Mešár komplikuje Montrealu rozhodovanie. Expert: Pôsobí ako profesionál

Filip Mešár v zápase proti Torontu.
Filip Mešár v zápase proti Torontu. (Autor: SITA/AP)
SITA|3. okt 2022 o 15:50

Filip Mešár zaujal odborníkov najmä výkonmi v ostatných dvoch prípravných zápasoch.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový útočník Filip Mešár podáva v hlavnom prípravnom kempe klubu Montreal Canadiens zo zámorskej NHL oveľa lepšie výkony ako sa čakalo, čo komplikuje kanadskej organizácii rozhodovanie o jeho budúcnosti.

Najskôr sa špekulovalo o jeho pôsobení v kanadskej juniorskej OHL, no expert Marco D´Amico z portálu Montreal Hockey Now si myslí, že mladý Slovák môže začať sezónu 2022/2023 medzi mužmi v AHL.

Mešárove hráčske práva vlastní v OHL klub Kitchener Rangers a podľa odborníkov mal 18-ročný rodák zo Spišskej Belej putovať po nováčikovskom kempe práve tam. V hlavnom kempe sa však výrazne zlepšuje a mohol by skončiť v záložnom tíme Laval Rocket (AHL).

"Zdá sa, že chce dokázať, že je pripravený hrať medzi profesionálmi. Na ľade pôsobí a aj hrá ako profesionál.

Vo formácii s najlepšími hráčmi Lavalu podával vynikajúce výkony. Ukázal, že vie zakladať útoky aj vytvoriť si priestor pôsobivou prácou s hokejkou a korčuľovaním," napísal D´Amico o Mešárovi, ktorý ako krídelník hráva aj na pozícii centra.

Podľa D´Amrica si Mešár rýchlo zvyká a ukazuje to aj na ľade.

"Rýchlejšie rozmýšľa a zároveň je trpezlivý pri práci s pukom. Nemusí pravidelne bodovať, ale ukazuje návyky a schopnosti, vďaka ktorým môže pravidelne tvoriť hru.

Je to očividnejšie v každom zápase. Canadiens aj Rocket majú už dlhšie nedostatok útočníkov schopných rýchlo zaviesť puk do útočného pásma a založiť útok. Mešár ukazuje atraktívnu kombináciu talentu, rozumu a rýchlosti. Ak sa bude ďalej zlepšovať tak rýchlo ako v ostatných dvoch týždňoch, môže ho klub poslať do AHL namiesto OHL," myslí si odborník.

Nachádzate sa tu: