Tanner Kero nedohral stretnutie proti Chicagu.

DALLAS. Duel Dallasu Stars a Chicaga Blackhawks bol poznačený tvrdým hitom a následným zranením.

Odniesol si to Tanner Kero. Americký forvard korčuľoval smerom z vlastného pásma a pozeral sa za seba. Keď sa otočil, zastavil ho tvrdý náraz Bretta Connollyho.

Kera museli zastabilizovať na nosidlách a odviezť ho z ľadu.

Hráč Chicaga putoval pod sprchy. Connolly dostal trest na päť minút a do konca zápasu. Jeho zákrok pravdepodobne preverí aj disciplinárna komisia NHL.

Stars v následnej presilovej hre strelili dva góly. O obidva sa postaral Joe Pavelski, jeden z nich si do vlastnej brány zrazil obranca Seth Jones.

"Už som zažil čosi podobné," povedal Kerov spoluhráč Joe Pavelski, pričom sa rozplakal. "Modlím sa, aby sa čoskoro mohol vrátiť."

Nikto však nič nevyčítal Connolymu.

"Trénoval som ho v Tampe Bay," spomína kouč Dallasu Rick Bowness. "Je to skvelý chalan."

Rovnako sa vyjadril aj kormidelník Chicaga Derek King: "On nie je takým typom hráča."

Stars doviedli duel bez zraneného Kera do víťazného konca. Chicago porazili po predĺžení výsledkom 4:3.