Slovenskí hokejisti na Svetovej zimnej univerziáde 2023.
Slovenskí hokejisti na Svetovej zimnej univerziáde 2023. (Autor: Facebook Hockey Slovakia)
TASR|18. jan 2023 o 23:35

Slovensko dnes nestačilo na Kórejskú republiku v zápase skupiny B hokejového turnaja mužov na Svetovej zimnej univerziáde 2023.

Hokej na Svetovej zimnej univerziáde 2023 - skupina B

Slovensko - Kórejská republika 4:5 sn (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly SR: 25. Stacho, 27. Kuba (Šándor, Hílek), 56. Kuba (Giertl, Šándor), 59. Kuba (Stacho).

Rozhodovali: Holton (USA), Terakado - Hašimoto (obaja Jap.), Szabó (Maď.), vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Zostava SR: Vojvoda - Bakala, Ragan, Hílek, Marcinko, Jacko, Šeliga, Zlocha - Urbánek, Magdolen, Stacho - Kuba, R. Petráš, Šándor - Socha, Giertl, Zemko - Slivka, A. Novota, Balát

LAKE PLACID. Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali s Kórejskou republikou 4:5 po samostatných nájazdoch na Svetovej zimnej univerziáde 2023.

Vo svojom záverečnom piatom zápase v základnej B-skupine si pripísali druhú prehru. Turnaj hostí americké Lake Placid, dejisko ZOH 1932 a 1980.

Slováci síce zostávajú na postupovom druhom mieste, no zosadiť ich z neho môžu Američania. Tí majú o bod menej a vo štvrtok ich čaká duel s Maďarskom.

Američania v stredu zvíťazili nad Kazachstanom 4:1 a tento výsledok v kombinácii s predpokladaným víťazstvom zámorského tímu nad Maďarskom posúva slovenské šance na postup iba do teoretickej roviny.

Slováci v zápase prehrávali 0:2 a hoci dokázali otočiť na 4:3, tesný náskok stratili. O tri body za víťazstvo prišli štyri sekundy pred uplynutím 60. minúty. Napokon nezvládli ani samostatné nájazdy, v ktorých prehrali 2:3.

Hlasy po zápase:

/zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Rastislav Paľov, tréner SR: "Na chlapcoch bolo cítiť, že zápas Kazachstan – USA (4:1) dopadol v náš neprospech. Ťažko sa koncentrovali a bolo to vidieť v prvej tretine. Chalani bojovali, ale ťažko sa hrá s vedomím, že ste prišli o šancu na postup.

Napriek tomu sme chceli vyhrať a boli sme k tomu blízko. V závere hrali Kórejci bez brankára a v takých momentoch sa musí prejaviť zodpovednosť za puk na hokejke. Tam sme to mali jednoducho vyhodiť do stredného pásma a nie skúšať hrať hokej do poslednej sekundy."

Lukáš Kuba, strelec troch gólov SR: "Hetrik určite teší, ale hlavne vstup do zápasu nám vôbec nevyšiel. Nenastúpili sme dobre a dostali sme dva góly. Od druhej tretiny sme ukázali, že vieme hrať hokej.

Mali sme veľa šancí, nastrelili sme nejaké tyčky a veľká škoda, že nám víťazstvo ušlo v posledných sekundách. Je to smutný koniec, ale celkovo budem na tento turnaj spomínať rád."