Košice na turnaji v Rakúsku neoslnili, dvakrát jednoznačne prehrali

Prvý oficiálny tréning HC Košice pred sezónou 2021/2022.
Prvý oficiálny tréning HC Košice pred sezónou 2021/2022. (Autor: TASR - František Iván)
Sportnet|15. aug 2021 o 21:57

Z celkového víťazstva sa tešil český tím.

BRATISLAVA. Hokejisti HC Košice obsadili na prípravnom turnaji v rakúskom Kitzbüheli posledné štvrté miesto.

V sobotňajšom semifinále podľahli hráčom Mníchova 1:4 a v následnom súboji o tretie miesto prehrali ešte výraznejším rozdielom. EC Red Bull Salzburg zdolal osemnásobného slovenského majstra 6:1.

Lepší výkon predviedli proti nemeckému súperovi, s ktorými boli ešte päť minút pred koncom v hre o víťazstvo. Dva zlepené góly však definitívne zlomili odpor zverencov trénera Kalleho Kaskinena.

Proti Salzburgu doplatili Košičania na vlastnú nedisciplinovanosť. Zo štyroch oslabení inkasovali trikrát, čo bolo kľúčové z pohľadu výsledku.

Z víťazstva na turnaji sa teší Liberec, ktorý zdolal vo finále Mníchov 7:3. Ešte v 55. minúte pritom bolo skóre vyrovnané 3:3. Dvoma gólmi sa na finálovom víťazstve českého tímu podieľal slovenský reprezentant Martin Faško-Rudáš.