Brankár Nitry napodobnil skrat Košarišťana, Prešov neudržal 5-gólový náskok

Hokejisti HK Nitra.
Hokejisti HK Nitra. (Autor: SITA - Martin Havran)
Sportnet, TASR|23. okt 2022 o 18:40 (aktualizované 23. okt 2022 o 19:57)

Liptovský Mikuláš predviedol nevídaný obrat.

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti HC Mikron Nové Zámky potvrdili na domácom ihrisku rolu favorita a zdolali súperov z Nitry vysoko 8:1. Bodové štatistiky si vylepšilo až 13 domácich hráčov.

Čiernou škvrnou zápasu bol skrat hosťujúceho brankára Matta O'Connora, ktorý po treťom góle nepríjemne sekol jedného z hráčov domácich.

Za svoj čin dostal v zápase menší trest dve minúty. Rovnakým spôsobom sa pred dvomi týždňami predviedol aj košický brankár Andrej Košarišťan.

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) ho následne potrestala zastavením činnosti na tri zápasy.

Michalovce zvíťazili nad HC Košice aj v druhom vzájomnom zápase sezóny. Tentoraz triumfovali 4:1, čím dosiahli iba druhé domáce trojbodové víťazstvo v sezóne, pričom aj to prvé bolo nad Košicami - 3:2 v úvodnom kole.

Liptovský Mikuláš zvíťazil nad HC MV Transport Prešov 6:5 po predĺžení. V 18. minúte prehrávali domáci už 0:5, no predviedli skvelý obrat.

V druhej tretine štyrmi presnými zásahmi v priebehu piatich minút znížili na 4:5. V treťom dejstve po druhom góle Lotyša Martinša Karsumsa vyrovnali a vynútili si predĺženie, v ktorom o zisku dvoch bodov rozhodol po peknej individuálnej akcii Hannu Kuru.

Vďaka zriedkavo vídanému obratu sa Liptáci posunuli o dve priečky a z poslednej 12-tej poskočili na desiate.

Slovan Bratislava vyhral doma nad HK Poprad 5:0 a udržal si post lídra tabuľky. Hráči Slovana tak odčinili piatkovú prehru 0:5 na ľade Nových Zámkov.

Brankár Jared Coreau zmaril 25 streleckých pokusov hostí a pripísal si druhé čisté konto v sezóne. V tomto ukazovateli sa osamostatnil na 1. mieste medzi ligovými brankármi.

Útočník belasých Marcel Haščák si bilanciou 1+2 upevnil prvé miesto v ligovej produktivite (22 bodov) aj medzi strelcami (11 gólov).

Zvolena zvíťazil nad Trenčínom 5:2 a upevnil si tretiu pozíciu v tabuľke. Hráči spod hradu Matúša Čáka nenadviazali na piatkovú výhru v Prešove. Nedeľný duel si prehrali najmä v prvej tretine. Pre trénera HKM Zvolen Petra Oremusa to bol 700. zápas v slovenskej extralige.

Duel 12. kola medzi hráčmi Spišskej Novej Vsi a Banskej Bystrice odohrajú 6. decembra.

Tipos extraliga - 12. kolo - nedeľa:

Nové Zámky - Nitra 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)

Góly: 5. Šišovský (J. Mikúš, T. Mikúš), 7. T. Mikúš (J. Mikúš, Jackson), 15. Ondrušek (Faith, Roman), 36. T. Mikúš (Lee, Klempa), 38. Lee (Klempa, Števuliak), 43. Knižka (Faith), 51. Šišovský (T. Mikúš, Kozák), 58. Jackson (Farley, Lee) - 34. Sýkora (Donaghey, Hrnka)

Rozhodovali: Goga, Moller - Drblík, Synek, vylúčení: 4:12 na 2 min., navyše Števuliak (N. Zámky) 5 min. za vrazenie na mantinel, presilovky: 5:1, oslabenia: 0:0, 3367 divákov. Zmeny: 38. Honzík namiesto O´Connora (Nit.)

Nové Zámky: Kantor - Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman, Knižka - Jackson, Johnson, Farley - Števuliak, T. Mikúš, Klempa - Šišovský J. Mikúš, Barto - Mišiak, Ondrušek, Faith - Babeliak

Nitra: O´Connor (38. Honzík) - Bodák, Mezei, Donaghey, Erkamps, Gajdoš, Švarný, Pupák - Solenský, Buncis, Holešinský - Lacka, Sýkora, Knies - Varga, Hrnka, Tvrdoň - Krivošík, Šramaty, Pekarčík - Molnár

Michalovce - Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 8. Vašaš (Paločko, Michalčin), 16. Žitný (Buc, Suja), 48. Paločko (Osburn), 60. Suja - 29. Chovan (Tybor, Bartánus)

Rozhodovali: Kalina, Smrek - Hajnik, Durmis, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3221 divákov

Michalovce: Škorvánek - Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik, - Žitný, Suja, Buc - Zabusovs, Pavlovs, Lapšanský - Vašaš, Galamboš, Paločko - Bezúch, Bjalončík, Chalupa

Košice: Riečický - Olsson, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Novota, A. Bartoš - Leskinen, Campbell, Jääskeläinen - Bartánus, Chovan, Watling - Lamper, Slovák, Tybor - Jokeľ, Linet, Havrila

Liptovský Mikuláš - Prešov 6:5 pp (0:5, 4:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 29. Karsums (Saari, Šmída), 31. Braun (Novajovský, Michalík), 31. Saari (Kapičák, Šmída), 34. Novajovský (Karsums, Saari), 52. Karsums (Kuru), 61. Kuru (Novajovský) - 2. Nauš (Ballhorn), 9. Gerlach (Nauš, Rajnoha), 14. Giles, 15. Klíma (Lalík), 18. Girduckis (Jendroľ, Neuls)

Rozhodovali: Rojík, Źák – Ordzovenský, Bogdaň, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:1, oslabenia

L. Mikuláš: M. Valent (9. Kozel) – Ventelä, Mesikämmen, Novajovský, Pavúk, Mezovský, Hudec, Kapičák, Braun; – Karsums, Saari, Kriška – Kuru, Walega, Michalík – Handlovský, P. Valent, Uhrík – Šmída, Vähätalo, Drábek

Prešov: Rabčan – Jendroľ, Higgins, Ballhorn, Fekiač, Rajnoha, Giles, Nátny, Vojtech; – Žilka, Šimun, Sýkora – Nauš, Šimek, Gerlach – Neuls, Girduckis, Jendroľ K. – Krajč, Klíma, Lalík

Slovan Bratislava - Poprad 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 6. Haščák (Fominych), 30. Harris (Haščák, MacKenzie), 32. Harris (Pecararo, Valach), 48. Pecararo (Haščák), 52. Zigo (Fominych)

Rozhodovali: Štefík, J. Konc ml. - Jedlička, Junek, vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4448 divákov.

Slovan: Coreau – Maier, Valach, Golian, Mackenzie, Gachulinec, Sersen, Beňo – Haščák, Zigo, Fominych – Preisinger, Harris, Pecararo – Matoušek, Minárik, Lukošík – Petriska, Bezák, Šotek – Kukumberg

Poprad: Peters – Drgoň, Brincko, Bokroš, Meliško, Kotvan, Mešár, Jasečko – Yogan, Skokan, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Matej Paločko – Kukuča, Bubela, Petráš – Valigura, Paukovček, M. Suchý

Zvolen - Dukla Trenčín 5:2 (4:0, 1:2, 0:0)

Góly: 3. Hanna (Stupka, Hecl), 13. Jedlička (Šiška, Kašlík), 14. Csányi (Viedenský, Mudrák), 20. R. Bondra (Langkow, Zuzin), 29. Marcinek (trestné strieľanie) – 33. Š. Petráš (Flick, Pietroniro), 38. Gaťár (Vaňo, Flick)

Rozhodovali: Fridrich, Hronský – Gegáň, Frimmel, vylúčení na 2 min: 6:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1598 divákov.

Zvolen: Trenčan – Hain, Messner, Hanna, Mudrák, Kubka, Hraško, S. Barcík – R. Bondra, Langkow, Zuzin – Hecl, Huntebrinker, Stupka – Kašlík, Šiška, Jedlička – Marcinek, Viedenský, Csányi

Trenčín: Lacouvee (21. Borák) – Ulrych, Pietroniro, Ozols, Pazdera, Starosta, Tourigny, Martiška – Sloboda, Čacho, Š. Petráš – Stahoň, Flick, Thelin – Krajčovič, Sojčík, D. Hudec – Vaňo, Gaťár

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Brankár Nitry napodobnil skrat Košarišťana, Prešov neudržal 5-gólový náskok