Banská Bystrica predviedla štvorgólovú tretinu, jasne zdolala Nové Zámky

Sportnet|29. sep 2024 o 19:05 (aktualizované 29. sep 2024 o 20:05)

Banskobystričania zaznamenali druhé trojbodové víťazstvo za sebou.

Tipos extraliga - 5. kolo

Banská Bystrica - Nové Zámky 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)

Góly: 24. Boucher (Petriska, Scarlett), 29. Matoušek (D. Stránský, A. Stránsky), 32. R. Faith (D. Stránský, Adams), 35. Adams (R. Faith, Michalčin), 41. Boucher (Voyer, Petriska), 49. Petriska (Chicoine, R. Faith) - 13. Lapšanský (Golod), 35. Ducharme (Guay, Novajovský)

Rozhodovali: Štefik, Krajčík - Tichý, Durmis, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 1931

Banská Bystrica: Hrachovina - Scarlett, Chicoine, Zeleňák, Žabka, Michalčin, D. Stránský, Česánek - Petriska, Boucher, Voyer - Adams, Wedman, R. Faith - Výhonský, Bíreš, Tomka - Matoušek, Čunderlík, A. Stránský

Nové Zámky: Tamminen - Komuls, Roman, Luža, Kowalczyk, Novajovský, Semaňák, Mészáros - Lapšanský, Linet, Handlovský - Tvrdoň, Marek Slovák, Golod - Ducharme, Guay, Hamaliuk - H. Kováč, Ondrušek, Ružek

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC MONACObet Banská Bystrica zdolali v 5. kole Tipos extraligy na domácom ľade HC Mikron Nové Zámky 6:2 a zaznamenali druhé trojbodové víťazstvo za sebou.

Kľúčom k úspechu bola druhá tretina, v ktorej strelili štyri góly.

Hostia sa v prvej tretine ujali vedenia v presilovke po strele Lapšanského, lenže v druhej domáci štyrmi gólmi otočili vývoj.

Novozámčania korigovali bekhendom Ducharmeho na 4:2, lenže v tretej časti sa druhýkrát v zápase strelecky presadil Matt Boucher a na 6:2 spečatil z úniku Petriska.

Hlasy po zápase

Ivan Majeský, asistent trénera Banskej Bystrice: "Víťazstvo je síce vysoké, ale nerodilo sa ľahko. Prvá tretina bola náročná. Vedeli sme, že Nové Zámky sú nebezpečný súper, že pôjdu do rýchlych protiútokov a počkajú si na brejkové situácie. To sa aj potvrdilo. Hostia viedli 1:0 zaslúžene. My sme hrali zložito, netlačili puk do bránky. V druhej tretine sme vývoj otočili. Začali sme hrať jednoducho a padli nám tam aj preto góly. Nekomplikovali sme si už situácie v útočnom pásme, nahadzovali sme puky na bránku a po tečoch tam padli dôležité góly. Škoda zbytočného inkasovaného druhého gólu po buly, to by sa nám nemalo stávať. V tretej tretine sme už zápas kontrolovali a dotiahli do víťazného konca."

Erik Čaládi, tréner Nových Zámkov: "Chalanov môžem pochváliť za prvú tretinu. Blokovali strely, boli obetaví, jazdili a vychádzali nám veci, ktoré sme chceli hrať. Veľmi zle sme však vstúpili do druhej tretiny. Boli sme všade neskoro, nešli nám nohy, boli sme slabší v súbojoch, tie sme prehrávali na každom kúsku ľadu, či v predbránkovom priestore alebo aj pri mantineloch. Hlavne v predbránkovom priestore sme boli oveľa slabší a to rozhodlo zápas. Inkasovali sme góly po tečoch, domáci sa rozstrieľali a potom naša morálka upadla. To sa mi tiež nepáči, musíme na tom zapracovať."

Tabuľka: Tipos extraliga

ONLINE: HC MONACObet Banská Bystrica - HC Mikron Nové Zámky dnes (Tipos extraliga, 5. kolo, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
29.09.2024 o 16:30
5. kolo
B. Bystrica
6:2
(0:1, 4:1, 2:0)
60' minúta
Ukončený
Nové Zámky
Prehľad
Góly a asistencie: 24. Boucher (Petriska, Scarlett), 29. Matoušek (Stránský, Stránský), 32. Faith (Stránský, Adams), 35. Adams (Faith, Michalčin), 41. Boucher (Voyer, Petriska), 49. Petriska (Chicoine, Faith) – 13. Lapšanský (Golod), 35. Ducharme (Guay, Novajovský). Rozhodca: Štefik, Krajčík – Tichý, Durmis. Diváci: 1931.
Prenos
Banská Bystrica napokon bezpečne prehrávala k víťazstvu, a to aj napriek tomu, že po prvej tretine prehrávala 0:1. V druhej tretine nastrieľala až štyri góly a po víťazstve 6:2 sa môže tešiť z ďalších troch bodov. Ja sa s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok víkendu.
HC MONACObet Banská Bystrica – HC MIKRON Nové Zámky 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)
Góly a asistencie: 24. Boucher (Petriska, Scarlett), 29. Matoušek (Stránský, Stránský), 32. Faith (Stránský, Adams), 35. Adams (Faith, Michalčin), 41. Boucher (Voyer, Petriska), 49. Petriska (Chicoine, Faith) – 13. Lapšanský (Golod), 35. Ducharme (Guay, Novajovský). Rozhodca: Štefik, Krajčík – Tichý, Durmis. Vylúčenie: 4:4. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1931. Priebeh zápasu: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.
Koniec zápasu.
59:37
Domáci v plnom počte.
58:55
Z prvej pálil nepresne Slovák a vyháňa tak svoj tím z útočného pásma.
58:15
Nebezpečne pálil Linet, no bránu netrafil.
57:37
V závere zápasu si ešte Nové Zámky zahrajú presilovku, keď si Tomáš Matoušek neustrážil ruky v súboji v útočnom pásme.
56:25
Po strele Komulsa si Hrachovina pripisuje po dlhej dobe zákrok.
55:50
Dominik Hrachovina je už dlho bez práce. Barani eliminujú prakticky každý pokus Nových Zámkov v ofenzíve už v zárodku a bezpečne tak kráčajú za dnešným víťazstvom.
54:38
Z otočky strieľal z pravého kruhu Wedman, no trafil iba Tamminenovu hruď.
54:15
Dobré striedanie má za sebou bystrická tretia formácia po nastrelení od modrej sa k puku takmer dostal Výhonský.
53:05
Barani sa už hokejom bavia. Exhibičnú akciu takmer doviedli do úspešného konca Boucher s Petriskom. Kanadský útočník ale netrafil dobre puk, ktorý tak prikryl Tamminen.
51:57
Hostia v plnom počte.
51:30
V presilovke sa domáci nikam neponáhľajú. Zápas majú pevne vo svojich rukách.
49:57
Aron Meszáros si v súboji pridržal hráča Banskej Bystrice a nemohúcnosť hostí je tak iba podčiarknutá dvojminútovým trestom.
49:40
Novým Zámkom momentálne nič nevychádza. Už štvorgólové manko sa bude doháňať už len veľmi ťažko.
48:09
goalBanská Bystrica dala gól!
V náznaku samostatného úniku sa ocitol JÁN PETRISKA. keďže nemal dostatočnú rýchlosť, vypálil už z vrcholu kruhov a jeho strela brankárovi Tamminenovi prepadla pod pazuchou.
Asistencie: Gabriel Chicoine a Roman Faith
48:01
importantHorná žrď sa ozvala po strele Voyera z bezprostrednej blízkosti brány.
47:16
Svoje vlastné nastrelenie chcel doraziť Komuls, no Hrachovina pred ním stihol puk zamiesť do bezpečia.
45:48
Faith sa ocitol v priestore medzi kruhmi, no jeho strelu Novozámčania zblokovali.
45:31
45:08
Tentokrát posielal puk do ohňa Wedman, no žiadnu hokejku nenašiel.
44:37
Wedman nebezpečne tečoval Boucherovu strelu, no iba mimo troch žrdí.
43:24
Maxim Golod si v súboji nedovolene pomohol proti Gabrielovi Chicoinemu a Banská Bystrica tak má priestor na poistenie si svojho náskoku.
42:22
Po strele Komulsa zostal na ľade ležať Hamaliuk. Odišiel však po vlastných.
40:36
Skvelá akcia na úvod tretej tretiny prináša baranom znova trojgólové vedenie. Voyer sa k puku dostal na úrovni bránkovej čiary. Namiesto Chicoineho na vzdialenejšej tyči skvelo našiel MATTHEWA BOUCHERA medzi kruhmi. Ten tak zvyšuje na 5:2
Asistencie: Alex-Olivier Voyer a Ján Petriska
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej dvadsaťminútovke sme boli svedkami až piatich gólov. Štyri z nich strelili domáci zásluhou Bouchera, Matoušeka, Faitha a Adamsa. Domáci majú zápas pevne vo svojich rukách, čo zatiaľ nezmenil ani gól Ducharmeho. Do tretej tretiny sa tak pôjde za stavu 4:2.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:12.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:44
Do záverečného tlaku pred prestávkou sa dostala prvá formácia baranov. Tamminen však svoj tím opäť podržal.
38:51
38:30
Domáci fanúšikovia si pýtali faul po strete pri mantineli. Rozhodcovia ale ruku nezdvihli.
38:10
Novajovský od modrej bránu minul, Nové Zámky ale ostávajú v tlaku.
36:48
Collin Adams si v súboji nepostrážil vlastnú hokejku, ktorá zasiahla hráča Nových Zámkov do tváre. Odpyká si tak 2 minúty.
36:48
Adamsa našiel skvelo Faith, no ten trafil Tamminena iba do brucha.
34:17
goalHC Nové Zámky dali gól!
Do zápasu dostal naspäť Nové Zámky gólom JUSTIN DUCHARME po prihrávke Nicolasa Guaya
Asistencie: Nicolas Guay a Peter Novajovský
34:03
Opäť zabudnutý hráč v predbránkovom priestore. COLLIN ADAMS, si výborne zbehol pre prihrávku od Romana Faitha a zvyšuje už na 4:1
Asistencie: Roman Faith a Christián Michalčin
34:01
Opäť pálil od modrej Stránský, ktorý je dnes zrejme pri chuti. Tamminen si ale tentokrát dal na jeho strelu pozor.
32:50
Nové Zámky zdá sa strácajú po inkasovanom góle koncentráciu. V rozohrávke robia jednu nepresnosť za druhou a barani z toho ešte môžu ťažiť.
31:02
Domáci zvyšujú už na rozdiel dvoch gólov. Opäť pálil od modrej David Stránský. Jeho strelu výborne tečoval ROMAN FAITH a Banská Bystrica tak vedie už 3:1
Asistencie: David Stránský a Collin Adams
30:16
Tvrdo vypálil príklepom Tomka. Tamminen však mal čistý výhĺad a tak bez problémov zakročil.
29:55
Do skrumáže sa pred Hrachovinu dostalo niekoľko hráčov Nových Zámkov. Ani jeden sa však k puku nedostal a skóre tak zostáva 2:1 pre domácich
28:36
Po nahodení Davida Stránského sa k puku dostal TOMÁŠ MATOUŠEK, ktorý z dorážky otáča vývoj zápasu.
Asistencie: Dávid Stránský a Adam Stránský
27:39
Pred Tamminena nahodil puk Žabka, no cloniaci Faith nezabránil brankárovi Nových Zámkov v zákroku.
27:04
Do sľubnej príležitosti dostal Chicoineho Scarlett, ktorý mu po zopár kľučkách prihral puk do strely z prvej. Tamminen však ukázal svoju lapačku a udržal nerozhodný stav.
25:54
importantV obrovskej šanci sa pred gólmanom sám ocitol Bíreš, no prihrávku Výhonského tečoval vedľa brány.
24:55
Po inkasovanom góle zvýšili Nové Zámky aktivitu. Výraznejšiu príležitosť si ale zatiaľ nevypracovali.
23:13
Z nenápadnej akcie napokon Banská Bystrica vyrovnáva skóre. Petriskove nahodenie od mantinelu šikovne tečoval do brány MATTHEW BOUCHER. Skóre je tak 1:1
Asistencie: Ján Petriska a Reece Scarlett
21:55
Michalčin dvakrát po sebe nahodil puk od modrej na Tamminena. Jeho spoluhráči sa však ani raz k dorážke nedostali.
21:00
Efektnú spinoramu predviedol na vrchole medzikružia. Tvrdoň. Jeho následnej bekhendovej strele ale chýbala razancia.
20:37
Pred brankára Hrachovinu nahodil puk Komuls. Ten však so strelou problémy nemal.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:18.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:10
17:37
Z prvej pálil nepresne Michalčin.
17:10
Barani dostanú ďalšiu šancu na vyrovnanie ešte pred prvou sirénou. Tentokrát si dve minúty odpyká Semaňák.
15:48
Po vylúčeniach a góle sa dianie na ľade trochu ukľudnilo. Ani jeden tím si nevie vypracovať súvislejší pobyt v pásme súpera.
14:22
13:18
Nebezpečne strieľal z vrcholu ľavého kruhu Boucher. Strelu ale zblokoval jeho vlastný spoluhráč.
12:22
Ihneď po inkasovanom góle si prvú presilovku zahrajú aj barani po faule Komulsa.
12:02
Presilovku o dvoch hráčov síce hostia nevyužili. V dohrávanej početnej výhode o jedného hráča sa ale ku strele dostal ADAM LAPŠANSKÝ, ktorý otvára skóre dnešného zápasu.
Asistencie: Maxim Golod
11:45
importantNa Tamminena sa rútil priamo z trestnej lavice Chicoine, no Fínsky brankár svoj tím drží.
10:44
Presilovku o dvoch hráčov si zahrajú na 31 sekúnd Novozámčania po faule Výhonského.
09:24
Maxima Goloda nešikovne podrazil Chicoine, ktorý si odsedí dve minúty.
08:40
Na útočnej modrej čiare sa skvelo uvoľnil Kowalczyk, ktorý sa následne rútil na Hrachovinu. Ten na dva pokusy strelu prikryl.
07:55
Druhá päťka baranov sa usadila v útočnom pásme a spôsobuje Novým Zámkom problémy.
07:18
Faith ostrým hitom posadil na zem Huga Kováča.
06:00
Matoušek najprv nebezpečne posielal puk z rohu do bránkoviska. Puk sa k nemu odrazil a tak mal možnosť na strelu príklepom. Trafil ale iba Mičíkovu lapačku.
04:48
Opäť v akcii prvá banskobystrická päka. Tentokrát bol v blízkosti Mičíka Petriska po prihrávke Voyera. Pozorný Mičík ale drží nerozhodné skóre.
03:35
Do veľkej šance sa po šikovnej zadovke Bouchera dostal Voyer. VO veľkej rýchlosti zakončil ale iba do betónu Mičíka.
02:20
Pred Hrachovinu sa šikovne z krídla natlačil Ducharme no otvoriť skóre nedokázal.
01:25
Na prvú strelu zápasu stále čakáme. Ďaleko neboli Novozámčania, keď Golod posielal puk spoza brány do bránkoviska.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC MONACObet Banská Bystrica: Hrachovina (Rabčan) – Chicoine, Scarlett, Petriska, Boucher, Voyer – Zeleňák, Žabka, Faith, Adams, Wedman – D. Stránský, Michalčin, Tomka, Bíreš, Výhonský – Česánek, Matoušek, Čunderlík, A. Stránský
Tréner: Vladimír Országh

HC MIKRON Nové Zámky: Mičík (Tamminen) – Roman, Komuls, Handlovský, Linet, Lapšanský – Kowalczyk, Luža, Tvrdoň, Slovák, Golod – Semaňák, Novajovský, Hamaliuk, Guay, Ducharme – Mészáros, Ružek, Ondrušek, Kováč
Tréner: Erik Čaládi

Rozhodca: Štefik, Krajčík – Tichý, Durmis.
V nedeľnom piatom kole Tipos Extraligy budeme svedkami súboja medzi HC MIKRON Nové Zámky a HC MONACObet Banská Bystrica.

Barani sa na domáci ľad vracajú po piatkovom cennom víťazstve 5:2 proti Michalovciam. Skvelo sa opäť prezentoval legionár Matthew Wedman, ktorý dvomi gólmi pomohol zverencom Vladimíra Országha k víťazstvu. 25-ročný Kanaďan strelil gól zatiaľ v každom ligovom zápase.

Nové Zámky zažívaju o niečo rozpačitejší úvod do sezóny. Napriek tomu, že boli pred jej úvodom pasovaní do role favorita na zostup, si vedú celkom obstojne. Zo štyroch zápasov majú na konte 6 bodov vďaka víťazstvam proti Zvolenu a Liptovskému Mikulášu. Najlepšie sa z ich mužstva prezentuje Dillon Hamaliuk, ktorý má v štyroch zápasoch na konte 2 góly a 2 asistencie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Banská Bystrica predviedla štvorgólovú tretinu, jasne zdolala Nové Zámky