V boji o prvenstvo vyzvú Slovákov. Domáci Nemci vynulovali Švajčiarov

Hokejisti Nemecka sa tešia po strelenom góle na turnaji Nemecký pohár 2021.
Hokejisti Nemecka sa tešia po strelenom góle na turnaji Nemecký pohár 2021. (Autor: TASR/DPA)
Sportnet|13. nov 2021 o 21:50

Nemecko na turnaji ešte nezaváhalo.

Nemecký pohár 2021 - Krefeld

Nemecko - Švajčiarsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 28. Rieder, 59. Pföderl, 60. Hager

KREFELD. Nemeckí hokejisti zvládli aj druhý zápas na domácom Nemeckom pohári, keď zdolali Švajčiarsko jasne 3:0.

Na konte majú šesť bodov podobne ako Slovensko a oba tímy vo vzájomnom dueli v nedeľu o 14.30 hod zabojujú o celkový triumf na turnaji.

Nemci v úvodnom dueli zdolali Olympijský výber Ruska a navrch mali aj proti Švajčiarom, ktorí podľahli aj Slovákom (1:7).

Skóre zápasu Nemecko - Švajčiarsko otvoril v prostrednej časti po využitej presilovej hre bývalý hráč NHL Tobias Rieder. Ďalšie góly padli až v úplnom závere.

Dve minúty pred koncom navýšil vedenie Leo Pfoederl a v záverečnej minúte poistil triumf domácich gólom do prázdnej bránky Patrick Hager.

Nemecko má po dvoch zápasoch skóre 7:3 a v tabuľke je za vedúcim Slovenskom so skóre 10:2. Úspešnejší tím vo vzájomnom zápase sa tak stane aj víťazom turnaja.

Slovensko ho vyhralo dohromady štyri razy, naposledy v roku 2016.

Tabuľka

Domov»Hokej»Reprezentácie»V boji o prvenstvo vyzvú Slovákov. Domáci Nemci vynulovali Švajčiarov