Štadión v Trnave.
Štadión v Trnave. (Autor: facebook/HK GLADIATORS Trnava)
Sportnet, TASR|25. sep 2022 o 20:55

Pozrite si výsledky 1. kola Slovenskej hokejovej ligy (SHL).

BRATISLAVA. Hokejisti HK Skalica triumfovali v 1. kole novej sezóny SHL nad Žiarom nad Hronom 5:4. Domáci mali výbornú úvodnú tretinu, štvorgólový náskok však neudržali. Až trinásť minút pred koncom rozhodol o výhre Obdržálek. Zápas na Záhorí sledovalo 1315 divákov.

Desať gólov videli diváci v Humennom, kde domáci tím zdolal Brezno 7:3 zásluhou siedmich rôznych strelcov. Hosťom nepomohli ani bratia Hunovci, Richard si pripísal gól a asistenciu.

Dobre vstúpili do sezóny aj mladíci Slovana, ktorí na domácom ľade zdolali Topoľčany 5:1. Prvý gól strelil 17-ročný Roman Kukumberg, pričom sezónu začínal v extraligovom A-tíme.

Výsledky 1. kola SHL:

HC 19 Humenné - HK Brezno 7:3 (4:1, 2:0, 1:2)

Góly: 10. Safaralejev (Ščurko), 12. Vrábeľ (Lenďák), 15. Marcinko (Krajňák, Fereta), 18. Lačný (Lenďák), 21. Vaško (Lenďák), 39. Borov (Horvát), 51. Ragan (Safaralejev) – 11. Richard Huna (Róbert Huna), 44. Zemko (Surový), 50. Zemko (Richard Huna)

Rozhodovali: Kocúr, Smrek – Valachovič, Riš, vylúčení: 4:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

453 divákov

HK Skalica - HK Žiar nad Hronom 5:4 (4:2, 0:0, 1:2)

Góly: 4. Obdržálek (Jurík), 10. Jurík (Nemec, Včelka), 16. Hujsa (Šátek, Janík), 16. Kotvan (Janáč, Vidovič), 47. Obdržálek (Nemec, Semandel) – 18. Fekiač (Gašpar, Jakúbek), 20. Jakúbek (Fekiač), 42. Chlepčok (Gabri, Magdolen), 44. Barcík

Rozhodovali: Adamec, Mĺkvy - Klejna, Olle, vylúčení: 2:3, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

1315 divákov

Považská Bystrica - HK Trnava 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)

Góly: 5. Krieger (Rufati), 9. Lušnák (Zaťko), 15. Tománek (J. Ďurkech), 31. Cebák (Lušnák, Ligas), 52. Zlocha (Tománek, Síkela), 60. Ligas – 1. Holovič (Jurák), 19. Jurák (Holovič), 33. Antonov (Schmidt, Bodnár)

Rozhodovali: Lesay, Konc ml. – Šebeň, Hanko, vylúčení: 2:6, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0

280 divákov

HK Levice - Dubnica 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 15. Šiškov (Vorobjev, Šakvorostov), 24. Múčka (Gubo, Suľovský), 24. Suľovský (Novák, Smidžár) – 4. Ondruš (Mikula, Škvarek), 20. Škvarek (Mikula, Ondruš), 29. Škvarek (Mikuš, Mikula), 58. Mikuš (Ondruš)

Rozhodovali: Vido, Rojík - Danko, Nosek, vylúčení: 3:4, navyše: Suľovský (Levice) 4 min za hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

200 divákov

Modré Krídla Slovan - Topoľčany 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Kukumberg (Bezák, Matoušek), 8. Petriska (Lipiansky, Hauser), 19. Bubica (Petráš, Hauser), 25. Demo, 48. Petriska (Lipiansky) - 7. Sandor

Rozhodovali: Valachovič, Krist - Haringa, Rehák, vylúčení: 8:8, navyše: Ožvald (Slovan) 5 minút za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Mladíci Slovana odštartovali novú sezónu SHL debaklom, Skalica drámou