Nemec je dosť vzdialený od miesta v tíme Devils, píše zámorsky expert

Šimon Nemec a Pierre-Olivier Joseph v zápase Slovensko - Kanada na MS 2023.
Šimon Nemec a Pierre-Olivier Joseph v zápase Slovensko - Kanada na MS 2023. (Autor: Reuters)
SITA|10. aug 2023 o 17:00

Šimon Nemec potrebuje zažiariť v prípravnom kempe.

BRATISLAVA. Po vydarenej prvej sezóne v AHL sa špekuluje o tom, či slovenský obranca Šimon Nemec zažije v ročníku 2023/2024 premiéru v NHL.

Nick Villano z portálu Pucks and Pitchforks si nemyslí, že 19-ročný rodák z Liptovského Mikuláša má garantovaný debut v drese New Jersey Devils. Nevylučuje však, že v kempe si môže vybojovať miesto na súpiske.

Mladý Slovák môže doplatiť na veľkú konkurenciu v obrane "diablov".

Šimon Nemec po drafte NHL v roku 2022.
Šimon Nemec po drafte NHL v roku 2022. (Autor: TASR/AP)

"Aj keď sa to nezdá, Nemec je dosť vzdialený od miesta v tíme Devils. Po príchode Colina Millera majú siedmich obrancov bez Nemca. Ak sa chce dostať do kádra, musí zažiariť a nahradiť Millera alebo sa musí niekto zraniť.

V prípade zranenia pravorukého obrancu bude Nemec prvá voľba. Miesto si môže vybojovať aj sám, ak zničí súperov v príprave. Keď sa zohrá napríklad s Kevinom Bahlom, bude ťažké vynechať ho zo zostavy," myslí si Villano.

Šimon Nemec ako dvojka vlaňajšieho draftu nováčikov do NHL nazbieral v drese tímu Utica Comets spolu 34 bodov (12+22) v 65 zápasoch AHL.

V počte gólov aj bodov stanovil nové rekordy súťaže pre obrancu do 19 rokov, v produktivite o jeden bod prekonal predošlé historické maximum Davea Maloneyho zo sezóny 1974/1975.

Zvolili ho do All-Star tímu nováčikov a od svojho klubu dostal Cenu Iana Andersona za najväčšie zlepšenie počas ročníka.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Nemec je dosť vzdialený od miesta v tíme Devils, píše zámorsky expert