Tím USA.
Tím USA. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|30. apr 2022 o 17:45 (aktualizované 30. apr 2022 o 21:16)

Česi podľahli USA v semifinále MS do 18 rokov.

LANDSHUT. Českí hokejisti do 18 rokov v semifinále Majstrovstiev sveta prehrali proti Američanom 1:6.

Síce v prvej tretine USA prestrieľali Čechov 16:8, inkasovali ako jediní. V presilovke sa presadil už deviatym gólom na turnaji Jíři Kulich. Zároveň to bol jeho jedenásty bod na turnaji, vďaka ktorému sa opäť osamostatnil na čele produktivity majstrovstiev.

V druhej tretine Američania ukázali, že sú právom považovaní za favorita. Predviedli gólovú kanonádu a strelili počas nej až päť gólov. Na 1:1 vyrovnával Lucius.

Úderná bola hlavne druhá polovica tretiny, v ktorej sa trafili za chrbát Schnattingera štyrikrát.

Presadil sa Gauthier, Nazar, Howard a Snuggerud.

V tretej tretine dodal bodku za víťazstvom svojim druhým gólom Nazar. Bola to zároveň jediná časť hry, v ktorej mal český výber viac striel.

Česi podľahli Američanom už druhýkrát na turnaji. V základnej skupine prehrali 2:6. Spojené štáty sú jediným tímom, ktorý na nich našiel recept.

USA sa vo finále stretne s víťazom večerného súboja Švédsko - Fínsko. Porazený tím vyzve v zápase o bronz Čechov.

USA sa vo finále stretnú so Švédskom, ktoré gólom zo 60. minúty zdolalo Fínsko 2:1.

MS v hokeji do 18 rokov 2022 - semifinále - 30. apríl 2022:

USA - Česko 6:1 (0:1, 5:0, 1:0)

Góly: 24. Lucius, 32. Gauthier (Cooley), 34. Nazar (Brindley, Howard), 37. Howard (Spicer, Hutson), 39. Snuggerud (Cooley, Brzustewicz), 49. Snuggerud (Hutson) – 16. Kulich (Šalé, Hamara)

Švédsko - Fínsko 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 24. Stenberg, 60. Lekkerimäki - 56. Nyman