Černák vynechá aj piaty zápas, Tampa bude otáčať sériu bez neho

Erik Černák v drese Tampy Bay.
Erik Černák v drese Tampy Bay. (Zdroj: TASR, Autor: TASR/AP)
TASR|25. apr 2023 o 19:31

Toronto Maple Leafs vyhráva 3:1 na zápasy.

TAMPA. Slovenský hokejista Erik Černák z Tampy Bay vynechá aj piaty duel série 1. kola play-off NHL proti Torontu, ktorý sa hrá v piatok o 1.00 SELČ na ľade Maple Leafs.

Obranca Lightning sa stále zotavuje zo zranenia, ktoré mu spôsobil v prvom zápase súperov útočník Michael Bunting, keď ho zasiahol lakťom do hlavy.

Tréner "bleskov" Jon Cooper potvrdil v utorok zámorským novinárom, že Černák vynechá štvrtý zápas za sebou.

Podľa TSN 25-ročný obranca oficiálne pauzuje pre zranenie v hornej časti tela. Bunting dostal v stretnutí za nedovolený zákrok trest na 5 minút + DKZ a dodatočne trojzápasový dištanc.

Ten mu už vypršal, takže v piatom súboji už bude môcť nastúpiť. Černáka počas absencie zastúpil v defenzíve Lightning skúsený Zach Bogosian.

Vlaňajší finalista je krok od vyradenia z play-off.

V noci na utorok podľahol vo štvrtom dueli Torontu 4:5 po predĺžení, hoci viedol ešte v 50. minúte 4:1. V sérii prehráva 1:3 na zápasy.