Košičania doma zabrali. Jasným triumfom ukončili víťaznú sériu Spišiakov

Sportnet, TASR|9. apr 2024 o 20:48

Košickí hokejisti dokázali pred vlastnými priaznivcami znížiť stav semifinálovej série.

Tipos extraliga - semifinále play-off, 3. zápas

Košice - Spišská Nová Ves 6:2 (0:0, 3:0, 3:2)

Góly: 24. Fejes, 29. Slovák (Pollock, Chovan), 33. Slovák (Mikúš), 46. Mikúš (Pollock), 49. Slovák (Mikúš, Breton), 58. Pollock - 45. Romaňák (Rapáč, Merežko), 57. Majdan (Merežko)

Rozhodovali: Baluška, Výleta - Orolin, Jedlička - Mihálik. Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 6124

Košice: Janus - Breton, Olsson, Deyl, Lalonde, Šedivý, Ferenc, Hudec - Fejes, Berger, Chovan - Mikúš, Pollock, Jääskeläinen - Rogoň, Slovák, Bartánus - Šimun, Havrila, Jokeľ

Spišská Nová Ves: Melicherčík (49. Surák) - Romaňák, Merežko, Žiak, Ališauskas, Groch, Valach - Archambault, Nellis, Burgess - Drábek, Kerbashian, Bakoš - Majdan, Bortňák, Rapáč - Džugan, Myklucha, Vandas

/stav série: 1:2/

KOŠICE. Hokejisti HC Košice doma zdolali v 3. zápase semifinále play-off Tipos extraligy Spišskú Novú Ves jasne 6:2 a znížili stav séria na 1:2 na zápasy.

Košičania tak ukončili skvelú víťaznú sériu Spišiakov v play-off, ktorá sa zastavila až na čísle šesť.

Štvrtý duel je na programe v stredu opäť v Košiciach.

"Oceliari" rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, keď troma gólmi zlomili odpor súpera.

V tretej tretine znížil Dávid Romaňák, ale Tomáš Mikúš dal o 91 sekúnd neskôr štvrtý gól domácich.

Piaty strelil Marek Slovák, ktorý ním zavŕšil svoj hetrik. Všetky zaznamenal v početnej výhode.

Spišiaci potom ešte znížili zásluhou Juraja Majdana, ale posledné slovo mal Brett Pollock.

Pavúk play-off Tipos extraligy

(Autor: Sportnet)
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Košičania doma zabrali. Jasným triumfom ukončili víťaznú sériu Spišiakov