Poprad prehral druhý zápas za sebou, Košice ho po výhre preskočili v tabuľke

Sportnet, TASR|29. sep 2024 o 18:20 (aktualizované 29. sep 2024 o 19:53)

Dvoma gólmi sa blysol Pollock.

Tipos extraliga - 5. kolo

Poprad - Košice 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Góly: 35. Šiška (Nauš, Brejčák), 37. Cracknell (Coskey, Bourque) - 1. Pollock (Martel, Gildon), 8. Pollock (Petráš, Martel), 56. Mikúš (Chovan, Teves)

Rozhodovali: Hronský, Stano - Gegáň, Tomáš, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Diváci: 2882

Poprad: Vay - Ligas, Kotvan, Bourque, Fereta, Turan, Brejčák, Sluka - Coskey, Cracknell, Calof - Šotek, Suchý, Centazzo - Török, Šiška, Nauš - Paločko, Urbánek, Kundrik - Murin

Košice: Janus - Parlett, Gildon, Teves, Deyl, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Chovan, Mikúš - Martel, Pollock, Petráš - Krivošík, Repčík, Lamper - Bartánus, Havrila, Rogoň

POPRAD. Hokejisti HC Košice zvíťazili v nedeľňajšom zápase 5. kola Tipos extraligy na ľade HK Poprad 3:2.

O triumfe hostí rozhodol v 56. minúte Tomáš Mikúš. "Oceliari" sa vďaka tretiemu víťazstvu v sezóne dostali v tabuľke pred Poprad.

Hostia otvorili skóre už po 57 sekundách, keď sa po individuálnom úniku presadil Pollock. Kanadský center v 8. minúte pridal aj druhý gól Košíc po prihrávke Petráša.

Popradčania však v druhej tretine vyrovnali na 2:2. Najprv skóroval Šiška a krátko na to dal piaty presný zásah v sezóne Cracknell.

V 56. minúte Mikúš opäť preklopil výsledok na stranu "oceliarov", ktorí už udržali tesný náskok do konca zápasu.

Hlasy po zápase

Todd Bjorkstrand, tréner Popradu: "Dostali sme dva rýchle góly počas ôsmich minút a bolo potom ťažké sa vrátiť späť do zápasu proti Košiciam. Potom sme sa však zmobilizovali a druhá tretina bola z našej strany veľmi dobrá. V tretej to bolo vyrovnané, ich hráč predviedol skvelú prihrávku a ďalší kvalitne zakončil. Mali sme ho ubrániť, ale nepodarilo sa nám to. Košice majú kvalitný tím a potrestajú každú chybu. Myslím si však, že chlapci bojovali naozaj tvrdo, čo je z dlhodobého hľadiska veľmi dôležité."

Juraj Šiška, strelec popradského gólu na 1:2: "Trocha smoliarsky zápas, pretože sme nezvládli záver. Košice strelili víťazný gól a mrzí nás to. Bolo to podľa mňa veľmi vyrovnané. Podarilo sa nám dorovnať skóre, no v závere boli oni šťastnejší. Máli sa nám odchádzať bez bodu z takého zápasu."

Dan Ceman, tréner Košíc: "Opäť ďalší veľmi tesný zápas. V prvých piatich dueloch skončili štyri len jeden gól. Liga je jednoducho veľmi vyrovnaná. Mali sme naozaj dobrú prvú tretinu, kontrolovali sme puk. Potom sme trocha poľavili, oni boli v druhej časti agresívnejší. Pri prvom góle tam bol pre nás nešťastný odraz a trocha sme spanikárili. V treťom dejstve boli šance 50 na 50. Potom sme predviedli pekné zakončenie a udržali sme náskok. Hráči v závere dobre zblokovali strely súpera a som šťastný, že sme dnes získali tri body."

Tomáš Mikúš, útočník Košíc a strelec víťazného gólu: "Bol to veľmi ťažký a vyrovnaný zápas. Síce sme začiatok chytili, no hra sa prelievala zo strany na stranu. Chvíľu sme mali navrch my a potom zase oni. Poprad je veľmi kvalitné mužstvo, dôležité bolo zvládnuté oslabenie šesť minút pred koncom. Potom nám to tam padlo a som rád, že sa nám to podarilo dotiahnuť k víťazstvu."

Tabuľka: Tipos extraliga

ONLINE: HK Poprad - HC Košice dnes (Tipos extraliga, 5. kolo, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
29.09.2024 o 16:00
5. kolo
Poprad
2:3
(0:2, 2:0, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Košice
Prehľad
Góly a asistencie: 35. Šiška (Nauš, Brejčák), 37. Cracknell (Coskey, Bourque) – 1. Pollock (Martel, Gildon), 8. Pollock (Petráš, Martel), 56. Mikúš (Chovan, Teves). Rozhodca: Hronský, Stano – Gegáň, Tomáš. Diváci: 2 882.
HK Poprad – HC Košice 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Góly a asistencie: 35. Šiška (Nauš, Brejčák), 37. Cracknell (Coskey, Bourque) – 1. Pollock (Martel, Gildon), 8. Pollock (Petráš, Martel), 56. Mikúš (Chovan, Teves). Rozhodca: Hronský, Stano – Gegáň, Tomáš. Vylúčenie: 1:2. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 882. Priebeh zápasu: 0:2, 2:2, 2:3.
Poprad doma nestačil na Košice, prehral 2:3. Víťazný gól strelil v 56. minúte Mikúš.
Koniec zápasu.
59:44
Kotvanova bomba nepresná.
59:33
Poprad kombinuje v útočnom pásme.
58:47
Košice sa oslobodzujú, ale iba zásluhou icingu.
58:24
Vay zostal na striedačke, Poprad hrá powerplay.
Oddychový čas pre tím HK Poprad.
57:56
Košice sa snažia upokojiť hru a držať puk čo najďalej od svojej brány.
56:35
importantPo strele Turana zachránila Janusa bránková konštrukcia!
56:20
Brejčák strieľal z druhého sledu, ale priestor troch žrdí netrafil.
55:50
Skrytá Martelova strela, Vay má puk vo svojej lapačke.
55:15
goalKošice dali gól!
Košice znova vedú! Lahôdka od Chovana, ktorý dokázal presne prihrať cez dvoch brániacich Popradčanov, TOMÁŠ MIKÚŠ tiež výborne trafil puk pri ľavej žŕdke a tečoval ho do bránky.
Asistencie: Michal Chovan, Joshua Teves
54:57
Pollock vypálil príklepom, výborný Vay si pripísal úspešný zákrok.
54:08
Košičania zahrali obetavo, zblokovali dve strely a poslali puk cez všetky čiary.
53:28
Suchý vypracoval šancu Urbánkovi, ten ale netrafil puk Poprad má tlak v útočnej tretine.
52:38
Calofova prihrávka pred bránu adresáta nenašla, Košice vyviezli puk až do ich útočného pásma.
52:11
Vylúčenie v tíme HC Košice:
Gildon – 2 min., držanie.
51:30
Calof dvakrát strieľal, Janusovi to vyrazilo hokejku.
50:17
importantPo prihrávke Pollocka spálil veľkú príležitosť Jääskeläinen.
49:56
Mikúš sa rozhodol pre individuálne riešenie a stroskotal.
48:32
Suchý pripravil pozíciu pre Centazza, jeho strela však bola nepresná.
47:07
Bourque vyviezol puk, v útočnom pásme chcel vystreliť, no v záklone netrafil puk.
45:53
Török strieľal hneď po buly, Janus vyrazil.
45:18
Bojuje sa o každý centimeter ľadu, hrá sa z jednej strany na druhú.
43:47
Deylovo nastrelenie tečoval v predbránkovom priestore Mikúš, Vay dobre zareagoval na zmenu smeru puku.
43:20
Dvaja proti dvom, Jääskeläinen si chcel obhodiť Turana, ten mu ale včas zablokoval hokejku.
42:08
Janus bol nachystaný, keď sa Poprad dostal do prečíslenia.
41:54
Puk pred Vayom, Popradčania ho poslali na zakázané uvoľnenie.
40:37
Popradčania začali tretinu v útočnom pásme, ale bez zakončenia.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine skórovali Šiška s Cracknellom, Poprad tak vyrovnal duel s Košicami na 2:2.
Tretia tretina sa začne o 17:41.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:04
Chovan dobre načasoval prihrávku na Mikúša na ľavú stranu, ktorý mal pred sebou priestor, brániac hráč Popradu mu ale strelu zblokoval.
36:43
goalPoprad dal gól!
Poprad vyrovnáva! Košice prvýkrát prepadli a Poprad to hneď využil. Coskey posunul puk popri mantineli ADAMOVI CRACKNELLOVI, ten ešte v prečíslení mohol prihrať Calofovi, no zobral to na seba a hore k bližšej žŕdke skóroval.
Asistencie: Cole Coskey, Trenton Bourque
35:57
Košičania sa v útočnom pásme akoby nevedeli dohodnúť, kto bude strieľať, napokon ani nezakončili.
35:29
importantNebezpeční Popradčania! S nahodením mal Janus problémy, ale podržal svoj tím a drží jednogólové vedenie Košíc.
34:02
Poprad toľko dobýjal košickú bránku, až mu to vyšlo! Naušovu strelu Janus zrazil hokejkou do strany, JURAJ ŠIŠKA obišiel brániaceho hráča Košíc a jeho bekhendová strela si našla cestu do brány.
Asistencie: Aurel Nauš, Daniel Brejčák
32:41
Coskey prihral Calofovi, jeho strela bola vytečovaná mimo brány.
31:38
Lamper pripravený pred bránou, tečoval nahodenie od modrej, ale vedľa popradskej brány.
30:40
Ferencovi utiekol puk do stredného pásma, píska sa.
29:47
importantJanus vyrážal pred seba, Šotek dorážal, ale košický gólman ho vychytal!
28:24
Nauš strieľal z ostrého uhla, Kamzíci sa k dorážke nedostali. Košice sa ale ako keby spoliehali, že vedenie 2:0 im postačí do konca zápasu.
27:19
Turanova bomba bola nepresná, hra sa dostáva do stredného pásma.
26:27
Bourque zostrelil brániaceho hráča, Košičania sa tým pádom dostali dopredu, ale nie až do zakončenia.
24:59
Šotek prihral krížom cez os, ani Šiškovi sa nepodarilo prekonať Janusa.
24:34
Bourqueho strelu Janus vyrazil, k dorážke sa nik nedostal.
23:52
Cracknell s Calofom pred bránou, prvému menovanému sa nepodarilo dostať puk do bránky.
23:10
Parlett – 2 min., podrazenie.
23:06
Calofova strela švihom z otočky len tesne minula priestor brány. Poprad je aktívnejší.
21:32
Suchý poslal puk pred bránu, Centazzo sa ale do zakončenia nedostal.
21:13
Hra sa prelieva zo strany na stranu.
20:22
Jääskeläinen strieľal spomedzi kruhov, ale nemieril presne.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Košičania zvládli prvú tretinu lepšie, nad Popradom vedú po dvoch góloch Pollocka 2:0.
Druhá tretina sa začne o 16:53.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:54
Calofovu prihrávku pred bránu Košičania upratali do bezpečia.
17:24
Košičania zachytili rozohrávku Popradu v strednom pásme, Šedivý nahodil puk na bránu, kde vlastnému brankárovi clonil Turan. Vay hru prerušil.
16:03
Popradčania sa jednoduchým nahodením dostali do útočného pásma, na bránu to poslal Kotvan, Janus mal čo robiť, ale puk udržal vo výstroji a nevyrazil pred seba.
14:49
Pripravený bol na druhej strane aj Vay, Rogoňovu strelu skryl v lapačke a prerušil hru.
14:13
Centazzo prekorčuľoval hráča a chcel Janusa prekvapiť strelou z uhla, no košický gólman jeho úmysel prečítal.
13:39
Urbánek to skúsil od modrej Janus skryl puk v lapačke.
12:56
Bourque prihrával pred bránu, kde mal spoluhráča, no Košičania prihrávku zblokovali.
11:46
Aj ďalší útok Kamzíkov Košičania bez problémov zastavili a Parlett s prehľadom rozohral na Gildona.
10:29
Prečíslenie Popradu traja proti dvom, Urbánek ale z pravej strany neprihral cez Lampera.
09:47
Na druhej strane Calof zaviezol puk do pásma, ale Popradčania si šancu nevypracovali.
08:34
Prvá útočná formácia Košíc pohrozila, do bezprostrednej blízkosti brány sa dostal Chovan.
07:15
BRETT POLLOCK je dvojgólovým strelcom už v 8. minúte! Popradská defenzíva dnes nepracuje ideálne, Poprad využil rýchly brejk, v ktorom sa dostal do prečíslenia dva na jedna, Petráš naservíroval puk Pollockovi a ten z prvej prekonal Vaya.
Asistencie: Šimon Petráš, Danick Martel
06:58
Gildon zaviezol puk do útočného pásma, ale nedokázal presne prihrať.
05:38
Mikúš strieľal z prvej z pravého kruhu, Vay vyráža a Poprad vyhadzuje.
04:45
Poprad zaútočil v oslabení, Janus predviedol prvý zákrok.
04:06
Vylúčenie v tíme HK Poprad:
HL – príliš veľa hráčov na ľade.
02:41
Košice hrajú vo veľkej pohode a kontrolujú hru. Vay musel znova zakryť puk.
00:57
Košice otvárajú skóre už v prvej minúte! V popradskej defenzíve vznikla veľká diera, BRETT POLLOCK bez problémov obkorčuľoval brániaceho hráča, do kombinácie sa mu ešte ponúkal Petráš, ale Pollock vzal zakončenie na seba a urobil dobre. Našiel medzierku medzi betónmi Vaya.
Asistencie: Danick Martel, Maxwell Gildon
00:39
Strela Popradu od modrej minula bránu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vay (Belányi) – Ligas, Kotvan, Bourque, Fereta, Turan, Brejčák, Sluka, Murin – Coskey, Cracknell, Calof – Šotek, Suchý, Centazzo – Török, Šiška, Nauš – Paločko, Urbánek, Kundrik
Tréner: Todd Bjorkstrand

HC Košice: Janus (Riečický) – Parlett, Gildon, Teves, Deyl, Ferenc, Šedivý – Jääskeläinen, Chovan, Mikúš – Martel, Pollock, Petráš – Krivošík, Repčík, Lamper – Bartánus, Havrila, Rogoň
Tréner: Dan Ceman

Rozhodca: Hronský, Stano – Gegáň, Tomáš.
V 5. kole Tipos Extraligy hostí Poprad mužstvo Košíc. Stretnutie sa začína o 16:00.

Poprad sa nachádza na druhej priečke so ziskom deviatich bodov. Tri zápasy vyhral, v minulom kole prišla prvá prehra, vedúcej Spišskej Novej Vsi Poprad podľahol 3:4.

Košiciam patrí aktuálne piate miesto, doposiaľ zaznamenali sedem bodov. Raz vyhrali v riadnom hracom čase, raz po samostatných nájazdoch a dvakrát prehrali. V minulom kole podľahli Žiline na jej ľade 1:2 po predĺžení, predtým prehrali s B. Bystricou 3:4 po samostatných nájazdoch.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Poprad prehral druhý zápas za sebou, Košice ho po výhre preskočili v tabuľke