Samuel Honzek oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|1. okt 2024 o 06:03 (aktualizované 1. okt 2024 o 06:22)

V NHL sa hralo deväť prípravných stretnutí.

NEW YORK. Robí všetko, čo môže, aby sa dostal na súpisku Flames v prvom zápase.

S takýmto popisom uverejnila NHL gól Samuela Honzeka z noci na utorok. Presadil sa proti Seattlu, strelil druhý presný zásah v príprave.

A nebol len tak hocijaký. Mladík dostal v druhej tretine šancu zahrať si v oslabení. Keď videl, že jeho spoluhráč Šarangovič môže z pásma rozohrávať, vypýtal si pohybom v strednom pásme prihrávku.

Keď prišla, okamžite sa vybral smerom do bránky. Stál proti nemu Vince Dunn, obranca so 480 štartmi v NHL. Skúsene ho obišiel a brankára Daccorda prekonal nádherným blafákom do forhendu.

Ako člen prvej formácie strávil na ľade 15 minút a 39 sekúnd. Zaknihoval plusku, dve strely na bránku, bodyček a blok. Flames vyhrali nad Seattlom 4:3 po predĺžení.

Černákova premiéra v príprave

V príprave po prvýkrát nastúpil Erik Černák. Bol na ľade pri víťazstve Tampy Bay na ľade Floridy Panthers 3:1.

Pri skvelom defenzívnom výkone odohral 18 minút a 58 sekúnd. Pripísal si plusový bod, strelu na bránku, štyri bodyčeky a blok. Nastúpil s Ryanom McDonaghom, s ktorým by mal tvoriť pár aj počas súťažných zápasov.

Z výhry sa tešil aj Martin Fehérváry, ktorého Washington zvíťazil nad Columbusom 3:2. Bratislavčan odohral 21 minút a 24 sekúnd, zaznamenal plusku, strelecký pokus, dva bodyčeky a päť blokov.

V drese New Yorku Rangers sa na ľade New Jersey Devils predstavil Adam Sýkora. Slovenský forvard nedokázal bodovať pri prehre 1:3. Na ľade strávil 12 minút a 47 sekúnd, raz vystrelil na bránku a zablokoval jednu strelu.

Za "diablov" chytal Jeremy Brodeur. Syn legendárneho Martina Brodeura pochytal 29 striel "jazdcov".

NHL - príprava - 31. október:

Buffalo - Detroit 4:3pp (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 6. Slaggert (Murray, Metsa), 20. Neuchev, 54. Slaggert, 65. Helenius (Jobst, Rosen) – 2. Brandsegg-Nygard (Snively, Tuomisto), 43. Soderblom, 49. Lagesson (Seger)

Brankári: Sandström 18/21 - Lyon 20/22, Campbell 20/22

Columbus - Washington 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 8. Matejčuk (Marčenko, Monahan), 55. Del Bel Belluz (J. van Riemsdyk, Christiansen) – 7. Dowd (Duhaime, Raddysh), 21. Wilson (T. van Riemsdyk, Dubois), 40. Dubois (Wilson, Mirošničenko)

Brankári: Tarasov 23/26 - Thompson 24/26

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 21 minút a 24 sekúnd, zaznamenal plusku, strelecký pokus, dva bodyčeky a päť blokov/

Detroit - Pittsburgh 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Góly: 30. Raymond (Larkin, Kane) – 18. O'Connor (Puustinen, Eller), 25. Eller (O'Connor, Graves), 41. Acciari (McGroarty), 51. Acciari (Hollowell, Puljujärvi), 59. Ponomarev

Brankári: Talbot 9/11, Cossa 8/10 - Nedeljkovic 2/2, Blomqvist 20/21

Florida - Tampa Bay 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 56. Reinhart (Verhaeghe) – 14. Lilleberg (Girgensons, Grošev), 32. Goncalves (Geekie, Gauthier), 58. Grošev (Kučerov)

Brankári: Bobrovskij 9/10, Knight 13/14 - Johansson 26/27

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 58 sekúnd, pripísal si plusový bod, strelu na bránku, štyri bodyčeky a blok/

New Jersey - NY Rangers 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 8. Hallonen (Willman), 13. Légaré (Laberge, Mackinnon), 43. Labanc (Welinski, Dowling) – 59. Blidh

Brankári: Brodeur 29/30 - Quick 25/28

/Adam Sýkora (NY Rangers) odohral 12 minút a 47 sekúnd, raz vystrelil na bránku a zablokoval jednu strelu/

NY Islanders - Philadelphia 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Góly: 19. Barzal (Dobson, Horvat), 26. Maclean (Cizikas), 32. Reilly (Palmieri, Holmström), 60. Palmieri (Mayfield, Reilly) – 23. Richard, 35. Furry (Andrae, Johnson), 43. Ristolainen (Farabee, Zamula)

Brankári: Škarek 15/18 - Fedotov 13/16, Kolosov 7/8

Calgary - Seattle 4:3pp (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 10. Pachal (Lomberg, Barrie), 13. Coleman (Backlund, Barrie), 27. Honzek (Šarangovič), 61. Kadri (Kuzmenko, Weegar) – 4. Tolvanen (Stephenson), 20. Ottavainen (Meyers, Mahura), 41. Wright (Burakovsky, Dunn)

Brankári: Vladař 30/33 - Daccord 23/27

/Samuel Honzek (Calgary) odohral 15 minút a 39 sekúnd, strelil gól, pridal plusku, dve strely na bránku, bodyček a blok/

Edmonton - Vancouver 3:2sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 45. Perry (McDavid, Dermott), 50. Arvidsson (Gleason, McDavid), rozh. náj. Draisaitl – 26. Bains (Sherwood, Sprong), 51. Smith (Kudryavtsev, Friedman)

Brankári: Skinner 21/23 - Lankinen 24/26

Anaheim - Los Angeles 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 13. Jeannot (Moverare, Thomas), 22. Gavrikov (Fiala, Foegele), 26. Thomas (Danault, Jeannot), 41. Byfield (Studnicka, Spence)

Brankári: Dansk 21/25 - Kuemper 23/23

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Honzek strelil úžasný gól. V oslabení sa pohral s obrancom aj brankárom