Bystričania si napravili chuť po debakli. Trenčín je bez bodu už päť zápasov

Momentka zo zápasu HC 05 Banská Bystrica - HK Nitra.
Momentka zo zápasu HC 05 Banská Bystrica - HK Nitra. (Autor: TASR)
Sportnet|22. okt 2023 o 18:50 (aktualizované 22. okt 2023 o 19:11)

V poslednom zápase Barani prehrali na ľade Nitry 1:10.

Tipos extraliga - 12. kolo

Banská Bystrica - Trenčín 4:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 10. Adam (Vela, Wilkins), 26. Wilkins (Vela, Wilde), 38. Adam (Wilkins, Vela), 59. Vela – 24. D. Hudec (Conway)

Rozhodovali: T. Orolin, Fridrich – Synek, Šoltés, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0,

Diváci: 2146

Banská Bystrica: Belányi (Kliment) – Bačik, Hora – Ďatelinka, Wilde – Holenda, Žabka – Pavúk; – Wilkins, Adam, Vela – Matoušek, Bíreš, Gašpar – Žitný, Petriska, Faith – Macek, Stránský, Štrauch

Trenčín: Borák (LaCouvee) – Pietroniro, Kupec – Bokroš, Ekberg – Hlaváč, Starosta – Hudec M.; – Immo, Conway, Charbonneau – Petráš, Baláž, Sloboda – Krajčovič, Vaňo, Feranec – Hudec D., Lichanec, Giľák

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zdolali v nedeľňajšom 12. kole Tipos extraligy na domácom ľade Duklu Trenčín 4:1.

Rehabilitovali sa tak za piatkovú vysokú prehru v Nitre 1:10. Hostia spod hradu Matúša Čáka zaknihovali už piatu prehru v rade.

Domáci išli v 1. tretine do vedenia po prečíslení, keď presnú prihrávku Velu zužitkoval pred Borákom rutinérsky Adam.

Trenčania mohli vyrovnať v presilovke, Giľák tečoval puk, ktorý skončil za Belányim, ale pre hru so zdvihnutou hokejkou gól po vzhliadnutí videa neplatil.

Hostia sa tešili až v druhej tretine, keď v predbránkovom priestore na dvakrát zakončil Denis Hudec a puk aj so šťastím skončil v bránke. Stav 1:1 trval iba necelé dve minúty, v presilovke Wilkins nastavil hokejku za chrbtom Boráka a bolo 2:1.

Domáci dali aj druhý gól v presilovke, Adam tentoraz účinne vystrelil z ľavého kruhu a zvýšil na 3:1. V tretej tretine poistili Bystričania výhru v závere gólom do prázdnej bránky.

Hlasy po zápase

Branko Radivojevič, tréner Trenčína: "S jedným gólom v zápase iba ťažko môžeme vyhrať. V Bystrici sme inkasovali dva góly v oslabeniach. Momentálne si robí svoju robotu tretia a štvrtá lajna, prvú a druhú ani nemáme. Ak sa títo chalani nezobudia, tak tu nebudú. Momentálne hráme bez prvého a druhého útoku.

My góly zo striedačky nedáme. Chalani ich chcú dávať, to chcenie tam je, ale stále je to málo. Vypracovali sme si málo šancí, ideme stále málo pred bránku, málo sme hladní po góle. Súperi sú viac hladní pred našou bránkou, sú viac nepríjemní. My to hráme veľmi mäkko. Prvá a druhá lajna sa musí veľmi rýchlo zobudiť, lebo neviem potom, na čo sú tu."

Denis Hudec, útočník Trenčína: "Mali sme v Bystrici k dispozícii aj presilovky, mali sme šance, ale v konečnej fáze nám pred bránkou chýba chladnokrvné zakončenie. Šance nepremieňame. Je to vážne, ale sami si to komplikujeme. Sami robíme chyby, nie sme hladní po góle, nechodíme pred bránku, nehráme jednoducho. Robíme zbytočné chyby, aj fauly, takže si za túto situáciu môžeme sami. Dostať sa z toho môžeme iba tvrdou robotou. Sami si to musíme v kabíne povedať, ale to, čo si povieme v kabíne, zostáva aj v kabíne, a na ľade to zatiaľ neprenesieme."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC ‘05 Banská Bystrica - HK DUKLA Trenčín dnes (hokej, 12. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
22.10.2023 o 16:30
12. kolo
B. Bystrica
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)
59' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 10. Adam (Vela, Wilkins), 26. Wilkins (Vela, Wilde), 38. Adam (Wilkins, Wilde), 59. Vela – 24. Hudec D. (Conway). Rozhodca: Orolin, Fridrich – Synek, Šoltés.
Banská Bystrica si po debakli s Nitrou pripisuje víťazstvo nad Duklou Trenčín 4:1. Do prázdnej brány presne namieril Vela. Vojaci pokračujú v slabom ofenzívnom výkone a aj to im prináša piatu prehru v sérii. Na dnes je to odo mňa všetko a s prianím pekného večera sa s vami lúčim.
Koniec zápasu.
58:59
goalBanská Bystrica dala gól! Conwayova prihrávka len na hokejku MARCUSA VELU, ktorý triafa z obranného pásma prázdnu bránu.
Bez asistencie.
58:43
importantVojaci sú a ľade šiesti a majú opustenú bránu!
58:39
Pietroniro to len tak skúsil a získal útočné pásmo pre Duklu.
58:00
Posledné dve minúty tretej tretiny a pravdepodobne aj celého zápasu.
56:58
Delovka Horu trafila len zadný mantinel.
56:20
Denis Hudec tesne minul domácu bránu.
55:13
Obe mužstvá hrajú v plnom počte.
54:40
importantPetráš mohol znížiť, ale ani na niekoľký pokus mu to nepadlo do brány.

53:13
Matoušek sa posekal s Ekbergom. Obaja zamieria na trestnú lavicu.
52:27
Puk skončil na striedačke.
52:03
Domáci v plnom počte.
51:27
Stabilitu stratil Baláž a prišiel o puk a aj útočné pásmo.
50:34
Krížna prihrávka Imma na Charbonneho, ktorý z prvej nedáva gól, pretože gólman baranov je úspešnejší!
50:11
Domáci po buly puk odpálili.
50:03
Ďatelinka – 2 min., držanie.
49:49
importantGiľák skvelo našiel Vaňa pred bránou, ale ten to mal len na bekhend a nenadvihol puk nad betón Belányiho!
49:13
A opäť icing. Borák musí byť nadšený.
48:48
Aktuálne kúskovaný priebeh hry. Vojaci puk len vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.
46:50
importantChybu spôsobil Adam, ktorý prihral Vaňovi medzi kruhy, ale skvelý Belányi drží!
46:22
Borák vyrážačkou dopravil puk na ochrannú sieť.
46:10
45:30
Conway si spracoval puk rukavicou a hneď vystrelil z medzikružia. Belányi úspešne vyrazil.
45:01
importantBírešov nepríjemný pokus! Borákovi puk najprv vypadol, ale napokon ho dokázal skrotiť a pokryť.
44:10
Ďalšia chyba hostí, po ktorej sa porúčali z tretiny domácich.
43:07
42:37
Dobrý obranný zákrok Holendu.
42:03
Nepresná strela vyhnala Duklu z útočného pásma.
41:46
Petráš strieľal z prvej po prihrávke od Pietronira. Belányi s dôležitým zákrokom.
41:07
Hora – 2 min., podrazenie.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Nedisciplinovanosť Trenčína priniesla Banskobystričanom dva góly v presilovej hre. Druhýkrát v zápase sa presadil Adam a Wilkins po dvoch asistenciách sa taktiež tešil z presného zásahu. Tretia tretina sa začne približne o 18:16.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:50
Hostia sú s pukom za svojou bránou.
39:15
Na štadióne je nejaký problém s časomierou, preto sa nehrá.
39:15
Z pravého krídla vystrelil obranca Holenda. Borák ho vychytal.
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
37:40
goalBanská Bystrica dala gól! Barani sa usadili v pásme, LUKE ADAM bol na puku, nakorčuľoval si na ľavý kruh, párkrát si puk premiešal a strelou prekonal Boráka. Využitá presilová hra.
Asistencie: Wilkins, Wilde.
36:27
Skoro gól, ale Vela minul bránu. Hostia puk vyhodili.
36:23
Conway – 2 min., krosček.
35:32
Hra prerušená, nasleduje reklamný brejk.
35:21
Vojaci uzavreli pásmo a kombinujú.
34:25
Hosťujúci hráči nepúšťajú domácich dopredu.
32:57
Trenčania bojovali o puk v útočnom pásme, nakoniec oň prišli.
30:45
Nepresne pálil Bokroš od modrej čiary.
30:10
Denis Hudec sa dostal k ďalšej strele medzi kruhmi, ale tá mierila na zadný mantinel.
28:50
Petriska trafil len bočnú sieť. Barani ako keby hrali presilovú hru v týchto chvíľach.
27:32
Vela z medzikružia vyslal strelu, ktorá bola zblokovaná mimo bránu.
26:56
Ekberg preveril lapačku Belányiho.
26:42
Icing Dukly Trenčín.
25:14
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci vyhrali buly, k puku sa dostal Wilde, posunul ho krížne na pravú stranu Velovi a ten presným pasom našiel pred bránou hokejku MATHEWA WILKINSA, ktorý už zasúval do odkrytej brány. Využitá presilová hra.
Asistencie: Vela, Wilde.
25:02
Z prvej strieľal Wilkins. Borák sa rýchlo presunul a vyrazil puk.
24:45
Hostia sa stihli dvakrát bez problémov oslobodiť.
24:23
Ekberg – 2 min., podrazenie.
24:09
Zakázané uvoľnenie trenčianskych vojakov.
23:26
goalTrenčín dal gól! DENIS HUDEC vybojoval puk pri mantineli, dostal ho naspäť a prvá strela mu nevyšla najlepšie, ale po tej druhej skončil puk aj so šťastím za Belányim v bráne.
Asistencia: Conway.
22:14
Starosta napriahol od modrej, ale strela bola zblokovaná.
21:37
Ani Adam neskóroval po zaváhaní Dukly.
21:07
Conway nevyužil chybu Wildeho v obrane.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodnú tretinu vyhrali domáci 1:0, keď sa presadil Adam v spolupráci s Velom. Trenčanom nemožno uprieť snahu, ale je to zatiaľ z ich strany nemastné-neslané. Gól aj strelili, ale nebol im uznaný pre vysokú hokejku. Druhá tretina sa začne približne o 17:23.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:57
Nahodenie od Pietronira na bránu, pred ňou sa to snažil tečovať Charbonneau aj Immo.
19:17
Brankár Dukly si pýtal prerušenie hry po zásahu pukom do masky, ale prišlo až o niečo neskôr.
19:00
Posledná minúta prvej tretiny.
18:25
Borák radšej pokryl puk na ľadovej ploche.
18:03
Puk je niekde medzi divákmi.
17:45
Trenčianske zakázané uvoľnenie.
17:08
Wildeho jemný dotyk s pukom pred Borákom, ten ho pokryl.
16:24
Vhadzovanie pred domácim brankárom po icingu.
15:05
Druhý domáci útok mohol navýšiť na 2:0, lenže Gašpar neuspel.
14:29
Ľahká strela Imma od mantinelu. Belányi chytil puk do lapačky.
13:55
12:40
Vojakom už presilová hra nevychádza.
12:02
Domáci vyhadzujú puk až za Boráka.
11:48
importantGól neplatí! Trenčín pokračuje v presilovej hre.
11:48
importantTrenčín dal gól, ale pravdepodobne bol dosiahnutý vysokou hokejkou Giľáka! Arbitri si situáciu overujú prostredníctvom videa.
11:36
Ekberg napriahol od modrej a puk letel priamo na Belányiho.
11:06
Barani sa po vhadzovaní ihneď oslobodili.
11:03
09:13
goalBanská Bystrica dala gól! Prečíslenie Vela-Adam, prvý menovaný mal puk, s ktorým korčuľoval po pravej strane, na opačnej bol LUKE ADAM a ten po získanej presnej prihrávke otvára skóre.
Asistencie: Vela, Wilkins.
08:44
Belányi kryje puk a pred ním sa strhla menšia strkanica. Nasleduje reklamná prestávka.
07:55
Strela Krajčoviča bola zblokovaná.
06:49
Hostia v plnom počte.
06:16
Hostia zachytili puk a vyhodili ho z pásma.
06:03
importantJemný dotyk puku o žŕdku!
05:48
Trenčania prehusťujú predbránkový priestor.
05:05
Barani ihneď pohrozili. Nakoniec sa im odpískala vysoká hokejka.
04:49
Petráš – 2 min., podrazenie.
04:15
Hrá sa zo strany na stranu bez streleckých pokusov.
02:59
Belányi zasahuje po Giľákovej snahe.
02:13
Krajčovič sa predieral dopredu, ale strelecký pokus už bol nepresný.
01:12
Postavenie mimo hry domácich.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Kliment) – Bačik, Hora – Ďatelinka, Wilde – Holenda, Žabka – Pavúk; – Wilkins, Adam, Vela – Matoušek, Bíreš, Gašpar – Žitný, Petriska, Faith – Macek, Stránský, Štrauch
Tréner: Douglas Shedden

HK DUKLA Trenčín: Borák (LaCouvee) – Pietroniro, Kupec – Bokroš, Ekberg – Hlaváč, Starosta – Hudec M.; – Immo, Conway, Charbonneau – Petráš, Baláž, Sloboda – Krajčovič, Vaňo, Feranec – Hudec D., Lichanec, Giľák
Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Orolin, Fridrich – Synek, Šoltés.
Nedeľné popoludnie bude patriť Tipos Extralige, ktorá pokračuje svojím 12. kolom. V tomto prenose vám prinesieme najdôležitejšie momenty zo zápasu medzi HC´ 05 Banská Bystrica a HK DUKLA Trenčín.

HC´ 05 Banská Bystrica: Banskobystričania striedajú výhry s prehrami. V piatok podľahli Nitre hanebne 1:10 a budú si chcieť napraviť reputáciu z tohto nepodareného zápasu. Barani sa nachádzajú v strede tabuľky, konkrétne na šiestom mieste so ziskom 18 bodov. V celkovej produktivite sa obzvlášť darí Carterovi Turnbullovi, ktorý získal už 16 kanadských bodov a patrí mu druhé miesto sa Zvolenčanom Zuzinom.

HK DUKLA Trenčín: Mizéria Trenčanov pokračuje. Štyri prehry za sebou a tá posledná na domácom ľade s Košicami 1:4. Dukla postupne klesá tabuľkou a je aktuálne predposledná s 11 bodmi, aj keď rovnaký počet má aj Poprad s Nitrou. Najproduktívnejším Trenčanom je Jozef Baláž. Vsietil štyri góly a päťkrát asistoval. Domáci potrebujú zlepšiť svoju ofenzívu, pretože v posledných zápasoch nestrieľajú veľa gólov.

Vzájomný zápas v sezóne 2023/2024:
Banská Bystrica 5:6 Trenčín
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Bystričania si napravili chuť po debakli. Trenčín je bez bodu už päť zápasov