Kňažko po prvý raz bodoval v AHL. Vystrelil a asistoval

Zľava hokejista Fínska Hannes Björninen, Samuel Kňažko a hráč Fínska Saku Mäenalanen. (Autor: TASR)
Oh my Hockey|27. okt 2022 o 07:33

Samuel Kňažko bol jediným hrajúcim Slovákom v AHL.

CLEVELAND. Vôbec prvý bod v severoamerickej farmárskej American Hockey League zaznamenal slovenský obranca Samuel Kňažko.

Jeho Cleveland Monsters hrali na ľade Wilkes-Barre/Scranton Penguins. Zápas im nevyšiel, prehrali 1:5.

Zadák mal prsty v jedinom góle mužstva. V 33. minúte vystrelil od modrej a jeho strelu tečoval pred brankárom spoluhráč Josh Dunne.

Dvadsaťročný trenčiansky rodák si okrem asistencie pripísal dve trestné minúty a mínusový bod. Dostal viac priestoru na ľade, čo súvisí s povolaním Davida Jiříčka do NHL.

Bol jediným Slovákom v akcii. Martin Chromiak ani Marián Studenič do zápasov svojich mužstiev nezasiahli.