Hlavaj zažije brankársku legendu. V Minnesote zostáva Marc-André Fleury

Marc-André Fleury.
Marc-André Fleury. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|17. apr 2024 o 18:32

Jeho nový kontrakt potrvá rok.

ST. PAUL. Legendárny hokejový brankár Marc-André Fleury ešte s kariérou nekončí. S Minnesotou Wild sa dohodol na pokračovaní kontraktu.

Jeho nová zmluva potrvá rok. Platovo si pohorší o milión dolárov, zarobí si 2 500 000 bez akýchkoľvek bonusov. Nebude mať ani klauzulu o nevymeniteľnosti.

Na výkonoch tridsaťdeväťročného Kanaďana sa už podpísal vek. V 39 dueloch ročníka 2023/24 pochytal 89,5 percent striel, čo je najhorší výsledok v jeho kariére.

Tú má naozaj bohatú. Vychytal 561 výhier, v čom je pred ním historicky len Martin Brodeur, a v počte odchytaných zápasov je štvrtý s päťzápasovým mankom na tretieho Patricka Roya a dvadsaťzápasovým na druhého Roberta Luonga.

V Minnesote chytá od roku 2022. Predtým dlhé roky nastupoval za Pittsburgh, kde sa stal legendou. Neskôr si zachytal za Vegas a Chicago.

Kariéra niekdajšej jednotky draftu je ovenčená úspechmi. Fleury vyhral trikrát Stanley Cup, raz získal Vezina Trophy pre najlepšieho brankára NHL a raz Conn Smythe Trophy za najmenej inkasovaných gólov.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Hlavaj zažije brankársku legendu. V Minnesote zostáva Marc-André Fleury