Oliver Okuliar v drese Floridy Panthers.
Oliver Okuliar v drese Floridy Panthers. (Autor: X / Florida Panthers)
Oh my Hockey|28. sep 2024 o 06:22

Šimonovi Nemcovi sa v príprave nedarí.

NEW YORK. Florida Panthers hrali presilovú hru. Usadili sa v pásme Caroliny Hurricanes a Benning od modrej poslal švih pred bránku. Tam stal pripravený slovenský útočník Oliver Okuliar.

Puk nadvihol a nasmeroval tak, aby zamieril presne do siete popri ramene brankára Andersona. Tak sa zrodil jeho prvý gól v príprave NHL.

Patrične ho oslávil, hoci nič neriešil, keďže znižoval na 1:5. "Panteri" schytali debakel 2:8.

Okuliar strávil na ľade 12 minút a 56 sekúnd. Okrem gólu si ešte pripísal mínusku, dve strely na bránku a dva bodyčeky.

Vydarený duel aj s víťaznou bodkou má za sebou Samuel Kňažko.

Pri víťazstve Columbusu na ľade Washingtonu 4:8 zaknihoval až štyri plusové body. V tejto štatistike bol spolu s Adamom Fantillim najlepším hráčom zápasu. Slovenský obranca odohral 17 minút a 43 sekúnd.

New Jersey Devils s obidvomi Slovákmi v zostave prehrali na ľade New Yorku Islanders 1:5.

Tomáš Tatar sa opäť bodovo nepresadil. Ako ľavé krídlo druhého útoku strávil na ľade 14 minút a 46 sekúnd a dvakrát vystrelil na bránku.

Šimon Nemec zažíva náročnú prípravu. Podľa analýzy bol dokonca najslabším článkom celého mužstva. Počas 20 minút a 39 sekúnd na ľade nazbieral tri mínusky, dve strely na bránku a odsedel si menší trest.

Samuel Hlavaj bol zo striedačky svedkom prestrelky medzi jeho Minnesotou a Winnipegom. Wild ju zvládli lepšie a vyhrali 8:5. Slovák do hry nezasiahol, celý duel odchytal Marc-André Fleury.

NHL - príprava - 28. september:

Carolina - Florida 8:2 (1:0, 5:1, 2:1)

Góly: 7. Jos. Slavin (Gostisbehere, Nečas), 25. Jarvis (Aho, Chatfield), 30. Walker (Burns, Suzuki), 32. Jarvis (Walker, Aho), 36. Staal (Carrier, Chatfield), 40. Roslovic (Kotkaniemi, Walker), 53. Carrier (Jac. Slavin, Burns), 55. Svečnikov (Gostisbehere) – 37. Okuliar (Benning, Dalpe), 45. Greer (Benning, Steeves)

Brankári: Andersen 15/17 - Knight 16/22, Black 7/9

/Oliver Okuliar (Florida) odohral 12 minút a 56 sekúnd, pripísal si gól, mínusku, dve strely na bránku a dva bodyčeky/

Detroit - Chicago 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 25. Fischer (Copp, Seider), 33. Tarasenko (Copp, Compher)

Brankári: Lyon 13/13, Talbot 9/9 - Söderblom 29/31

NY Islanders - New Jersey 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Góly: 3. Karlström (Bolduc, Cholowski), 10. Maclean, 20. Horvat (Barzal, Dobson), 23. Foudy (Dufour), 33. Wahlstrom (Cholowski, Karlström) – 29. Meier (Mercer, Bratt)

Brankári: Varlamov 16/17, Škarek 8/8 - Markström 12/17

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 20 minút a 39 sekúnd, duel ukončil s tromi mínuskami, dvomi strelami na bránku a dvomi trestnými minútami/

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 46 sekúnd, dvakrát vystrelil na bránku/

Washington - Columbus 4:8 (2:2, 1:3, 1:3)

Góly: 7. Ovečkin (Mangiapane), 15. Vrána (McMichael, Carlson), 31. Strome (Cristall, Chychrun), 52. Chychrun (Bear, Milano) – 11. Fantilli (Voronkov), 14. Malatesta, 23. Olivier (McKown, Pyyhtia), 26. Fantilli (Brindley), 35. Pyyhtia (Brindley, Fix-Wolansky), 56. Fantilli, 59. Sillinger, 60. Olivier

Brankári: Lindgren 19/25 - Tarason 14/17, Čajan 8/9

/Samuel Kňažko (Columbus) odohral 17 minút a 43 sekúnd, zaknihoval štyri plusové body, strelecký pokus a bodyček/

Dallas - Colorado 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 5. Duchene (Seguin, Bichsel), 25. Seguin (Harley, Duchene), 41. Duchene (Seguin, Benn), 59. Lind (Hughes) – 24. Ivan (Kovalenko, Innala), 28. Kelly (Kovalenko, Wagner)

Brankári: Oettinger 14/16, Kraws 7/7 - Georgijev 14/16, Mandolese 9/10

Minnesota - Winnipeg 8:5 (1:1, 7:1, 0:3)

Góly: 2. Kaprizov (Zucarello, Eriksson-Ek), 23. Jones (Khusnutdinov, Faber), 27. Eriksson-Ek (Trenin, Lambos), 28. Zuccarello (Middleton), 29. Ohgren (Masters, Eriksson-Ek), 33. Eriksson-Ek (Peart), 38. Kaprizov (Eriksson-Ek, Hartman), 40. Khusnutdinov – 11. Perfetti (Iafallo, Chibrikov), 25. Appleton (Fleury), 46. Chibrikov (Perfetti, Pionk), 58. Yager, 59. Barron

Brankári: Fleury 36/41 - Hellebuyck 21/29, Milic 6/6

Seattle - Vancouver 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 5. Tolvanen (Eberle, Larsson), 19. Montour, 24. Winterton – 37. Myers

Brankári: Daccord 19/20 - Lankinen 20/23

Vegas - Utah 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Góly: 35. Pietrangelo (Olofsson, Eichel), 38. Eichel (Pietrangelo, Hutton), 47. Dorofeyev (Laczynski), 47. Kolesar (Pearson, Korczak), 57. Barbašev (Eichel, Theodore) – 28. Carcone (Kerfoot, Doan), 37. McGregor (Raty, McCartney)

Brankári: Hill 14/16 - Villalta 9/10, Stauber 12/16

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Okuliar strelil svoj prvý gól za Floridu. Kňažko odohral úchvatný zápas