Má výnimočný talent, chváli ho klub. Radivojevič podpísal vo Švédsku novú zmluvu

Radosť Luku Radivojeviča po jeho prvom góle na MS do 20 rokov.
Radosť Luku Radivojeviča po jeho prvom góle na MS do 20 rokov. (Autor: IIHF.com)
TASR|31. jan 2024 o 18:29

V juniorke má priemer bod na zápas.

ÖREBRO. Slovenský hokejový obranca Luka Radivojevič podpísal novú dvojročnú zmluvu so švédskym klubom Örebro HK.

Pred pár mesiacmi sa stal prvým hráčom narodeným v roku 2007, ktorý hral v najvyššej švédskej súťaži SHL. Tím o tom informoval na oficiálnej stránke.

"Sme radi, že Luka bude súčasťou mužstva počas nasledujúcich dvoch rokov. Má výnimočný talent a vo svojej vekovej skupine skutočne vyniká.

Luka je hráč, ktorému veľmi veríme a nová dohoda znamená, že môžeme pokračovať v dlhodobej práci. Bude vzrušujúce sledovať Lukov progresu v našom prostredí," uviedol generálny manažér Stefan Bengtzén.

Sedemnásťročnému Radivojevičovi sa bodovo darí v juniorke, kde má priemer takmer bod na zápas.

Odohral 35 duelov a má na svojom konte štyri góly a 27 asistencií. Nová kontrakt platí do konca sezóny 2025/26.

"Keďže Luka ešte nedosiahol sto odohratých minút a nemôže mu byť ponúknutý nováčikovský kontrakt, nová zmluva bude hybridná medzi juniorkou a A-tímom," uvádza sa v klubovom vyhlásení.

Mladý obranca nastúpil v SHL zatiaľ na štyri zápasy. Slovensko reprezentoval na uplynulých MS hráčov do 20 rokov.

Odohral všetkých päť duelov a získal 2 body (1+1). "Veľmi sa mi tu v Örebre páči a dostávam všetky možnosti na čo najlepší rozvoj. Je super, keď dostanete šancu hrať v SHL a ja v tom chcem pokračovať. Najdôležitejšie však je, že môžem hrať veľa aj v juniorskej súťaži. Teším sa, že sa tu budem ďalej rozvíjať," povedal Radivojevič.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Švédsko»SHL - Svenska hockeyligan»Má výnimočný talent, chváli ho klub. Radivojevič podpísal vo Švédsku novú zmluvu