Posledný test pred olympiádou. Ramsay a Šatan nominovali do Švajčiarska

Libor Hudáček. (Autor: TASR - Martin Baumann)
Sportnet, SZĽH|30. nov 2021 o 13:00

V nominácii je jeden debutant.

BRATISLAVA. Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan spolu s asistentom Otom Haščákom a trénerom Craigom Ramsaym nominovali na blížiaci sa Švajčiarsky pohár 22 hráčov.

Medzi nimi aj jedného debutanta, obrancu bratislavského Slovana Andreja Goliana. Tradičné predvianočné podujatie je na programe 16. a 17. decembra.

Na podujatí NaturEnergie Challenge 2021 vo Vispe sa okrem domácich Švajčiarov a Slovákov mali predstaviť aj Lotyši a Olympijský výber Ruska. Vzhľadom na nepriaznivú pandemickú situáciu a cestovné obmedzenia však definitívny zoznam účastníkov potvrdí Švajčiarska hokejová federácia v najbližších dňoch.

Vedenie reprezentácie siahlo po dvoch brankároch – Matejovi Tomekovi a Patrikovi Rybárovi. Medzi obrancami patria k najskúsenejším Daniel Gachulinec, Martin Gernát a Martin Marinčin.

Z útočníkov si zas pozvánku po výborných výkonoch na Nemeckom pohári opätovne vypýtali Gríger, Holešinský, Minárik, Regenda, Miloš Roman či Šiška.

Na zozname nechýba 104-násobný reprezentant Libor Hudáček, ktorému sa strelecky darí v HC Lugano ani Dávid Bondra, ktorý sa vracia do národného tímu po dva a pol roku. Naposledy si reprezentačný dres obliekol ešte na domácich MS v Bratislave a Košiciach.

„Nominácia do Švajčiarska sa trošku zmenila. Zavolali sme zopár hráčov, ktorí sa ukázali v dobrom svetle na Nemeckom pohári a doplnili ich menami, ktoré sa v Krefelde nepredstavili z rôznych dôvodov.

Keďže máme pred sebou posledné medzinárodné zápasy pred zimnými olympijskými hrami, povolali sme hokejistov, ktorí môžu zabojovať o účasť v olympijskom výbere,“ povedal generálny manažér Miroslav Šatan. 

K nominovaniu reprezentačného debutanta Andreja Goliana doplnil: „Andrejovi sa neušlo miesto do Krefeldu. Preto sme sa rozhodli vziať ho do Švajčiarska a dať mu šancu za výkony, ktoré podával v Slovane. Chceme vedieť, či ich dokáže zopakovať aj na reprezentačnej úrovni.“

V porovnaní s Nemeckým pohárom sa pod Alpami vo Vispe rozrastie aj trénerský štáb okolo hlavného kouča trénera Craiga Ramsayho.

Tradičné duo jeho asistentov Ján Pardavý – Andrej Podkonický doplní Róbert Petrovický, ktorý pôsobí v pozícii asistenta trénera vo švajčiarskom tíme HC Lausanne.

Nominácia na Švajčiarsky pohár

Brankári: Patrik Rybár (Minsk), Matej Tomek (Brno)
Obrancovia: Martin Bučko (České Budějovice), Daniel Gachulinec (Slovan), Martin Gernát (Lausanne), Andrej Golian (Slovan), Mário Grman (Hämmeenlina), Michal Ivan (Liberec), Martin Marinčin (Třinec), Dávid Mudrák (Michalovce)
Útočníci: Dávid Bondra (Poprad), Marko Daňo (Třinec), Dávid Gríger (Liberec), Adrián Holešinský (Nitra), Libor Hudáček (Lugano), Miloš Kelemen (Mladá Boleslav), Adam Liška (Čerepovec), Jakub Minárik (Trenčín), Miroslav Mucha (Lake Superior University), Pavol Regenda (Michalovce), Miloš Roman (Třinec), Juraj Šiška (Nové Zámky)

Súvisiace články