Košice v Lige majstrov stále čakajú na prvú výhru, neuspeli ani v Mníchove

Momentka zo zápasu EHC Red Bull Mníchov - HC Košice v hokejovej Lige majstrov.
Momentka zo zápasu EHC Red Bull Mníchov - HC Košice v hokejovej Lige majstrov. (Autor: Twitter EHC Red Bull München)
TASR|8. sep 2023 o 22:10

Oba košické góly strelil obranca Olsson.

Hokejová Liga majstrov - 3. kolo

EHC Red Bull Mníchov - HC Košice 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 11. Ortega (Blum, Street), 18. Varejcka (Eder), 34. Hager (Oswald, Blum), 38. Krammer (Blum, Ortega), 45. Blum (Parkes, Eisenschmid) - 28. Olsson (Berger, Breton), 43. Olsson (Berger, Breton)

Rozhodovali: MacFarlane (USA), Rohatsch - Hefner, Höfer (všetci Nemecko). Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 2634

MNÍCHOV. Hokejisti HC Košice nebodovali ani v treťom zápase Ligy majstrov. V piatkovom dueli prehrali na ľade nemeckého majstra Red Bull Mníchov 2:5.

Oba ich góly strelil v presilovkách obranca Jens Olsson. Košičania nastúpia na ďalší súboj Ligy majstrov v nedeľu od 15.45 h na ľade švajčiarskeho tímu Rapperswill-Jona Lakers.

• ONLINE: EHC Red Bull Mníchov - HC Košice (hokejová Liga majstrov)

Slovenský majster odohral duel bez útočníka Huntera Fejesa, ktorý dostal zákaz činnosti na jeden zápas pre napadnutie rozhodcu.

Každý z účastníkov Ligy majstrov odohrá v základnej časti 6 zápasov.

Slovenský majster bude mať po zápase v s Rapperswillom mesačnú prestávku v Lige majstrov a pôsobenie v základnej časti uzavrie októbrovými domácimi zápasmi so švédskym tímom Skelleftea a nemeckým Adlerom Mannheim.

Spomedzi 24 tímov postúpi do play-off 16 najlepších.

Program HC Košice v Lige majstrov

Nedeľa, 10. septembra: Rapperswill-Jona Lakers (Švajčiarsko) - Košice o 15.45 h

Utorok, 10. októbra: Košice - Skelleftea (Švédsko) o 17.30 h

Streda, 18. októbra: Košice - Adler Mannheim (Nemecko) o 18.30 h

Priebeh zápasu EHC Red Bull Mníchov - HC Košice

I. tretina:

Prvá tretina patrila domácim herne a napokon aj výsledkovo. Ortega v 11. minúte potrestal vylúčenie Havrilu, keď využil zakrytý výhľad brankára Janusa - 1:0.

O sedem minút Košičanom nevyšla ofenzívna akcia, po ktorej sa nestihli sformovať do defenzívy a Varejcka upravil na 2:0.

II. tretina:

Slovenský majster v druhej tretine zvládol oslabenie počas vylúčenia Šimuna a krátko na to skóroval v presilovke.

Po spolupráci legionárov skóroval Olsson - 2:1. Domáci získali dvojgólový náskok späť o šesť minút. Pozičnú chybu hostí a nedôraz defenzívy zužitkoval Hager, ktorý prestrelil Janusa - 3:1

Domáci boli herne na koni a ich náskok zvýšil v 38. minúte Krammer, pričom gól dosiahol korčuľou v súlade s pravidlami.

III. tretina:

Olsson v tretej tretine využil čas a priestor počas presilovky a gólom na 4:2 vrátil Košičanov do zápasu.

O dve minúty však Blum skóroval z protiútoku a na trojgólové manko (2:5) už Košičania nedokázali odpovedať.

Tabuľka hokejovej Ligy majstrov

Hokejisti českého majstra HC Oceláři Třinec prehrali na ľade fínskeho Ilves Tampere 4:5. V drese hostí nastúpilo aj sedem Slovákov, ktorí nazbierali celkovo osem kanadských bodov.

Richard Pánik mal bilanciu 2 góly a 1 asistencia, Libor Hudáček prihral na tri góly, Marko Daňo skóroval a Viliam Čacho mal jednu asistenciu. Pre Třinec to bola v treťom zápase tretia prehra.

Hráči Vítkovíc si v treťom zápase pripísali prvú prehru, keď na ľade fínskeho tímu Pelicans Lahti podľahli 0:4.

Útočník domácich Ryan Lasch sa podieľal na všetkých štyroch góloch, v zápase mal bilanciu 2 góly a 2 asistencie. V drese Vítkovíc nastúpili aj slovenskí obrancovia Juraj Mikuš a Mário Grman a útočník Rastislav Dej.

V základnej časti LM sa predstaví 24 tímov, z ktorých najlepších 16 postúpi do play off. Blízko k istote účasti vo vyraďovacích bojoch je švédsky tím Växjö Lakers, ktorý zvíťazil vo všetkých troch zápasoch.

V piatok zdolal na domácom ľade dánsky Aalborg Pirates 5:2. Švajčiarsky tím EHC Biel-Bienne, ktorý nedávno zvíťazil nad HC Košice 3:1, prehral v piatok na ľade švédskeho Färjestadu 1:4.

Hokejová liga majstrov - ostatné výsledky:

Pelicans Lahti - HC Vítkovice Ridera 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Góly: 9. Jamsen, 10. Lasch, 19. Vilen, 37. Lasch

Ilves Tampere - HC Oceláři Třinec 5:4 (2:0, 1:4, 2:0)

Góly: 6. Palve, 11. Kodýtek, 26. Kononen, 44. Lancaster, 53. Lancaster - 21. Nestrašil (Pánik, Hudáček), 22. Pánik (Hudáček), 29. Daňo (Hudáček), 33. Pánik (Čacho)

Färjestads BK - EHC Biel-Bienne 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 33. Kellman, 46. Lindqvist, 53. Kellman, 60. Nygard - 12. Tanner

Växjö Lakers - Aalborg Pirates 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Góly: 3. Rosen, 7. Agren, 37. McLaughlin, 46. Eriksson, 46. Lundberg - 56. Morin, 57. Ladehoff

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Košice v Lige majstrov stále čakajú na prvú výhru, neuspeli ani v Mníchove