Samuel Honzek.
Samuel Honzek. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|26. sep 2024 o 06:32 (aktualizované 26. sep 2024 o 06:54)

Hrali aj Tatar a Dvorský.

NEW YORK. Keď Martin Pospíšil, pomaly sa zberajúci na striedačku, ťahal puk na hokejke popri mantineli a videl, ako si jeho krajan Samuel Honzek nakorčuľoval pred bránku, neváhal.

Puk mu poslal presne v tom správnom momente. Jeho mladší kolega ho už len potreboval správne trafiť. To sa podarilo a dostal ho do siete.

Takýmto spôsobom sa slovenskej dvojici v drese Calgary, ktorá spolu ani nehrá v jednej formácii, podarilo v 51. minúte vyrovnať stav zápasu na ľade Vancouveru na 2:2. Naštartovali mužstvo k obratu, v ktorom pokračoval v 56. minúte Hunt.

Išlo už o šiesty bod Honzeka v príprave a jeho prvý gól. Je najproduktívnejším hráčom predsezónneho obdobia v celej súťaži.

Pospíšil strávil duel opäť na poste centra prvej formácie. Pol minúty pred koncom stretnutia svojmu tímu zavaril, keď vyhodil puk za plexisklo a dostal za to dvojminútový trest. To súper potrestal gólom na 3:3 a poslal zápas do predĺženia, v ktorom aj rozhodol.

Samuel Honzek bol krídelníkom druhého útoku. V posledných minútach stretnutia mal veľkú šancu rozhodnúť o výhre gólom na 4:2, no zoči-voči brankárovi "kosatiek" naňho nenašiel recept. Stretnutie ukončil s pluskou a dvomi trestnými minútami. So štyrmi streleckými pokusmi bol najaktívnejším hráčom "plameňov".

Hlavaj na striedačke

Dvorského St. Louis podľahlo Columbusu 0:3. Pri bezgólovom výkone nebol spokojný ani slovenský mladík. Odohral 17 minút a 56 sekúnd, pripísal si dve mínusky, strelecký pokus a bodyček.

Vyskúšal si novú formáciu. Nastúpil v druhom útoku s krídelníkmi Nathanom Walkerom a Kasperim Kapanenom.

Neviditeľný zápas má za sebou Tomáš Tatar. Pri prehre New Jersey 3:5 s Washingtonom strávil na ľade 15 minút a 30 sekúnd bez štatistického zápisu. Hral v útoku s Nicom Hischierom a Dawsonom Mercerom.

Samuel Hlavaj cestoval s tímom Minnesoty Wild do Dallasu. Celý zápas, ktorý sa skončil prehrou "divochov" 2:5, však sledoval zo striedačky. Gustavsson v bránke Wild predviedol 35 zákrokov.

NHL - príprava - 26. september:

Columbus - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 19. Mateychuk (Johnson, Kuraly), 36. Marčenko (Kuraly, Provorov), 60. Johnson (Gudbranson)

Brankári: Merzlikins 19/19, Sawchenko 12/12 - Hofer 26/28, Ellis 12/12

/Dalibor Dvorský (St. Louis) odohral 17 minút a 56 sekúnd, pripísal si dve mínusky, strelecký pokus a bodyček/

New Jersey - Washington 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)

Góly: 15. Dillon (Palát, Noesen), 55. Hischier (Dillon), 58. Hughes (Casey, Meier) – 35. Carlson (Limoges, Vrána), 39. Strome (van Riemsdyk, Alexejev), 39. Duhaime (Dowd), 54. Strome (Carlson, Ovečkin), 60. Duhaime (Dowd, Raddysh)

Brankári: Markström 22/26 - Thompson 25/28

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 15 minút a 30 sekúnd, do štatistík sa nezapísal/

Tampa Bay - Florida 8:7 (2:2, 1:1, 5:4)

Góly: 8. Raddysh (Dureau), 20. Paquette-Bisson (Dureau, Szturc), 30. Raddysh (Geekie), 46. Geekie, 48. Huuhtanen (Raddysh, Duke), 55. Groshev (Raddysh, Pouliot), 58. Duke (Lilleberg, Perbix), 60. Geekie (Raddysh, Dureau) – 4. Dalpe (Jesper Boqvist, Adam Boqvist), 5. Greer (Giles, Jesper Boqvist), 32. Vilmanis (Balinskis, Giles), 46. Jesper Boqvist (McAllister, Adam Boqvist), 49. Skoog, 50. Bjornfot (Hovorka), 53. McAllister (Vilmanis)

Brankári: Johansson 19/26 - Driedger 12/15, Appleby 10/15

Dallas - Minnesota 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 3. McDonald (Lindell, Lundkvist), 9. Heiskanen (Dumba, Lind), 37. Marchment (Duchene, Stankoven), 41. Benn (Stankoven), 60. Pettersen (Bäck) – 26. Lauko, 55. Clarke (D. Shore, O´Rourke)

Brankári: Oettinger 17/18, DeSmith 6/7 - Gustavsson 35/39

Chicago - Detroit 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 27. Smith (Donato, Brodie), 30. Teräväinen (Bedard) – 2. Motte (Watson, Veleno), 39. Petry (Mazur, Kasper), 44. Raymond (Larkin, DeBrincat), 55. Määttä (Gustafsson, Finnie)

Brankári: Mrázek 21/23, Weeks 4/6 - Husso 15/17, Cossa 10/10

Winnipeg - Edmonton 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly: 8. Ehlers (Namestnikov), 25. Connor (Scheifele, Pionk), 32. Miller (Pionk, Lambert), 37. Pionk (Kupari), 42. Lambert (Pionk, Miller), 52. Lowry – 57. Brown (Hoefenmayer, Philp)

Brankári: Kähkönen 26/27 - Skinner 23/27, Delia 8/10

Vancouver - Calgary 4:3pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 20. Sasson (Sherwood), 40. DeBrusk (Desharnais), 60. Sprong, 61. DeBrusk (Pettersson, Hughes) – 25. Bean (Kirkland, Barrie), 51. Honzek (Pospíšil), 56. Hunt (Basha)

Brankári: Patera 13/16 - Wolf, Cooley 17/21

/Samuel Honzek (Calgary) strelil gól, zaznamenal plusku, štyri strely a dve trestné minúty/

/Martin Pospíšil (Calgary) asistoval a dostal menší trest/

Vegas - Los Angeles 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Góly: 23. Hanifin (Laczynski, Aston-Reese), 46. Laczynski – 15. Laferriere (Turcotte, Fiala), 15. Jeannot (Foegele, Byfield), 29. Foegele (Byfield, Fiala)

Brankári: Samsonov 27/30 - Kuemper 11/12, George 11/12

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Honzek pokračuje v neskutočných výkonoch. Strelil gól po prihrávke Pospíšila