I-gor, I-gor, skandovala Madison Square Garden. Šesťorkin sa takmer rozplakal

(Autor: TASR)
Samuel Grega|3. dec 2021 o 13:22

Vynikajúce výkony radia Igora Šesťorkina medzi najlepších brankárov ligy.

NEW YORK. „Klaksón ohlásil koniec zápasu a z hľadiska počuť fanúšikov, ktorí skandujú Igorovo meno,“ oznamovali komentátori po ďalšom víťazstve New Yorku Rangers.

Ruský brankár sa spolu so zvukom sirény prežehnal a okamžite sa mu prichádzali poďakovať spoluhráči.

Bol to ďalší z duelov, kde svoj tím mnohokrát podržal. Z tribún mu počas zápasu viackrát zaznela vďaka, skandovanie jeho mena sa opakovane ozývalo po výborných zákrokoch.

V stredajšom dueli proti Philadelphii úspešne ubránil aj päťminútové oslabenie. Na tlačovej konferencii však reagoval pokorne a s chladnou hlavou.

„Spoluhráči mi pomohli, bránili dobre a zblokovali veľa striel. Sedem zákrokov za päť minút nie je až tak veľa,“ odpovedal vo svojej rodnej ruštine.

Keď sa ho opýtali na pokriky z hľadiska, horko-ťažko hľadal správne slová.

„Je to veľmi emotívne a určite ma to motivuje,“ vďačne odpovedal. „Mal som čo robiť, aby som sa nerozplakal.“

To, čo v bráne tento rodák z Moskvy predvádza, je hlavnou zárukou toho, že tím z Manhattanu patrí medzi špičku Východnej konferencie.

Vedia to aj jeho spoluhráči, ktorí majú problém proti nemu skórovať aj na tréningu. Tradičný klub pridal na svoje sociálne siete video s týmto popisom: „Skúšame všeličo, aby sme to cez neho nejak dostali.“

Šesťorkin bol sľubný talent, na ktorý sa fanúšikovia Rangers tešili už počas jeho pôsobenia v klube SKA Petrohrad. Tam si v troch sezónach za sebou držal úspešnosť zákrokov vyššiu ako 93 %.

Minulá sezóna NHL bola pre neho vôbec prvou, keď hrával pravidelne. V tejto ukazuje, prečo sa na neho oplatilo čakať. Chytá 93,5 % striel a z posledných ôsmich zápasov vyhral sedem.

S dvanástimi víťazstvami v šestnástich stretnutiach patrí medzi najlepších brankárov ligy a začína sa o ňom diskutovať ako o jednom z favoritov na zisk Vezina Trophy pre najlepšieho brankára sezóny.

Fanúšikovia Rangers hovoria o tom, že kráľa Lundqvista nahradil cár.

Šesťorkin vyniká rýchlosťou, akou sa dokáže presúvať v bránkovisku, a to všetko v pozícii, v ktorej dokáže urobiť zákrok.

Po poslednom víťazstve ho chválil aj tréner Rangers Gerard Gallant.

„V správnom čase v zápase nás podržal a mal zopár neuveriteľných zákrokov,“ povedal.

Igor Šesťorkin sa rýchlo vyprofiloval do pozície hviezdy. Ak bude vo svojich výkonoch pokračovať, ocenenia mu isto neujdú.

Samuel Grega
Samuel Grega pochádza z liptovskej dediny Hybe. Študuje žurnalistiku v Anglicku. Zo športov najradšej sleduje hokej, hlavne NHL, kde ho okrem samotných zápasov fascinujú aj pokročilé štatistiky. V Sportnete je súčasťou blogu Oh My Hockey, kde píše o najlepšej hokejovej lige sveta. Rád číta, moderuje, rekreačne športuje a hrá na hudobných nástrojoch.

Súvisiace články