Gólová radosť hokejistov Žiliny (Autor: TASR)
Sportnet|27. okt 2024 o 18:19

Žilina ukončila štvorzápasovú sériu prehier.

Tipos extraliga - 15. kolo

HC Košice - DOXXbet Vlci Žilina 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 29. Jääskeläinen (Gildon, Pollock), 60. Pollock (Chovan, Petráš) - 17. Kolenič (Koyš, Jones), 24. Walega (Galamboš, Fejes), 36. Fejes (Walega, Holenda)

Rozhodcovia: Novák, Krajčík - Knižka, Tvrdoň, vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše Gildon (Koš.) 5 min. + DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 3171

Košice: Janus - Teves, Deyl, Ferenc, Gildon, Bartoš, Šedivý - Mikúš, Krivošík, Martel - Jääskeläinen, Pollock, Petráš - Bartánus, Chovan, Repčík - Šimun, Havrila, Rogoň

Žilina: LaCouvee - Djakov, Tourigny, Pobežal, Miller, Holenda, Gachulinec - Kolenič, Jones, Koyš - Fejes, Walega, Mucha - Varga, Galamboš, Beták - Mráz, Šmida, Melcher

KOŠICE. Hokejisti DOXXbet Vlci Žilina zvíťazili na ľade HC Košice 3:2 v nedeľňajšom zápase Tipos extraligy.

Bolo to pre nich prvé víťazstvo po štyroch prehrách a zároveň prvé na ľade súpera v prebiehajúcej sezóne.

V tabuľke sa na deviatom mieste bodovo vyrovnali ôsmemu Zvolenu, oba tímy majú po 18 bodov.

Košičania prehrali po troch víťazstvách po sebe a prvýkrát v sezóne nebodovali na domácom ľade.

Dvomi bodmi za asistenciu a gól, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný, sa prezentoval kanadský útočník Hunter Fejes, ktorý v uplynulých dvoch sezónach pôsobil práve v Košiciach.

Bol to pre neho prvý dvojbodový zápas v sezóne.

Hlasy po zápase

Dan Ceman, tréner HC Košice: "Z dnešného zápasu sme mali obavy. V predošlom sme zvíťazili 7:1 a vtedy je niekedy problém na to nadviazať. Vedeli sme, že náš dnešný súper mal za sebou veľa tesných zápasov. Očakávali sme, že to bude vyrovnaný a ťažký duel a snažili sme sa pripraviť sa na to najmä po mentálnej stránke, no nehrali sme našu hru. Je to pre nás sklamanie, najmä mentálny prejav. Nikdy neviete, čo môžete očakávať od súperov, ktorí k nám prídu, keďže sa hrá na veľkom klzisku. Dnes zvíťazil usilovnejší tím."

Milan Bartovič, tréner DOXXbet Vlci Žilina: "Dnes sme hrali organizovane od prvej minúty do poslednej. Taký bol aj náš herný plán. Dôležitá bola organizácia hry, byť v pohybe a aktívny v strednom pásme. Útočníci pomáhali obrancom v obrannom pásme. Brankár Connor LaCouvee odchytal výborný zápas a premenili sme gólové príležitosti. Hráčov musím pochváliť za obetavý a organizovaný výkon. Je to pre nás prvé víťazstvo vonku, z ktorého mám veľkú radosť. Blízko sme k nemu mali už aj v iných zápasoch. Hráči si toto víťazstvo zaslúžili a je o to krajšie, že sa v Košiciach nevíťazí ľahko."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HC Košice - Vlci Žilina dnes (Tipos extraliga, 15. kolo, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
27.10.2024 o 16:00
15. kolo
Košice
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Vlci Žilina
Prehľad
Góly a asistencie: 29. Jääskeläinen (Gildon, Pollock), 60. Pollock (Chovan, Petráš) – 17. Kolenič (Koyš, Jones), 24. Walega (Galamboš, Fejes), 36. Fejes (Walega, Holenda). Rozhodca: Novák, Krajčík – Knižka, Tvrdoň. Diváci: 3171.
Prenos
Najlepším hráčom tímu Košíc v dnešnom zápase je Jaroslav Janus.
Na strane Žiliny bol najlepším hráčom zápasu Kamil Walega.
S konštatovaním, že Košice na domácom ľade podľahli Žiline 2:3 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia.
HC Košice – DOXXbet Vlci Žilina 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly a asistencie: 29. Jääskeläinen (Gildon, Pollock), 60. Pollock (Chovan, Petráš) – 17. Kolenič (Koyš, Jones), 24. Walega (Galamboš, Fejes), 36. Fejes (Walega, Holenda). Rozhodca: Novák, Krajčík – Knižka, Tvrdoň. Vylúčenie: 5:4. Využitie: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3171. Priebeh zápasu: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Koniec zápasu.
59:52
Žilina vyhrala buly, Vlci dnes na východe Slovenska získajú tri mimoriadne cenné body.
59:49
Vhadzovanie v útočnom pásme Košíc.
59:45
Dnešné stretnutie sleduje 3171 divákov.
59:36
goalKošice dali gól! Michal Chovan korunoval svoj dnešný dobrý výkon skvelou prihrávkou pre BRETTA POLLOCKA, ktorý v jasnej pozícii nemohol netrafiť. Asistencie: Chovan, Petráš.
59:11
Jääskeläinen pálil z obľúbenej streleckej parkety, ale nemieril presne.
59:01
Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.
58:58
Chovan krížnou prihrávkou hľadal pri pravej tyči žilinskej bránky Krivošíka, ten sa však k puku nedostal.
58:40
Košice kombinujú v útočnom pásme.
58:06
Jaroslav Janus ostáva na striedačke, Košice hrajú powerplay.
58:06
Oddychový čas pro tím HC Košice.
57:55
importantGól neplatí, Petráš puk dostal podľa názoru rozhodcov do LaCouvéeho bránky kopnutím.
57:55
importantKošice dali gól, ale celá situácia sa ešte bude skúmať na videu! Puk do siete Žiliny dostal Petráš. Hlavný rozhodca však rozpažil a ukázal kopnutie puku do bránky. Nuž, uvidíme.
57:36
Košičanom sa nedá uprieť snaha, ale je to dnes také nesúrodé, bez energie a emócie.
57:06
Hostia v plnom počte.
56:40
Holenda skvele zachytil kombináciu domácich hráčov, tým sa sen o kontaktnom góle znovu o čosi vzdialil.
56:15
Fanúšikovia v Steel Aréne už aj pískajú, domáci sú stále len v strednom pásme.
55:40
Košiciam sa však stále nedarí usadiť v útočnom pásme, Janus je zatiaľ stále v bránke HC.
55:15
Dan Ceman poslal na presilovú hru formáciu, v ktorej je päť útočníkov.
55:06
Vylúčenie v tíme DOXXbet Vlci Žilina:
Mucha – 2 min., podrazenie.
54:06
Petráš sa snažil dostať ku žilinskej bránke a dobiedzať do LaCouvéeho, Beták ho však veľmi rýchlo zastavil.
53:40
Teves sa snažil o vysunutie Havrilu na útočnej modrej čiare, napokon je z toho zakázané uvoľnenie v podaní domáceho tímu.
53:02
Košičania stále hľadajú ideálnu cestu na prechod ku žilinskej bránke, ale dnes im to jednoducho nejde.
52:22
Michal Chovan dostal puk do útočného pásma, následne si však nerozumel s Bartošom.
51:36
Jääskeläinen pokazil pomerne jednoduchú kombináciu Košíc.
51:09
Čas teraz letí ako bodnutý včelou a je to hlavne v neprospech domácich Košíc.
50:39
Tourigny nahodil puk od modrej čiary, šikovný teč Koyša Janus pohotovo vyrazil.
50:01
Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Košice stále prehrávajú na domácom ľade so Žilinou 1:3.
49:55
Košice sa stále nedokážu trvalejšie usadiť v útočnom pásme.
49:16
Košice v kombinácii za žilinskou bránkou, Mucha však výborne bojoval o puk a napokon ho dostal do stredného pásma.
48:29
Pollock stiahol puk znovu za bránku Košíc, Oceliarom sa v týchto minútach vôbec nedarí dostať na dostrel LaCouvéeho bránky.
48:00
Eduard Šimun vo výmene názorov so žilinskou striedačkou, vylučovať sa však nebude.
47:22
Havrila sa snažil o individuálny prienik obranou Žiliny, puk mu však skĺzol z čepele hokejky.
46:45
Košice zatiaľ neforčekujú Žilinčanov pri rozohrávke, taktické pokyny Dana Cemana pred treťou tretinou by som veľmi rád počul.
46:02
Domáci fanúšikovia napriek nepriaznivému stavu neustále ženú svojich miláčikov dopredu.
45:36
Beták sa snažil o vysoké napádanie, domáci tak stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.
45:01
Máme za sebou prvých päť minút tretej tretiny, stav zápasu v Steel Aréne je stále 1:3.
44:45
Košice sú teda konečne v plnom počte, uvidíme či sa zverencom Dana Cemana podarí v tretej tretine aspoň vyrovnať.
44:15
Domáci v plnom počte.
43:22
Košice posielajú puk cez všetky čiary, preťažená obrana Oceliarov si tak môže vydýchnuť.
42:58
Tourignyho strelu pohotovo vyráža Jaroslav Janus.
42:09
Žilina je síce stále v útočnom pásme, ale nedá sa povedať, že by táto presilovka patrila medzi vydarené v podaní Vlkov.
41:22
Zverenci Milana Bartoviča sú stále v útočnom pásme, Janus však zatiaľ nemusel riešiť žiadny vážnejší problém.
40:36
Žilina pokračuje v päťminútovej presilovej hre pri vylúčení Gildona a kombinuje v útočnom pásme.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine prehrávajú Košice na domácom ľade so Žilinou 1:3. Tretia časť hry sa začne približne o 17:47.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
Tourigny našiel Koyša, ktorý nemieril presne.
39:40
Žilina je v útočnom pásme, ale domáci získali puk a posielajú ho cez všetky čiary.
39:15
Vylúčenie v tíme HC Košice:
Gildon – 5 min. + DKZ, napadnutie oblasti hlavy a krku.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:43
Vhadzovanie po pravej ruke Connora LaCouvéeho.
38:01
Dan Ceman už na vývoj zápasu reaguje aj taktickými zmenami, Michal Chovan aktuálne na centri prvého košického útoku.
37:49
Domáci hokejisti sa všemožne snažia dostať na dostrel žilinskej bránky.
37:19
Šimun skúsil streleckého šťastie z veľkého uhla z ľavej strany, nemieril však presne.
37:02
Holenda rozohrával puk od vlastnej bránky, nepresnú kombináciu však teraz ukázali aj Žilinčania.
36:35
Dnešný zápas domácim Oceliarom zatiaľ nesedí, robia nezvykle veľa chýb a najmä im viazne presnosť v kombinácii.
36:04
Nasleduje krátka reklamná prestávka, oba tímy ju využívajú na bojovú poradu.
35:39
goalVlci Žilina dali gól! Chyba Košičanov pri striedanie, Walega našiel ideálnou prihrávkou exkošického HUNTERA FEJESA, ktorý pomedzi betóny Jaroslava Janusa dostáva Žilinu opäť do dvojgólového vedenia! Asistencia: Walega, Holenda.
35:01
Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, Košice stále prehrávajú so Žilinou 1:2.
34:11
Teves na útočnej modrej zaváhal, Patrik Koyš sa dostal k puku a mal pred sebou otvorený priestor. Dostal sa aj do zakončenia, ale vracajúci sa Teves mu robil mimoriadné problémy a Janus tak nemal vážnejší problém.
33:50
Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke domáceho celku.
33:22
Zápas má stále výborné tempo a spád, fanúšikovia sa v Steel aréne na nudu nemôžu sťažovať.
32:49
Tentoraz útok aj na strane Košíc, skvele však do prihrávky domácich vložil hokejku Matúš Holenda.
32:11
Vlci teraz vystrčili aj svoje ofenzívne tesáky, Janus musel riešiť ďalší nepríjemný útok, ale bol úspešný.
31:50
Z ničoho nič ďalšia šanca Žiliny! Kirill Dyakov si nakorčuľoval po signále k pravej tyči, dostal prihrávku od Koyša, ale trafil len betón pozorného Janusa!
31:18
importantVeľká šanca Žiliny! Patrik Koyš našiel ideálne pred Janusovou bránkou dnešného žilinského strela Jakuba Koleniča, ten však v tejto chvíli nemieril presne!
30:55
Martel našiel prihrávkou Filipa Krivošíka, ten však v zakončení nemieril presne.
30:36
Košice sa snažia kombinovať v útočnom pásme, ale chýba im viac presnosti na hokejkách, Žilina sa v podaní Millera bráni aj vyhodením puku na zakázané uvoľnenie.
30:01
Máme za sebou polovicu zápasu, Košice na domácom ľade prehrávajú so Žilinou 1:2.
29:16
Žilinčania sa v týchto momentoch bránia aj za cenu zakázaného uvoľnenia.
28:44
Košice stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.
28:18
goalKošice dali gól! Oceliare expresne využívajú presilovú hru, z obľúbenej pozície v ľavom kruhu mieril absolútne presne JOONA JÄÄSKELÄINEN! Asistencie: Gildon, Pollock.
28:02
Melcher – 2 min., podrazenie.
27:58
Šedivý po súboji s Melcherom končí na ľade, Žilinčan poputuje na trestnú lavicu.
27:52
Rýchly útok Žiliny zastavený pre postavenie mimo hru.
27:12
V Košiciach nasleduje reklamná prestávka.
26:48
Gachulinec tvrdo odstavil od puku Repčíka, čo sa vôbec nepáči domácim fanúšikom.
26:13
Walega tiesnený Bartánusom hľadal prihrávkou Fejesa, Hunterovi však puk preskočil čepeľ hokejky.
25:42
Košice sú síce v pásme, ale LaCouvée vôbec nemusel zasahovať, Jääskeläinen nedostal prihrávku na ideálnu streleckú pozíciu, hoci si ju pýtal.
25:01
Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina už vedie v Košiciach rozdielom dvoch gólov.
24:21
Hra sa prelieva zo strany na stranu, Košice sa však zatiaľ v druhej tretine nedokázali dostať do potrebného tempa.
23:52
Žilina po druhom vsietenom góle pokračuje v ofenzívnom ťažení, Košičania sú znovu poriadne zaskočení.
23:23
goalVlci Žilina dali gól! Po skončení presilovej hry Žilinčania pokračovali v nápore, puk sa od Galamboša, dostal ku KAMILOVI WALEGOVI, ktorý z ľavého kruhu mieril presne! Asistencie: Galamboš, Fejes.
23:21
22:59
Znovu v kombinácii Galamboš s Fejesom, exKošičan mieril len do Jaroslava Janusa.
22:44
Žilina je však späť v útočnom pásme, Galamboš krížnou prihrávkou hľadal Fejesa, ale puk vypichoval všadebol Chovan.
22:12
Michal Chovan znovu v obrannom pásme získal puk a vyhodil ho cez všetky čiary.
21:35
Žilina získala buly v útočnom pásme, následne kombinuje v priestore pred bránkou Jaroslava Janusa.
21:21
Krivošík – 2 min., vrazenie na mantinel.
20:42
Hra má od úvodu druhej tretiny solídne tempo a spád.
20:01
Úvodné buly druhej tretiny patrí hokejistom Košíc.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine prehrávajú Košice na domácom ľade so Žilinou 0:1. Druhá tretina sa začne približne o 16:52.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
19:38
Košice v kombinácii v útočnom pásme.
19:25
Mikúš krásnou krížnou prihrávkou našiel Krivošíka, ktorý okamžite pálil. Puk obetavo zblokoval Miller.
19:05
Košice majú teda v záverečných sekundách prvej časti hry výhodu krátkej presilovej hry.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:55
Košice s plným počtom hráčov.
18:55
Miller pálil od modrej čiary, ale nemieril presne.
18:36
Žilinčania stále kombinujú, ale chýba streľba.
18:15
Nápor Žiliny, Vlci kombinujú v útočnom pásme.
18:02
Miller našiel na modrej čiare Tourignyho, ktorý sa oprel do strely. Tečovaný puk však končí na ochrannej sieti.
17:40
Kolenič – 2 min., sekanie.
17:39
Dve rýchle strely Žilinčanov, bol tam Varga a Kolenič, všetko však riešil skúsený Jaroslav Janus.
17:12
Vlci kombinujú v útočnom pásme.
16:55
Trénerovi Košíc Cemanovi sa nepáči vylúčenie Pollocka, ktoré je však realitou, Žilina má výhodu dvojminútovej presilovej hry o dvoch hráčov.
16:55
Gildon – 2 min., sekanie,
Pollock – 2 min., nešportové správanie.
16:36
Nálada v Steel Aréne trošku opadla, domácich vedúci gól Žiliny poriadne zamrazil.
16:01
goalVlci Žilina dali gól! Krátko po skončení presilovej hry sa Vlci ujímajú vedenia, Jones našiel pred bránkou Košíc Koyša, ktorý ešte posunul puk JAKUBOVI KOLENIČOVI, pred ktorým bola úplne otvorená bránka a nemal tak problém otvoriť skóre zápasu! Asistencie: Koyš, Kolenič.
15:53
15:36
Ďalšia útočná snaha Vlkov zastavená pre postavenie mimo hru.
15:22
Kamil Walega v dobrej streleckej pozícii, výborným zákrokom sa znovu prezentoval Jaroslav Janus.
15:01
Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny.
14:42
Skvelá defenzívna robota Michala Chovana, košický kapitán v obrannom pásme získal puk a okamžite ho vyhodil cez všetky čiary.
14:09
Žilina kombinuje v útočnom pásme.
13:53
Ferenc – 2 min., podrazenie.
13:25
importantObrovská šanca Žiliny! Hunter Fejes dostal výbornú prihrávku na modrú čiaru, zbavil sa obrancu a rútil sa sám na Janusa. Košický gólman ale bekhendové zakončenie svojho exspoluhráča skvele prečítal a podržal svoj tím!
13:12
Joona Jääskeläinen sa ocitol v jeho obľúbenej streleckej pozícii, ale nemieril presne!
12:47
Buly v útočnom pásme hostia síce vyhrali, ale pomerne rýchlo prišli o puk a dopredu idú Košice.
12:35
Gachulinec je späť na ľade, strelou od modrej čiary trafil ruku brániaceho Šimuna.
12:05
Žilinčania po dlhšom čase v útočnom pásme.
11:44
11:43
Petráš dostal ideálnu prihrávku na strelu z prvej, ale nemieril presne.
11:36
Gachulinec inkasoval nepríjemný zásah pukom do tváre a okamžite mieri na striedačku.
11:09
Pollock poslal Gildonovi nedobrú prihrávku, Oceliari sú opäť von z pásma.
10:49
Košice sú späť v útočnom pásme a kombinujú v presilovkovej formácii.
10:36
Mikúš si v kombinácii nerozumel s Krivošíkom, domáci strácajú útočné pásmo.
10:01
Polovica prvej tretiny je za nami, Košice hrajú so Žilinou nerozhodne 0:0.
09:44
2 min. – príliš veľa hráčov na ľade, trest odpyká Melcher.
09:22
Hrá sa v rýchlom tempe a už pomerne dlho bez prerušenia hry.
08:52
Galamboš hľadal prihrávkou na modrú čiaru Daniela Gachulinca, ktorému puk utiekol do stredného pásma. Žilinčania následne puk stiahli za svoju bránku a striedajú.
08:34
Žilina v kombinácii v útočnom pásme.
07:55
Menšie zmätky v žilinskej obrane, Beták nereagoval úplne ideálne na puk od spoluhráča. Vlci ale následne dokázali nepríjemnú situáciu vyriešiť.
07:22
Šikovná sťahovačka Róberta Vargu z pravej strany, Janus predviedol skvelý zákrok a pomohol mu aj Ferenc!
06:55
Rýchly útok Žiliny potiahol Nick Jones, z medzikružia však nemieril presne.
06:44
Nasleduje reklamná prestávka.
06:22
Miguel Tourigny znovu podporil ofenzívu tímu individuálnym výletom, z ľavej strany hľadal pred Janusom spoluhráča, ale nebol úspešný.
05:58
Po dobrom forčekingu získali domáci puk v útočnom pásme, Šimun sa dostal ku strele, puk však obetavo zblokoval žilinský obranca Jakub Pobežal
05:22
Košičania stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.
05:01
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu je stále 0:0.
04:34
Galamboš zakombinoval v útoku s Tourignym, ten skúsil strelu, no číhajúci Šimon Beták sa k teču ani dorážke nedostal.
03:55
V Košiciach vládne od úvodu zápasu výborná atmosféra, Oceliari ťahajú šnúru troch výhier, Žilinčania naopak štyroch prehier.
03:15
Deyl od modrej čiary polostrelou – poloprihrávkou hľadal hokejku Jääskeläinena na teč pred žilinskou bránkou, puk napokon končí v moci Connora LaCouvéeho.
03:01
Žilinský útok sa snažil podporiť ofenzívny obranca Tourigny, nerozohral však presne.
02:52
Košičania získali vo vlastnom obrannom pásme puk od Bruna Mráza, ale následná prihrávka na modrú čiaru bola nepresná.
02:22
Šedivý rozohrával vo vlastnom pásme, Žilinčania sa nepustili do pressingu.
01:59
Žilina znovu v kombinácii v strednom pásme, prechod však Vlkom nevyšiel podľa predstáv.
01:29
Útok Žiliny bol v strednom pásme zastavený, domáci následne stiahli puk za svoju bránku a striedali počas hry.
00:49
Vhadzovanie po pravej ruke žilinského brankára.
00:26
Prvá šanca v zápase patrí domácich, po zakončení Petráša zasiahol LaCouvée ľavým betónom, následne v dorážke nemieril presne Jääskeläinen.
00:01
Úvodné buly zápasu v prospech hokejistov Žiliny.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
V Košiciach je všetko pripravené na štart zápasu, ešte pred úvodným buly si ešte domáci Michal Chovan preberie spomienkovú cenu, keďže dnes odohrá zápas s číslom 800 v našej najvyššej súťaži.
Úvodné zostavy:

HC Košice: Janus (Riečický) – Deyl, Teves, Gildon, Ferenc, Šedivý, Bartoš – Martel, Krivošík, Mikúš – Petráš, Pollock, Jääskeläinen – Repčík, Chovan, Bartánus – Rogoň, Havrila, Šimun
Tréner: Dan Ceman

DOXXbet Vlci Žilina: LaCouvée (Baroš) – Tourigny, Dyakov, Miller, J. Pobežal, Gachulinec, Holenda – Koyš, Jones, Kolenič – Mucha, Walega, Fejes – Beták, Galamboš, Varga – Melcher, Šmída, Mráz
Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Novák, Krajčík – Knižka, Tvrdoň.
Vážení fanúšikovia slovenského hokeja. Vítam vás pri sledovaní zápasu medzi HC Košice a DOXXbet Vlci Žilina, ktorý je na programe v rámci 15. kola Tipos extraligy.

HC Košice ako druhé mužstvo tabuľky má na svojom konte až 31 bodov, vrátane skóre 54:29. Oceliari sa môžu pochváliť skvelou formou, keď po porážke s bratislavským Slovanom (3:4sn), dokázali zvíťaziť proti Michalovciam (4:2), Banskej Bystrici (4:1) a Dukle Trenčín (7:1). Najproduktívnejší hráč Košíc – Brett Pollock (9+11) sa zároveň môže pochváliť statusom 2. najproduktívnejšieho hráča ligy.

Žilinčania vstupujú do stretnutia so šnúrou štyroch prehier, ktorú bude chcieť ukončiť na ľade Košíc v Steel Aréne. Aktuálne deviate mužstvo v tabuľke má na konte 15 bodov so skóre 36:46, pričom sa budú môcť oprieť o líderskú kanadskú dvojicu v tímovom bodovaní – Nick Jones (8+6) a Miguel Tourigny (4+7).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Košice sa prekvapivo sklonili pred nováčikom, rozhodol bývalý miláčik Steel Arény