír Jágr počas exhibície Legendy sú späť. (Autor: TASR)
Nikola Baďová|4. sep 2022 o 22:45

Bývalí hokejisti chceli pobaviť najmä divákov.

BRATISLAVA. Hokejovú exhibíciu sa podarilo usporiadať na tretí pokus. Predošlé dva, plánované, napríklad aj pod holým nebom v Špindlerovom Mlyne, boli zrušené pre pandemické opatrenia.

„Organizovanie akcie nebolo ľahké. Česká strana bola veľmi ochotná a musím jej poďakovať. Už sa ma pýtali, či môžem podujatie usporiadať aj o rok,“ prezradil po skončení zápasu kapitán Ľubomír Višňovský. 

FOTO: Tím Višňovský - Tím Jágr (exhibícia Legendy sú späť)

Tím okolo slovenského obrancu nestačil na mužstvo Jaromíra Jágra plného českých hráčov so skúsenosťami z NHL a prehral 4:5. 

„Česi mali viac aktívnejších hráčov v zostave a bolo to cítiť. Rýchlosť bola na ich strane. Snažili sme sa a dali sme aj nejaké góly. Diváci videli slušný hokej,“ vyzdvihol kvality súpera Višňovský. 

Stále aktívna legenda

Väčšinu slovenského tímu tvorili hráči z göteborského úspešného šampionátu z roku 2002. Český výber tvorila partia, ktorá sa podieľala na olympijskom triumfe v Nagane v roku 1998. Doplnili ju však aj súčasní hráči.

„V dvadsiatich rokoch je to niečo iné ako v päťdesiatke. Vtedy si uvedomím, že to môže byť naposledy. Spomínam na spoločné chvíle, ktoré sme v kabíne prežili ešte za čias Československa,“ povedal Jaromír Jágr. 

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa
Nachádzate sa tu: