Mohli sme viesť 5:0, vraví tréner. Mladíci premárnili šance a prehrali

Slovenskí hokejisti do 16 rokov. (Autor: SZĽH/ Jakub Homoľa)
TASR|9. feb 2023 o 19:05

O góly Slovenska sa postarali Grečmal a Tomík.

Turnaj hráčov do 16 rokov - Riga

Švajčiarsko - Slovensko 4:2 (0:1, 0:0, 4:1)

Góly: 43. Schenk (Kneubuhler, Meier), 44. Etter (Dandois), 55. Cuesta (Blaha), 58. Moret - 8. Grečmal, 60. Tomík

Rozhodovali: Jučers - Mencis, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 115 divákov.

Zostava SR 16: Hájek - Dravecký, Vajko, Rusznyak, Kalman, Kohút, Grečmal, Uhlík, Fülöp - Tomík, Svrček, Chovan - Saloň, Čunderlík, Dubravík - Mišiak, Chrenko, Slovák - Hukel, Stas, Bórik

RIGA. Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov prehrala vo svojom prvom zápase na turnaji v lotyšskej Rige so Švajčiarskom 2:4.

Švajčiarskym rovesníkom podľahla aj tretíkrát v sezóne, tentoraz 2:4, hoci ich prestrieľala 41:19. V novembri prehrala s rovnakým súperom 1:3, v decembri 1:2, pripomenul web hockeyslovakia.sk.

"Prehru vstrebávame ťažko. Po dvoch tretinách malo byť rozhodnuté, mohli sme viesť aj 5:0. Mali sme neskutočne veľa gólových príležitostí, len sme ich nepremenili. Na začiatku tretej tretiny sme urobili zopár chybičiek, Švajčiari dali góly a bolo ťažké duel zvrátiť. Doplatili sme na nepremenené šance.

Z herného hľadiska môžeme byť spokojní s prvými dvoma tretinami. V nich sme robili, čo trénujeme. V tretej sme začali vymýšľať svoje veci a takto do dopadlo," povedal pre oficiálny web SZĽH tréner Ivan Králik.

Slováci odohrajú na podujatí ešte dva zápasy - v piatok od 19.30 h nastúpia proti lotyšskej šestnástke, v sobotu od 13.00 proti domácemu výberu do 17 rokov.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Mohli sme viesť 5:0, vraví tréner. Mladíci premárnili šance a prehrali