Radosť hokejistov HC Prešov. (Autor: TASR)
TASR|3. okt 2023 o 20:40 (aktualizované 3. okt 2023 o 22:15)

Zápas sledovalo 730 divákov.

Tipos SHL - 5. kolo

Prešov - Dubnica 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 1. Leščenko (Ťavoda), 1. Kohút (Leščenko, Semaňák), 34. Pulščák (Ščurko, Leščenko)

Rozhodovali: Tornay, Kocúr - Tomáš, Riš, vylúčení: 7:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 730 divákov

Prešov: Rychlík - Semaňák, Jerofejevs, Ťavoda, Pulščák, Nemec, Putala, Kráľovský, Bystroň - Leščenko, Kohút, Poliaček - Chalupa, Toma, Hrabčák - Jendroľ, Ščurko, Milý - L. Greš, Frič, Vaculik

Dubnica: Ma. Kristín (40. Ráchel) - Mikuš, Trška, Švec, Kapičák, Chatrnúch, Hruška, Janík, Škvarek - Tybor, Hovorka, Tábi - Mikula, Ďuriš, Kluka - Uram, Švec, Géci - Mi. Kristín, Haščák, Korbel

PREŠOV. Hokejisti HC Prešov si upevnili pozíciu lídra Tipos SHL. V utorkovom stretnutí 5. kola zdolali na domácom ľade TSS Group Spartak Dubnica 3:0.

V prebiehajúcej sezóne tak stále neprehrali a stratili iba jeden bod. O ten prišli na ľade Trnavy, kde vyhrali 5:4 po predĺžení, hoci prehrávali 2:4.

Proti Dubnici viedli už po 60 sekundách 2:0, keď sa strelecky presadili Leščenko a Kohút. Neskôr v 34. minúte uzavrel skóre duelu Pulščák.

"Veľmi dobre sme reagovali na kontry súpera a držali sme rýchlosť pri napádaní, vďaka čomu sme strelili dva rýchle góly. Ukázali sme skvelú obetu pri hre v oslabení a tímovú zodpovednosť," povedal domáci tréner Tibor Tartaľ.

"Od prvého striedania sme ťahali za kratší koniec povrazu, čo súper dokázal okamžite využiť a streliť dva góly hneď na začiatku stretnutia.

Ťažko sa hodnotí takýto zápas, keď nedáte gól v presilovke, vlastne nedáte žiadny gól. Žiaľ, boli sme nedôrazní, nedali sme gól, súper strelil tri a zvíťazil," reagoval asistent trénera Dubnice František Kučera.