Tréner súpera skritizoval Pospíšilovu hru: Je to odpad

Martin Pospíšil a Tye Kartye počas bitky.
Martin Pospíšil a Tye Kartye počas bitky. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|5. mar 2024 o 16:08

Keď ho po faule vyzval súper na súboj, Pospíšil sa len bránil.

CALGARY. Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil nedohral posledný zápas Calgary, ktoré doma hostilo Seattle. Rozhodcovia ho v tretej tretine poslali predčasne pod sprchy.

Rozhodli sa tak po jeho druhom nebezpečnom "hite" v zápase. Jeho obeťou sa stal obranca súpera Vince Dunn, ktorého Pospíšil z nebezpečnej diaľky narazil na mantinel.

Tréner Seattlu po stretnutí nemal bližšie informácie o zdravotnom stave zadáka. Pospíšilove bodyčeky sa mu však vôbec nepáčili.

"Odpad," okomentoval ich stručne a jasne. "A keď hráte takto, musíte čeliť tomu, že vás okamžite niekto vyzve na súboj a ani toho nebol schopný," pokračoval s narážkou na to, že sa vzápätí Pospíšil nepobil s Tyem Kartyem, ktorý prišiel chrániť spoluhráča.

Flames prehrali v tomto zápase 2:4. Zvolenčan strávil na ľade 14 minút a 6 sekúnd, pozberal štyri bodyčeky, dve strely a blok, dokopy si pripísal 17 trestných minút.