Eichel absolvoval unikátnu operáciu, teraz spravil prvý krok k návratu

Jack Eichel. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|3. dec 2021 o 09:36

Jack Eichel sa pomaly vracia k tréningu.

VEGAS. Potom, čo bol Jack Eichel vymenený do Vegas Golden Knights, za klub ešte neodohral ani jeden zápas. Dôvodom je operácia.

Vytúžený zákrok mu bývalý zamestnávateľ, klub Buffalo Sabres, nechcel dovoliť. Išlo o unikátnu operáciu platničky v krku.

Dvadsaťpäťročný Američan sa takémuto zákroku podrobil ako vôbec prvý aktívny hráč NHL v histórii. Podľa správ lekárov prebehlo všetko podľa plánu a bez komplikácií.

Hviezdny center by sa mal podľa predpovedí liečiť tri mesiace. Vo štvrtok, necelé tri týždne po operácii, začal samostatne korčuľovať.

Eichela čaká ešte dlhá cesta späť. Predtým, ako ho Golden Knights budú môcť využiť v zápase, bude musieť absolvovať dlhý proces rekonvalescencie.

Kedy sa ukáže na tréningu jeho tímu je zatiaľ nejasné.

Od Eichela sa čaká dominancia, pre Vegas by mal byť obrovskou posilou. Keď bol naposledy úplne zdravý, zaknihoval 78 (36+42) bodov v 68 dueloch sezóny 2019/20.

Vlani zaznamenal v 21 stretnutiach 18 (2+16) bodov.

Aj nad ním však visia otázniky, špeciálne pre jeho zdravotný stav. Nehral od siedmeho marca a dôsledky, ktoré by mohla mať operácia na jeho výkonnosť, sú nepreskúmané, a preto sa nedajú predpovedať.

Súvisiace články