Martin Pospíšil je v najlepšej zostave hráčov, ktorí sa z nikoho stali niekým

Martin Pospíšil.
Martin Pospíšil. (Autor: X / Calgary Flames)
SITA|10. feb 2024 o 12:03

Výkony slovenského krídelníka si pozorne všímajú zámorskí experti.

BRATISLAVA. Martin Pospíšil bol za svoj prínos do tímu Calgary Flames v nováčikovskej sezóne nedávno odmenený vedením kanadského účastníka NHL dvojročnou zmluvou.

Výkony slovenského krídelníka (12 bodov v 35 zápasoch) si však pozorne všímajú aj zámorskí experti.

John Matisz z webu theScore.com vytvoril výber all-star z hráčov všetkých 32 tímov profiligy, ktorí boli pred časom prakticky neznámi a dnes sa už stávajú známejšími.

Podmienky pre výber boli také, že hráči museli byť draftovaní až po druhom kole alebo neboli draftovaní vôbec a do sezóny vstupovali s menej ako 500 odohranými minútami v NHL.

Brankárom v tomto špeciálnom all-star tíme je Samuel Ersson z Philadelphie, obrancami Michael Kesselring z Arizony a Sam Malinski z Colorada, útočníkmi Dmitrij Voronkov z Columbusu, Alex Laferriere z Los Angeles a Martin Pospíšil z Calgary.

"Nie je lepší dôkaz vzostupu Pospíšila z nikoho na niekoho, ako dokument, ktorý podpísal počas tohto týždňa – dvojročnú zmluvu za 2 milióny dolárov,“ skonštatoval Matisz, upozornil na to web slovaknhl.sk.

Kanaďan z Ontária sa pristavil aj pri aspekte, ktorý až dosiaľ veľmi negatívne ovplyvňoval kariéru M. Pospíšila v zámorí - zranenia.

"Počas štyroch sezón v AHL často urobil pokrok, zranil sa, urobil pokrok a znova sa zranil. Otras mozgu skrátil jeho sezónu 2022/2023 a na jeseň ledva prišiel do tréningového kempu.

V januári? Opäť bol zranený. Zdravý Pospíšil má rýchlosť, strelecký cit v okolí bránky, guráž a fyzické schopnosti rozdávať tvrdé bodyčeky," napísal Matisz.

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Martin Pospíšil je v najlepšej zostave hráčov, ktorí sa z nikoho stali niekým