Slovan sa má čoho báť. V Nitre ho čaká peklo, odkazuje obranca Šimon Nemec

Šimon Nemec v debate s trénerom Antonínom Stavjaňom.
Šimon Nemec v debate s trénerom Antonínom Stavjaňom. (Autor: TASR/Pavel Neubauer)
Stanislav Benčat|24. apr 2022 o 01:00

Fyzicky aj psychicky máme za sebou najnáročnejší zápas sezóny, vraví mladý obranca.

BRATISLAVA. Druhý diel finálovej ságy extraligy priniesol opäť parádne hokejové divadlo, na konci ktorého bola víťazná strela Willieho Raskoba. Nitra ustála obrovský tlak Slovana a gólom zo 72. minúty rozjasala niekoľko stoviek priaznivcov spod Zobora.

V drese hostí sa kvalitným výkonom opäť prezentoval obranca Šimon Nemec. Talent slovenského hokeja asistoval na prvý gól Filipsa Buncisa, čím zaznamenal v play off dvanásty bod. Na osemnásťročného „chlapca“ pozoruhodný výkon.

Aj vďaka nemu tak Nitra vyrovnala stav série na 1:1. „To bol náš cieľ, uchmatnúť v Bratislave aspoň jeden zápas. Doma ideme teraz vyhrať oba,“ konštatoval a rozrozprával sa o sérii.

Trinásť sekúnd pred koncom tretej tretiny ste dostali gól na 1:1, Slovan bol v predĺžení aktívnejší, ale víťazný gól strelila Nitra. Ako hodnotíte druhé finále?

Pred predĺžením bola v kabíne trocha pochmúrna atmosféra. Gól nás mrzel. Slovan skraja extra času na nás vybehol, ustáli sme pekelné tempo a potom sme ich zaskočili. Willie to nahodil na bránku a prešlo to. Super.

Bol to najnáročnejší zápas v sezóne?

Asi áno. Fyzicky aj psychicky. Keď súperovi fandí desaťtisíc ľudí, je to náročné.

Hviezdou zápasu a najmä predĺženia bol brankár David Honzík, ktorý počas jednej sekvencie zlikvidoval za niekoľko sekúnd päť či šesť striel...

Aj preto sme si následne zobrali timeout. Videli sme, čo spravil Slovan v predĺžení siedmeho zápasu proti Košiciam. Stalo sa to aj nám, akurát my sme to ustáli. David ležal posledné tri dni doma s horúčkami, v piatok nastúpil v polovici zápasu a teraz? Predviedol fantastický výkon.

Úvodný duel priniesol 10 gólov, otvorený hokej, množstvo chýb. V druhom dueli to bola herná zmena. Skúste ju opísať.

Veľa chlapcov od nás hrá prvýkrát finále. Nechali sme sa trocha uniesť aj atmosférou, predsa len, desaťtisíc ľudí, to sme doteraz nezažili. Už sme vedeli, do čoho pôjdeme. Nechali sme si to uležať v hlavách a hrali inak.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan sa má čoho báť. V Nitre ho čaká peklo, odkazuje obranca Šimon Nemec