Nemecko deklasovalo Francúzsko, Česko v príprave vyhralo nad Fínskom

Hokejisti Česka nastúpia v semifinále proti Rusku v červených dresoch.
Hokejisti Česka nastúpia v semifinále proti Rusku v červených dresoch. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. apr 2018 o 21:46

Pozrite si súhrn prípravných zápasov hokejových reprezentácií.

WOLFSBURG. Hokejisti Nemecka vyhrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí pred MS na domácom ľade nad Francúzskom hladko 7:1. Duel bol súčasťou série Euro Hockey Challenge.

Vo štvrtkovom zápase na Carlson Hockey Games (České hokejové hry) zvíťazila švédska reprezentácia v Jaroslavli nad domácim Ruskom 2:1.

Česko si v Pardubiciach poradilo s Fínskom 3:1. Po druhej tretine bol stav nerozhodný 1:1, v 50. minúte využil presilovku Dmitrij Jaškin a 45 sekúnd pred záverečným klaksónom spečatil výhru českého tímu gólom do prázdnej bránky Andrej Nestrašil.

Turnaj je súčasťou seriálu Euro Hockey Tour a prípravou pre všetky štyri tímy na májové MS v Dánsku.

Euro Hockey Challenge:

Nemecko - Francúzsko 7:1 (5:0, 1:0, 1:1)
Góly:
4. Pietta, 8. Höfflin, 9. Ebner, 14. Müller, 19. Plachta, 32. Michaelis, 58. Ebner - 50. S. Treille

Góly: 23. Dadonov - 19. Zackrisson, 41. Händemark

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nemecko deklasovalo Francúzsko, Česko v príprave vyhralo nad Fínskom