Jeden z najlepších ťahov vedenia Rangers? Zbavenie sa Gáboríka, tvrdí expert

Marián Gáborík v drese New York Rangers.
Marián Gáborík v drese New York Rangers. (Autor: Twitter SNY)
SITA|27. sep 2023 o 15:01

Tím NY Rangers v apríli 2013 vymenil Mariána Gáboríka do Columbusu Blue Jackets.

BRATISLAVA. Niekdajší slovenský hokejový útočník Marián Gáborík v roku 2013 nečakane opustil klub New York Rangers ako jeden z najlepších strelcov tímu, čo mu v konečnom dôsledku prinieslo o rok neskôr jediný Stanleyho pohár v kariére.

Podľa Toma Castra z portálu The Hockey Writers bola výmena aktuálne 41-ročného Trenčana druhý najlepší ťah vedenia organizácie od roku 1994, keď "jazdci" naposledy ovládli profiligu.

Newyorský klub poslal Gáboríka 3. apríla 2013 počas prestupovej uzávierky do tímu Columbus Blue Jackets, získal za neho útočníkov Dericka Brassarda, Dereka Dorsetta a obrancu Johna Moorea.

Všetci traja pomohli novému tímu k postupu do finále Stanleyho pohára v nasledujúcej sezóne. Iróniou osudu bolo, že v súboji o titul v roku 2014 podľahli Rangers tímu Los Angeles Kings s Gáboríkom v zostave.

Slovák bol najlepší strelec daného play-off so 14 gólmi, vo finálovej sérii skóroval dvakrát.

VIDEO: Góly Mariána Gáboríka v boji o Stanley Cup

Podľa experta sa klubu New York Rangers oplatila táto transakcia, lebo sa dostal najbližšie k zisku Staneyho pohára za ostatných 30 rokov.

"Táto výmena bola svojím spôsobom šokujúca, lebo tím stála kanoniera Mariána Gáboríka, ktorý upadol do nemilosti trénera Johna Tortorellu. Napokon sa ukázalo, že viedla k dlhej ceste v play-off o rok neskôr," uviedol Casto.

Marián Gáborík zaznamenal v drese New Yorku Rangers dve zo svojich troch 40-gólových sezón v NHL, vrátane tej najúspešnejšej v kariére.

V ročníku 2009/2010 si vytvoril osobné maximá so 42 gólmi, 44 asistenciami a 86 bodmi.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Jeden z najlepších ťahov vedenia Rangers? Zbavenie sa Gáboríka, tvrdí expert