Hokejisti HC 05 Banská Bystrica sa tešia po strelenom góle.
Hokejisti HC 05 Banská Bystrica sa tešia po strelenom góle. (Autor: TASR)
Sportnet|26. jan 2024 o 20:53

Banskobystričania sa bodovo vyrovnali štvrtým Michalovciam.

Tipos extraliga - 39. kolo

Nitra - Banská Bystrica 3:5 (1:2, 1:3, 1:0)

Góly: 4. Gates (Newell, Jackson), 27. Jackson (Gates, Buček), 46. Cotton (Hrnka) - 1. Wilkins (Šenkeřík), 14. Petriska (D. Stránský, Bačik), 22. Bíreš (D. Stránský, Hora), 36. Turnbull, 39. Wilkins (Vela, Turnbull)

Rozhodovali: T. Orolin, Štefik - Kacej, D. Konc ml., vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Vitaloš (Nit.) a Vela (B. Bystr.) obaja po 5 min. + DKZ za pästný súboj, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 2854

Nitra: Kašík - Cotton, Mezei, Bača, Gajdoš, Vitaloš, Stacha - Bubela, Gill, Buček - Newell, Gates, Jackson - Lacka, Čederle, Okoličány - Hrnka, Pobežal, Bajtek - P. Valent, Ridzoň

Banská Bystrica: Krošelj - Šenkeřík, Bačik, D. Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka, Žabka - Turnbull, Vela, Wilkins - Matoušek, Bíreš, Gašpar - Faith, Langkow, Petriska - Výhonský, A. Stránský, Macek

NITRA. Hokejisti HC 05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom súboji 39. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 5:3. V tabuľke im naďalej patrí priebežné piate miesto, na ktorom sa už bodovo vyrovnali štvrtým Michalovciam.

Dvomi gólmi sa na víťazstve "baranov" podieľal útočník Matt Wilkins, ktorý ideálne oslávil 33. narodeniny.

Banskobystričania si zopakovali víťazné skóre z predošlého zápasu s Nitrou. Zároveň sa jej revanšovali za úvodný vzájomný duel v sezóne, v ktorom pod Zoborom podľahli 1:10.

Nitrania chceli nadviazať na dve víťazstvá z uplynulých zápasov, no začali zle a Wilkins po 21 sekundách otvoril skóre.

V 4. minúte vyrovnal po prečíslení Gates, no Petriska krátko po presilovke hostí vrátil "baranom" tesný náskok - 1:2. Od 22. minúty viedli hostia už o dva góly, keď brankára Kašíka prekvapila strela Bíreša.

Fotogaléria zo zápasu HK Nitra - HC 05 Banská Bystrica (Tipos extraliga, 39. kolo)

Domáci znížili zásluhou Jacksona, no hostia ešte do druhej prestávky získali trojgólový náskok. Najprv Turnbull úspešným únikom potvrdil svoju formu a následne Wilkins dorážkou prekonal Kašíka.

Nitrania dokázali v tretej tretine už iba skorigovať na konečných 3:5, keď Cotton skóroval aj vďaka teču hráča hostí. Záver zápasu ešte spestrila pästná výmena medzi Vitalošom a Velom.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Nitra - HC 05 Banská Bystrica dnes (hokej, 39. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
26.01.2024 o 18:00
39. kolo
Nitra
3:5
(1:2, 1:3, 1:0)
60' minúta
Ukončený
B. Bystrica
Prehľad
Góly a asistencie: 4. Gates (Newell), 27. Jackson (Buček), 46. Cotton (Hrnka) – 1. Wilkins (Šenkeřík), 14. Petriska (Bačík, Stránský), 22. Bíreš (Stránský, Hora), 36. Turnbull, 39. Wilkins (Vela, Turnbull).
V tretej tretine sme nakoniec videli len jediný gól Nitry. Postaral sa o neho Cotton a Bystrica tak poráža Nitru 5:3.
Banská Bystrica aj napriek víťazstvu síce ostáva šiesta, no bodovo sa dotiahla na Michalovce a tiež je len 2 body za štvrtou Nitrou.
Koniec zápasu.
59:40
Cottonova delovka zasiahla len Horu.
59:25
Nitra sa drží v útočnom pásme, ale zatiaľ si ani jeden z domácich nevypracoval vhodnú streleckú príležitosť.
59:02
Oddychový čas pre tím HK Nitra.
58:18
Viacero Nitranov v predbránkovom priestore sa snažilo dotlačiť puk cez brány. Bystrická defenzíva si ale poradila aj s touto situáciou.
58:04
Gatesova tvrdá strela od modrej končí len na Krošeljovi.
57:20
Nitra vyhrala vhadzovanie a na ľade už máme aj šesticu domácich hráčov.
57:17
Marcus Vela najprv fauloval jedného zo svojich súperov a potom sa ocitol aj v pästnom súboji s Vitalošom. Pre oboch hráčov tak tento zápas končí, no Nitra bude hrať až do konca zápasu presilovú hru
56:23
Okoličányho strela sa od mantinelu odrazila k Lackovi, ale ani jeho rýchla strela Krošelja neprekvapila.
55:36
Hostia v plnom počte.
55:12
Nitra má veľké problémy s usadením sa v útočnom pásme a aj táto presilovka sa jej veľmi rýchlo míňa.
54:30
Hosťom sa podarilo vypichnúť rozohrávku Nitry a Vela sa mohol dostať do samostatného nájazdu. Domáci brankár však dobre zareagoval a puk pred ním odpálil preč.
53:50
Bystričania puk rýchlo vyhodili cez všetky čiary.
53:36
Nitra bude mať k dispozícii ďalšiu presilovku po vylúčení Matoušeka.
52:57
Po Vitalošovej strele od modrej dorážal Stacha, ale ani jeden z týchto pokusov sa cez Krošelja nedostal.
52:04
51:03
Dobrá kombinácia Nitranov skončila strelou Jacksona. Tá však bola zrazená mimo bránu.
50:04
Po nedovolenom zákroku Petrisku bude mať Nitra príležitosť v podobe presilovej hry.
48:35
Do skvelej streleckej pozície sa dostal Lacka, no tesne pred bránou napokon zlyhal a puk preletel mimo priestoru troch žrdí.
47:45
Nitranom sa ale na vstrelený gól zatiaľ nedarí nadviazať a v hre oboch tímov vidíme viacero nepresností.
45:51
goalNitra dala gól!
Strelecký pokus ALEXA COTTONA nešťastne tečoval jeden z Bystričanov a Krošelj už nestihol na zmenu smeru puku zareagovať. Nitra tak znižuje na 3:5.
Asistencia: T. Hrnka
43:45
Turnbull sa pokúsil o individuálny prienik, ale nakoniec skončil na jednom z protihráčov.
42:14
Nitra sa snaží byť v úvode tretej tretine aktívna, ale teraz sa o pásmo pripravila kvôli nepresnej rozohrávke.
40:01
changeStriedanie v tíme HK Nitra:
z ihriska odchádza Kašík, prichádza Aittokallio.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina bol ešte gólovejšia ako tá prvá. V úvode sa znovu presadili Bystričania, no v 27. minúte znížil Jackson. Záver tretiny už ale patril hosťom a vďaka Turnbullovi s Wilkinsom už Bystrica vedie 5:2.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:54
goalBanská Bystrica dala gól!
Tesne po návrate Gatesa na ľadovú plochusi MATT WILKINS prebral odrazený puk pred bránou a rýchlou dorážkou prekonal Kašíka už po druhýkrát v zápase. Bystrica tak vedie už rozdielom triedy 5:2.
Asistencie: M. Vela, C. Turnbull
38:25
Bystrici sa zatiaľ nedarí usadiť sa v útočnom pásme a Gates sa o chvíľu vráti na ľad.
38:04
Bačík je už späť na ľade a začne sa skrátená presilovka Bystrice.
37:40
V hre 4 proti 4 sa ani jednému z tímov príliš nedarí vytvoriť si šancu a puk je predovšetkým v strednom pásme.
36:48
Na trestnú lavicu po faule na Velu putuje Brent Gates.
36:25
Bystričania sa v oslabení dostali do rýchleho protiútoku a Vela nakoniec takmer prekonal Kašíka. Pri svojom prieniku bol ale faulovaný a onedlho sa pomer síl na ľade vyrovná.
36:04
Patrik Bačík sa previnil proti pravidlám už druhýkrát v tejto tretine a Nitra tak bude mať presilovú hru.
35:01
CARTER TURNBULL si prebral puk v strednom pásme a po samostatnom prieniku strelou k bližšej tyčke prestrelil Kašíka. Bystrica tak znova vedie o 2 góly.
Bez asistencie
34:27
Chybu v rozohrávke Nitry zachytil Cotton, ale nakoniec sa mu tejto situácie nepodarilo využiť.
33:40
Tesne po Bačíkovom návrate sa do obrovskej šance dostal Miloš Bubela. Jeho strelu z medzikružia však Krošelj dokázal vychytať.
33:31
32:55
Nitra túto presilovku nezvláda tak dobre ako tú predošlú a už dlhšie je puk ďaleko od bystrickej brány.
31:52
Po dobrej kombinácii pálil Jackson. Krošelj sa ale stihol presunúť a puk vyrazil.
31:31
Nitra bude mať k dispozícii presilovku. Nedovoleným zákrokom sa previnil Bačík.
31:10
Čederle si vybojoval v útočnom pásme puk a nakoniec aj vystrelil. Krošelja sa mu ale nepodarilo pekonať.
29:38
importantVela svojou krížnou prihrávkou našiel jedného zo spoluhráčov, no Kašík vytiahol skvelý zákrok a ďalší gól nepripustil.
28:02
Opäť nechýbalo veľa a mohlo byť vyrovnaní. Bačov teč však nakoniec skončil vedľa brány.
27:20
Nitrania sa dostali veľmi rýchlo do ďalšej šance, no puk teraz skončil tesne vedľa brány.
26:48
Domáci na rozdiel od Bystrice dokázali svoju presilovku rýchlo využiť. ROBERT JACKSON vypálil z pravej strany a Krošelj už na tento puk nestihol zareagovať.
Asistencia: S. Buček
26:16
Domáci v plnom počte. Začína tak skrátená presilovka Nitry.
26:00
Bubela sa dostal v oslabení do obrovskej šance, ale skórovať sa mu nakoniec nepodarilo aj kvôli posunutiu brány Gašparom. Ten si tak pôjde sadnúť na trestnú lavicu.
25:10
Ani teraz sa ale hosťom nedarí vytvoriť si na súpera tlak a viac času trávia mimo útočného pásma než v ňom.
24:16
Ďalší nedovolený zákrok predviedol Mezei a Bystrica si znovu zahrá početnú výhodu.
24:00
Domáci v plnom počte.
22:55
Bystričania sa na chvíľu udržali v útočnom pásme, no žiadnu väčšiu šancu si nevypracovali.
22:30
Nitrania zatiaľ bránia dobre a puk vyhodili cez všetky čiary.
22:00
Po faule Lacku bude hrať Banská Bystrica presilovú hru.
21:14
Podobne ako v prvej tretine, tak aj hneď v úvode druhej sa Banská Bystrica dokázala presadiť. Strela ANDREJA BÍREŠA prepadla cez Kašíka a ten tak inkasuje už po tretíkrát.
Asistencia: D. Stránský, F. Hora
20:01
Začala sa druhá tretina.
Banská Bystrica po prvej tretine vedie nad Nitrou 2:1. O otvorenie skóre sa postaral už po 21 sekundách Wilkins, no už o pár minút neskôr vyrovnal Gates. Zatiaľ rozdielový gól vstrelil v 14. minúte Petriska.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:40
Na druhej strane to skúsil individuálne Čederle.Jeho strela však bola zrazená vedľa brány.
17:50
importantSamostatný únik Turnbulla dokázal skvelým zákrokom zneškodniť Kašík.
17:15
Gatesova strela z otočky nemala dostatočnú razanciu a Krošelj si tak s ňou hravo poradil.
15:34
Bystričania sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Faithove zakončenie z prvej ale do priestoru medzi troma tyčami nemierilo.
14:45
Do veľkej šance sa teraz dostal po Bučekovej prihrávke Gill, no ten sa z priestoru medzi kruhmi nedokázal presadiť a Krošelj ho vychytal.
13:24
Len pár sekúnd po ukončení Valentovho trestu sa po Bačíkovom teči puk odrazil k JÁNOVI PETRISKOVI, ktorý ho dorazil do brány. Bystrica tak znova vedie o gól.
Asistencie: P. Bačík, D. Stránský
13:10
Až v samom závere presilovka si Bystrica na dlhší čas udržala útočné pásmo. Tento teč Matoušeka však končí mimo brány.
12:10
Bystričanom sa nedarí vôbec usadiť v pásme a zatiaľ prakticky nemali žiadnu šancu na strelenie gólu.
11:25
Nitrania sa hneď po buly oslobodili vyhodením puku.
11:22
Peter Valent vyhodil puk z ihriska a prvú presilovku tak bude hrať aj Bystrica.
10:00
Výhonský sa dostal s pukom až pred bránu, no z pravej strany sa mu nepodarilo Kašíka prestreliť.
08:45
František Gajdoš si dokázal nájsť priestor na strelu, ale jeho koncovka bola zrazená na ochrannú sieť.
07:31
Vitalošova strela z prvej preletela tesne vedľa brány.
06:58
06:45
Po zblokovanej strele sa do protiútoku pustil Wilkins, ale k zakončeniu sa nakoniec nedostal.
06:10
Hosťom sa zatiaľ darí dobre brániť a už po niekoľkýkrát vyhodili puk cez všetky čiary.
05:25
Gates vyslal od modrej čiary strelu švihom, no trafil iba brániaceho Wilkinsa.
04:58
Po nedovolenom zákroku Romana Faitha bude hrať Nitra presilovku.
04:25
Po dvoch rýchlych góloch sa hra mierne spomalila a puk sa pohybuje prevažne v okolí stredného pásma.
03:50
Domáci hráči sa dostali do rýchleho prečíslenia troch proti dvom a po dobrej kombinácii BRENT GATES doklepol puk do odkrytej brány.
Asistencie: P. Newell
02:49
Nepresná rozohrávka Nitranov sa končí zakázaným uvoľnením.
02:31
Po Horovom nahodení Kašík tentoraz radšej prikryl puk do lapačky.
01:38
Nitrania sa snažia o rýchlo odpoveď, ale Okoličányho strelu dokázal Krošelj vyraziť.
00:21
Už v úvodnej akcii Bystričanov si odrazený puk pred bránou prebral MATT WILKINS a strelou z otočky sa mu podarilo domáceho brankára prekonať.
Asistencia: P. Šenkeřík
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Kašík (Aittokallio) – Mezei, Cotton, Buček, Gill, Bubela, Gajdoš, Bača, Jackson, Gates, Newell – Stacha, Vitaloš, Okoličány, Čederle, Lacka – Valent, Ridzoň, Bajtek, Pobežal, Hrnka
Tréner: A. Stavjaňa

HC´ 05 Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Bačík, Šenkeřík, Wilkins, Vela, Turnbull – Hora, Stránsky, Gašpar, Bíreš, Matoušek – Ďatelinka, Luža, Petriska, Langkow, Faith – Žabka, Macek, Stránsky, Výhonský
Tréner: R. Helminen.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos Extraligy. V 39. kole na seba narazia HK Nitra a HC 05 Banská Bystrica.
Nitra je momentálne v tabuľke na štvrtom mieste, pričom má rovnaký počet bodov ako tretie Košice. Práve úradujúceho majstra sa jej podarilo naposledy poraziť a celkovo má z posledných 5 zápasov 4 výhry.
Bystrica je v tabuľke šiesta, no jej uplynulá forma nie je príliš dobrá. Z posledných 5 zápasov má 3 prehry, no v nedeľu porazila prvú Spišskú.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nitrania inkasovali už po 21 sekundách. Útočník Bystrice oslávil narodeniny dvoma gólmi