Bystričania sa tešia z gólu (Autor: HC MONACObet Banská Bystrica/ facebook)
Sportnet|27. okt 2024 o 18:47

Po dva body si pripísali Voyer a Boucher.

Tipos extraliga - 15. kolo

Banská Bystrica - Michalovce 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 20. Michalčin (Voyer, Boucher), 35. Boucher (Voyer, Michalčin) – 30. Daugavinš (Svitana, Rockwood)

Rozhodovali: Štefik, Snášel ml. – Pribula, Hercog, vylúčení na 2 min.: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 2167

Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Michalčin, Česánek, L. Kozák, Žabka – Adams, Wedman, R. Faith – Kukuča, Boucher, Voyer – Výhonský, Petriska, Tomka – Valigura, Čunderlík, Matoušek

Michalovce: Junca – Bodák, Slováček, Meliško, J. Brejčák, Drgoň, Kulda – Daugavinš, Johnson, Fominych – Svitana, Rockwood, Krastenbergs – A. Varga, M. Valach, Michnáč – Vašaš, Solenský, Kabáč

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC MONACObet Banská Bystrica zvíťazili v 15. kole Tipos extraligy na domácom ľade nad HK Dukla Ingema Michalovce 2:1

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v 15. kole Tipos extraligy Michalovce 2:1 a pripísali si druhú výhru v rade. Zemplínčania nenadviazali na víťazstvo v Nových Zámkoch a prehrali tretí duel z posledných štyroch.

V prvej tretine mali viac šancí domáci, ale vedenia sa ujali až 17 sekúnd pred prestávkou po vyhratom buly a tvrdej rane Michalčina od modrej.

V strednom dejstve aktívnejší hostia vyrovnali v presilovke po teči Daugavinša, lenže Bystrica išli znovu do vedenia, keď puk pretlačil do bránky v neprehľadnej situácii Boucher.

V tretej tretine gól nepadol, keď tím spod Urpína nevyužil presilovku o dvoch hráčov a Michalovce sa nepresadili v záverečnej hre bez brankára v šestici.

Hlasy po zápase

Ivan Majeský, asistent trénera Banskej Bystrice: "Ťažký a vyrovnaný zápas. Chalani ho odbojovali, ku koncu mali Michalovce tlak, no podržal nás brankár Hrachovina. Všetci hráči si však zaslúžia kredit, pretože to bol naozaj náročný duel, dohrávali sme ho na piatich obrancov. Odmakali to všetci. Michalovce majú veľkú ofenzívnu silu, ale chalani v našom tíme dodržali všetky pokyny a oddreli to. Išli víťazstvu napred svojou bojovnosťou a v kritických chvíľach zasahoval spomínaný Hrachovina. Sú to dôležité tri body a sme za ne radi."

Patrik Svitana, útočník Popradu: "Mali sme ťažký začiatok po dlhej ceste z Michaloviec, ale postupne sme sa dostali do zápasu, mali sme tam aktivitu. Bol to kvalitný duel z oboch strán, ale žiaľ Bystrica bola o ten jeden gól lepšia a vyhrala. Obaja brankári chytali dobre, my sme na domácom stroskotali a s jedným gólom sa iba ťažko vyhráva. Škoda nepremenených šancí. Chceli sme tých gólov dať viac, no proti bol Hrachovina."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HC MONACObet Banská Bystrica - HK Dukla Ingema Michalovce dnes (Tipos extraliga, 15. kolo, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
27.10.2024 o 16:30
15. kolo
B. Bystrica
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)
60' minúta
Ukončený
Michalovce
Prehľad
Banská Bystrica zvládla dnešný súboj s Michalovcami a vyhráva po napínavom dueli stavom 2:1. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný večer.
HC MONACObet Banská Bystrica – HK DUKLA Ingema Michalovce 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly a asistencie: 20. Michalčin (Voyer, Boucher), 35. Boucher (Boucher, Michalčin) – 30. Daugavinš (Svitana, Rockwood). Rozhodca: Štefik, Snášel – Pribula, Hercog – Beniač (VBR). Vylúčenie: 4:4. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Priebeh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1.
Koniec zápasu.
59:36
Drgoňova strela nebola vôbec zlá. Pred bránou Hrachovinu však neprišiel teč, a tak nemal brankár problém s chytením puku.
59:22
Bodák vystrelil, Hrachovina vyráža na ochrannú sieť.
57:47
Prázdna brána Michalovčanov. Zakázané uvoľnenie Bystrice, hra sa presunie pred brankára Hrachovinu.
Oddychový čas pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce.
57:10
Michalovčania teraz tlačia svojho súpera. V predbránkovom priestore obrovská príležitosť pre Valacha, ktorý zoči-voči Hrachovinovi neuspel.
55:46
Domáci v plnom počte.
55:27
Strela od Daugavinša nepresná.
55:20
Svitanova strela, Hrachovina vyráža pred seba. Scarlett vyčistil predbránkový priestor.
54:40
Michalovčania dlho v útočnej tretine, no bez presnejšieho zakončenia.
53:46
Vylúčenie v tíme HC MONACObet Banská Bystrica:
Wedman – 2 min., podrazenie.
53:34
Momentálne sa hra ďaleko od domácej brány. Banskobystričania kombinujú v útočnej tretine.
50:54
Tomka sa rútil do pásma hostí. Brankár Junca si vychutnal jeho strelu. Vhadzovanie v útočnom pásme Bystrice.
50:13
Hostia v plnom počte.
49:22
Michalovčania v príležitosti v oslabení! Časovaná prihrávka na Rockwooda, ktorý to mal na dlhú hokejku.
48:45
Strelecká parketa nachystaná pre Scarletta, no Junca naďalej ostáva oporou svojho tímu.
48:34
Banskobystričania už kombinujú v útočnej tretine, zatiaľ bez zakončenia.
48:13
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
Kabáč – 2 min., podrazenie.
47:20
Vašaš – 2 min., podrazenie.
47:08
Lieta to teraz okolo svätyne Juncu, ale stále ostáva stav 2:1 v platnosti.
46:44
Backhandový pokus Bouchera. Domáce tribúny cítia, že tretí gól nie je vôbec ďaleko.
importantReklamná prestávka.
45:30
Wedman v príležitosti po strele Adamsa. Junca puk vyrazil nešťastne, to mohli domáci využiť, ale stav sa nemení.
44:39
43:55
Ďalšia strela Drgoňa, opäť zablokovaná. Michalovčania to hrajú dobre, no ich finálne zakončenie nedôjde ani k brankárovi Hrachovinovi.
43:34
Drgoňova strela iba do defenzívnych blokov, Svitana musí ísť pre puk do stredného pásma.
42:50
Teč Daugavinša pred bránou Bystrice. Nebol to ideálny teč, puk letí na ochrannú sieť a uvidíme vhadzovanie.
42:39
Wedman – 2 min., hrubosť.
41:32
40:57
Strelecké zakončenie od Drgoňa nebolo adresné, a tak Banskobystričania môžu vyhodiť puk cez všetky čiary.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po dvoch tretinách vyhrávajú domáci Barani nad Michalovčanmi stavom 2:1! V závere tretiny mali dobrú pasáž aj Michalovčania, preto tretia tretina môže priniesť ešte zaujímavé okamihy. Začne sa približne o 18:13.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:32
Matoušek – 2 min., sekanie.
39:28
Michalovčania mali teraz dobrú časť hry. Ohrozenie brány Hrachovinu napokon neprišlo.
38:30
Banskobystričania sa oslobodili, no len za cenu zakázaného uvoľnenia. Vhadzovanie v útočnom pásme Dukly.
37:55
Johnson zaviedol puk do útočného pásma. Daugavinš ukazuje ohromný prehľad v hre v predbránkovom priestore. Michalovčania naďalej kombinujú v útočnej tretine.
34:48
goalBanská Bystrica dala gól!
Banskobystričania idú opäť do vedenia! MATTHEW BOUCHER dotlačil puk za bránkovú čiaru po veľmi dobrej aktivite Voyera. Brankár Junca nemal puk pod kontrolou, domáci odstavili hostí od puku, a tak zvíťazila ich snaha. Stav je 2:1.
Asistencie: Voyer, Michalčin.
33:40
Veľmi pekná kombinácia domácich. Adamsova strela iba do blokov.
33:05
V predbránkovom priestore zaparkovaný Svitana! Brankár Hrachovina si teraz musel dať veľký pozor.
31:55
Hostia na ľadovej ploche už aj s Valachom.
31:36
Banskobystričania kombinujú v útočnej tretine.
30:56
Chicoinovo nastrelenie tečované Wedmanom, no Junca výborný.
29:55
Valach – 2 min., sekanie.
29:24
goalDukla Michalovce dala gól!
Využitá presilová hra Michaloviec! KASPARS DAUGAVINŠ perfektne tečoval strieľanú prihrávku Svitanu. Strelec gólu bol v správny čas na správnom mieste, nastavil čepeľ hokejky a puk letel za chrbát Hrachovinu. Stav je 1:1.
Asistencie: Svitana, Rockwood.
29:13
28:50
Valach v slušnej šanci. Pred bránkou Hrachovinu sa strhla mierna potýčka, všetko je však v poriadku.
28:24
Situácia dvoch proti dvom. Brankár Junca chytá puk bez problémov. Vhadzovanie v útočnom pásme Banskej Bystrice.
27:10
Strela od modrej od Brejčáka. Michalovčania teraz pridali na tempe, cítia, že zápas môžu ešte zvrátiť.
26:04
Slušná šanca Johnsona. Netrafil však puk do priestoru vyhradeného tromi žrďami.
25:14
Krastenbergs sa dostal do zakončenia napriek tomu, že padol na ľadovú plochu, lebo stratil rovnováhu. Hrachovina musel byť po dlhšej dobe v pozore.
24:24
Tlačenica v predbránkovom priestore hostí. Michalovčania si svoj priestor však postrážili.
24:00
Faith nahadzoval do predbránkového priestoru, ale bolo to bez šance, aby puk prešiel na Adamsa. Vhadzovanie v obrannom pásme hostí.
23:23
Michalovčania majú problém dostať sa do útočnej tretiny. Sledujeme dobrú pasáž domácich.
21:00
Veľmi zaujímavý individuálny pokus o presadenie sa. Voyer sa dostal až pred bránu hostí, no Junca zmaril jeho pokus.
20:07
Michalovčania vyhrali úvodné buly, no nepresná prihrávka presúva hru pred brankára Juncu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme videli pomerne vyrovnaný hokej. V závere tretiny dokázal svoj tím poslať do vedenia Michalčin. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 17:18.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:43
Predsa len vidíme gól v prvej tretine! CHRISTIÁN MICHALČIN využil vyhrané vhadzovanie v útočnom pásme, dostal skvelú prihrávku na modrú a vypálil tvrdú ranu, ktorá prešla cez všetko. Brankár Junca nestihol zareagovať. Stav je 1:0.
Asistencie: Voyer, Boucher.
19:39
Zblokovaná strela Banskobystričanov. Brankár Junca puk ukryl. V závere tretiny tak vhadzovanie v obrannom pásme hostí.
17:45
Všetko nasvedčuje tomu, že v prvej tretine gól nevidíme. Nie je však ešte koniec, preto sa môže stať hocičo.
16:03
Pekný prechod stredným pásmom v podaní domácich. Michalovská defenzíva si dobre stráži svoju svätyňu.
14:35
importantVoyer trafia konštrukciu brány hostí! Veľká šanca Banskobystričanov.
12:46
Krastenbergsova strela ťahom nenarobila Hrachovinovi problémy.
12:00
Zaujímavý strelecký pokus, do ktorého sa dostal Chicoine. Veľmi dobre teraz zareagoval ľavý betón Juncu.
10:20
Michalovčania to skúsia streleckým zakončením z modrej čiary. Puk vyrazil Hrachovina na ochrannú sieť.
08:30
Domáci to zahrali nápadito cez hybridný icing. Do slušnej šance sa dostal Valigura, brankár Junca musel zasiahnuť.
07:10
Tvrdý stred za bránou domácich. Tí si narobili v svojej tretine poriadky a idú vpred.
05:03
Zakázané uvoľnenie Banskobystričanov. Prihrávka na Matoušeka nebola presná. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.
04:25
04:24
Náročnejší zákrok pre Juncu. Banskobystričania sa dostali do slušnej šance cez Wedmana, no brankár hostí v pozore.
03:55
Michalčin musí po nepresnej prihrávke cúvnuť do defenzívy.
02:44
Faith sa tlačil do predbránkového priestoru. Wedman v snahe dostať puk za brankára Juncu. Ten ho dokázal dobre eliminovať.
02:25
Kabáč – 2 min., faul kolenom.
01:35
Michalovčania si hľadali priestor na zakončenie pred bránou domácich. Hrachovina si pripisuje zákrok po strele Krastenbergsa.
00:44
Junca si pripísal zákrok po strele z pravej strany. Vhadzovanie v obrannom pásme Michaloviec.
00:05
Úvodné buly vyhrali Banskobystričania.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC MONACObet Banská Bystrica: Hrachovina (Rabčan) – Chicoine, Scarlett, Kukuča, Boucher, Voyer – Česánek, Michalčin, Faith, Wedman, Adams – Žabka, Kozák, Výhonský, Petriska, Tomka – Matoušek, Čunderlík, Valigura
Tréner: Vladimir Országh

HK DUKLA Ingema Michalovce: Glosár (Junca) – Slováček, Bodák, Fominykh, Johnson, Daugavinš – Brejčák, Meliško, Krastenbergs, Rockwood, Svitana – Kulda, Drgoň, Michnáč, Valach, Varga – Vašaš, Solenský, Kabáč
Tréner: Tomasz Valtonen

Rozhodca: Štefik, Snášel – Pribula, Hercog – Beniač (VBR).
Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 15. kola Tipos Extraligy medzi Banskou Bystricou a Michalovcami. Úvodné buly je naplánované na 16:30hod.

Banská Bystrica sa momentálne nachádza na 4. priečke tabuľky. Zverenci trénera Vladimíra Országha v minulom zápase vyhrali nad Slovanom Bratislava stavom 6:4.

Michalovce sa momentálne nachádzajú na 3. priečke tabuľky. V minulom zápase zverenci trénera Tomeka Valtonena vyhrali nad Novými Zámkami stavom 0:4.

Tieto dva tímy sa naposledy stretli 27.9.24 v rámci 4. kola. Michalovce vtedy podľahli doma proti Bystrici stavom 2:5.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Bystrica zvládla bitku o tretie miesto, Michalovce zdolala aj druhýkrát v sezóne