Edmonton uspel v San Jose, McDavid strelil stý gól v základnej časti NHL

Connor McDavid príjima od spoluhráčov gratulácie k stému gólu v NHL.
Sportnet|Publikované 21. nov 2018 o 07:15

Sharks v zápase trikrát viedli, napokon prehrali s Oilers po predĺžení.

SAN JOSE. V jedinom zápase, ktorý sa v noci na stredu odohral v NHL, zvíťazil tím Edmontonom Oilers na ľade San Jose Sharks 4:3 po predĺžení. Bola to víťazná premiéra pre skúseného trénera Kena Hitchcoka.

Domáci Sharks trikrát viedli, ale duel napokon dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o dvoch bodoch pre kanadský klub nemecký útočník Leon Draisaitl.

Mc Davidov jubilejný zásah

Kanadský 21-ročný center Edmontonu Connor McDavid v zápase zaznamenal trinásty gól v sezóne a celkovo jubilejný stý v základnej časti NHL. Pri treťom a štvrtom góle Oilers pridal aj asistenciu a nazbieral už 31 bodov v prebiehajúcom ročníku.

Draisaitl sa okrem rozhodujúceho gólu tiež podieľal na ďalších dvoch zásahoch svojich spoluhráčov.

"Keď zasadne na striedačku nový tréner, je to zakaždým posledná možnosť, ako nakopnúť mužstvo pred tým, než ho celé rozpredáte. Je to pre nás šanca dať sa dokopy a otočiť priebeh sezóny," vyjadril sa pre zámorské médiá McDavid.

Kapitán Oilers strelil stý gól ako štvrtý najmladší hráč histórie NHL, v mladšom veku ho dosiahli iba Iľja Kovaľčuk, Steven Stamkos a Sidney Crosby.

Thornton dostihol Lemieuxa

Joe Thornton vďaka asistencii na gól Marcusa Sörensena v prvej tretine dosiahol 1033. asistenciu v profiligovej kariére, čím sa v historickej tabuľke najlepších ligových nahrávačov vyrovnal na 11. mieste legendárnemu Mariovi Lemieuxovi.

Sharks boli sklamaní, že z dobre sa vyvíjajúceho zápasu vydolovali iba bod.

"Príliš často sme púšťali súpera do prečíslení. To sa nemôže stávať, zvlášť, keď majú v tíme Connora McDavida. Je to ich najlepší hráč. Nemôžete im umožniť dostať sa do toľkých šancí," povzdychol si Logan Couture, ktorý strelil druhý gól domácich.

V zostave Oilers chýbal slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý sa po operácii achillovej šľachy zatiaľ zapojil do tréningového procesu mužstva.

Hitchcockov 824. triumf v NHL

Ken Hitchcock v utorok nahradil na striedačke kanadského klubu Todda McLellana, s ktorým Oilers po sérii nepresvedčivých výsledkov predčasne ukončili spoluprácu.

Ken Hitchcock (Autor: SITA/AP)

Zápas v San Jose sa skončil v neskorých večerných hodinách.

"V tom čase už zvyčajne ležím doma v posteli, bál som sa, či vydržím byť tak dlho hore. Počas roka som ani raz nedopozeral tretiu tretinu zápasu, ktorý sa hral na západe," vtipkoval Hitchcock po víťaznom debute.

S výkonom svojho mužstva bol spokojný: "Ako zápas plynul, postupne náš výkon gradoval. V druhej tretine sme hrali lepšie a v tretej už skutočne výborne. Dostali sme sa na koňa a už sme z neho nezosadli."

Šesťdesiatšesťročný Hitchcock je jeden z najúspešnejších trénerov v histórii NHL, aktuálne je tretí v historickej tabuľke v počte víťazstiev, po triumfe nad Sharks ich má na konte už 824.

V zámorskej súťaži viedol v minulosti aj Philadelphiu, Columbus, St. Louis a dvakrát Dallas, kde ukončil svoje pôsobenie v apríli tohto roka. S "hviezdami" získal v roku 1999 Stanleyho pohár.

San Jose Sharks - Edmonton Oilers 3:4 po predĺžení

Góly: Donskoi (Pavelski, Burns), 11. Sörensen (Thornton, Labanc), 40. Couture (Hertl) - 9. McDavid (Draisaitl, Larsson), 22. Nugent-Hopkins (Brodziak), 44. Caggiula (McDavid, Draisaitl), 61. Draisaitl (McDavid). Brankári: Jones - Koskinen, strely na bránku: 25:23, 17.562 divákov.