04.02.2022 00:00
Deň 0
Otvárací ceremoniál
Koniec

Slováci sa nevyhli zmene v nominácii. Komplikácie mali aj ďalší hráči

Mário Grman (vpravo) v drese Slovenska.
Mário Grman (vpravo) v drese Slovenska. (Autor: TASR)
TASR|4. feb 2022 o 06:15 (aktualizované 4. feb 2022 o 10:00)

Cehlárik by do Pekingu mohol doraziť v pondelok.

PEKING. Na úvodnom tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie na ZOH v Pekingu chýbali obranca Samuel Kňažko a útočníci Tomáš Jurčo a Kristián Pospíšil.

Po prílete do dejiska hier vo štvrtok im vyšli pozitívne výsledky PCR testov, no piatkové kontrolné už mali negatívne. Vedenie reprezentácie čakalo na výsledky druhých kontrolných testov, ale aj tie boli negatívne.

"Druhý test im vyšiel negatívny, takže čakáme ešte na jeden. Večer budeme vedieť výsledok. Pokiaľ budú negatívni, tak sme v pohode, akurát mi je ľúto, že nestihnú slávnostný ceremoniál, ale v podstate by mohli byť zajtra pri mužstve.

Sú na 12. poschodí v budove v izolácii a mimo mužstva," povedal ešte pred výsledkami druhých kontrolných testov asistent generálneho manažéra reprezentácie Oto Haščák.

Všetci traja hokejisti sa tak pripoja ku zvyšku tímu a zúčastnia sa aj na otváracom ceremoniáli ZOH v Pekingu.

Do dejiska hier dorazilo vo štvrtok 18 hokejistov a jedenásť členov realizačného tímu.

Ďalší siedmi hráči pricestujú do Pekingu po absolvovaní všetkých potrebných testov na koronavírus v najbližších dňoch, momentálne sú ešte v izolácii v Bratislave.

Druhý negatívny test mal Peter Cehlárik, tretí Michal Krištof, potrebujú dokopy štyri negatívne výsledky. Cehlárik by tak mohol doraziť v pondelok.

Pätica hokejistov z českej extraligy Branislav Konrád, Marek Ďaloga, Miloš Kelemen, Peter Čerešňák a Mislav Rosandič príde už v sobotu.

Rosandič bol pôvodne v "taxi tíme", no keďže Mário Grman je stále pozitívny, nahradil ho v nominácii práve 27-ročný obranca.

"To už je definitívne rozhodnuté, meníme to, Mislav príde do hlavného mužstva a Mária berieme do 'taxi tímu', pretože je stále pozitívny. No vyzerá to tak, že ho pre tieto olympijské hry stratíme.

Cehlárik musí mať ešte ďalšie dva negatívne výsledky, keďže to prekonal. Zajtra by mali prísť tí piati, ktorí boli negatívni z českej extraligy, pokiaľ budú mať aj ďalšie testy fajn. Takže sa tešíme, že to zatiaľ vyzerá veľmi nádejne," dodal Haščák.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Nachádzate sa tu:
Domov»ZOH 2022 Hokej»Slováci sa nevyhli zmene v nominácii. Komplikácie mali aj ďalší hráči