Domáce mužstvá nedostali ani gól, P. Bystrica zlomila neúspešnú sériu

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: facebook/HK 95 Považská Bystrica)
Sportnet, TASR|30. jan 2022 o 21:05

Z víťazstva sa tešili aj hráči Žiaru nad Hronom.

BRATISLAVA. Hokejisti Považskej Bystrice zvíťazili v nedeľňajšom zápase 36. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže nad Martinom 3:0. Štvrtýkrát v sérii bodovali naplno a v tabuľke si upevnili priebežnú šiestu priečku.

Domáci si tri góly rozdelili do všetkých tretín. O dva góly sa postarali hráči štvrtej útočnej formácie, pričom zásah Rusa Marata Murtazina bol aj víťazný.

Zaujímavosťou je, že Považskej Bystrici sa proti Martinu v domácom prostredí dlho nedarilo. Od roku 2019 proti nemu prehrala päť zápasov v rade, ale po dnešnom dueli je už táto nepriaznivá šnúra minulosťou.

V nedeľu sa hralo aj v Žiari nad Hronom, kde domáci hokejisti zdolali Humenné 2:0. V prvej tretine otvoril skóre Ján Chlepčok a v poslednej minúte spečatil výhru Žiaru gólom do prázdnej bránky 33-ročný obranca Jozef Sládok.

Slovenská hokejová liga - základná časť:

Považská Bystrica - Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 19. Murtazin (Ďurkech, Zaťko), 22. Zlocha (Lušňák, Turian), 60. Dmitriev (Vilčinskij, Murtazin).

Rozhodovali: Valachovič, Čahoj - Nosek, Šebeň, vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše Švantner - Fafrák 5+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 210 divákov.

Žiar nad Hronom - Humenné 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 16. Chlepčok (Babeliak, Romanov), 60. Sládok (Pač).

Rozhodovali: Smerek, Smrek - Staššák, Riš vylúčení: 7:5, presilovky a oslabenia: 0:0

Tabuľka

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Domáce mužstvá nedostali ani gól, P. Bystrica zlomila neúspešnú sériu