Momentka zo zápasu Slovensko - Kazachstan na Svetovej zimnej univerziáde 2023.
Momentka zo zápasu Slovensko - Kazachstan na Svetovej zimnej univerziáde 2023. (Autor: SZĽH)
TASR|17. jan 2023 o 08:30

V tíme Kazachstanu hrá viacero hráčov so skúsenosťami z KHL.

Hokej na Svetovej zimnej univerziáde 2023 - skupina B

Slovensko - Kazachstan 0:4 (0:3, 0:1,0:0)

Góly: 8. Muchametov (Muratov, Nikitin), 10. Alexandrov (Koroljov, Bojko), 20. Muratov (Muchametov), 29. Bojko (Muratov, Nikitin)

Zostava Slovenska: Vyletelka - Bakala, Ragan, Hílek, Marcinko, Jacko, Šeliga, Zlocha, Socha - Urbánek, Magdolen, Stacho - Kuba, R. Petráš, Šándor - Kiss, Giertl, Zemko - Slivka, A. Novota, Balát

LAKE PLACID. Slovenskí hokejistky prehrali prvý zápas na Svetovej zimnej univerziáde v Lake Placid.

V dueli o prvé miesto v skupine B nestačili na Kazachstan, ktorému podľahli jasne 0:4.

Slováci sa proti favorizovanému tímu Kazachstanu, ktorý má v tíme viacero hráčov so skúsenosťami z KHL, nepresadili gólovo ani raz.

Prvú strelu vyslali až v 13. minúte, keď už prehrávali o dva góly. Zápas pre zranenia nedohrali Matúš Zemko a Andrej Kiss. Pre druhého menovaného sa turnaj pravdepodobne skončil.

Slováci figurujú v skupine B na postupovej druhej priečke o tri body pred USA, ale odohrali o zápas viac ako domáci.

"V prvej tretine sme boli zaskočení, prehrávali sme súboje a nedostupovali sme hráčov. Chýbal lepší pohyb a súper využil prvé dve presilovky. Pri rovnovážnom stave sme v tomto zápase prehrali 0:1 a je teda jasné, čo rozhodlo.

Kazašský tím je však jednoducho úplne inde. Od brankára až po neskutočne zručného útočníka Muratova majú kvalitu a pôsobili veľmi zohrato. Teší nás aspoň to, že od druhej tretiny sme hrali oveľa lepšie.

Škoda brvna Bakalu, rýchly gól v druhej tretine by nám určite pomohol. Na túto prehru musíme rýchlo zabudnúť a našou úlohou je vyhrať v záverečnom zápase skupiny proti Kórejcom.

Počas zápasu Kazachstan - USA budeme samozrejme veriť v túžbu Kazachov postúpiť z prvého miesta. Herne na Američanov určite majú," povedal pre hockeyslovakia.sk tréner Slovákov Rastislav Paľov.