Bude hrať s bratom. Detroit si z Tampy berie Gemela Smitha

Givani Smith z Detroitu Red Wings sa nebojí zhodiť rukavice. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|19. jan 2022 o 20:24

Detroit využil možnosť stiahnuť si hráča z waiver listiny.

DETROIT. Gemel Smith už nie je hráčom Tampy Bay Lightning. Potom, čo ho klub zaradil na waiver listinu, si ho zadarmo stiahli Detroit Red Wings.

Útočník bude obliekať farby už štvrtého klubu z NHL. Okrem Tampy Bay hrával za Boston Bruins a Dallas Stars, ktorí ho v roku 2012 draftovali v štvrtom kole.

V Detroite sa po prvý raz v kariére stretne s bratom Givanim. Ten je o štyri roky mladší a presne pre vekový rozdiel nikdy nehrali v jednom tíme. V Detroite je od draftu v roku 2016.

Dvadsaťsedemročný Gemel v prebiehajúcom ročníku neodohral zatiaľ ani jedno stretnutie. Zranil sa ôsmeho októbra v predsezónnom kempe. V NHL má v doterajšom priebehu kariéry 88 štartov a 24 (12+12) bodov.

Jeho brat je už pomerne stabilnou súčasťou spodných častí zostavy "červených krídel". Tvrdý útočník zaznamenal v 31 dueloch sezóny 2021/22 dva góly a dve asistencie. So 68 trestnými minútami je najvylučovanejším hráčom celku.

V utorok bol okrem Smitha zaradený na waiver listinu aj William Lagesson z Edmontonu Oilers. Toho si nevybral nikto a v organizácii bude pokračovať.

V stredu sa na zozname nechránených hráčov ocitli Colton White z New Jersey Devils a Dillon Heatherington z Ottawy Senators.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: