Kanadský hokejista Connor Bedard.
Kanadský hokejista Connor Bedard. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|24. apr 2022 o 22:50

Česko po sobotnej výhre prehralo proti favoritovi.

LANDSHUT. Českí reprezentanti do 18 rokov nastúpili do druhého zápasu na majstrovstvách sveta svojej kategórie v Nemecku.

Proti Spojeným štátom americkým predviedli odhodlaný výkon. Po prvej tretine dokonca viedli vďaka gólu Jiřího Kulicha z trestného strieľania. Postupne však USA ukázali svoju silu a vyhrali jasne 6:2.

Česko má po dvoch dueloch tri body za výhru proti Nemecku, Američania pokračujú v turnaji bez straty bodu.

Lotyšsko nezopakovalo senzáciu zo zápasu proti Švédsku. Na Fínov reprezentanti pobaltskej krajiny nestačili, prehrali 1:4.

Švédi si po prehre s Lotyšmi napravili chuť proti Švajčiarom. Vyhrali 6:2 a získali prvé tri body, kým ich súper postupuje bez jediného.

Divácky atraktívny zápas medzi sebou zohrali Nemecko a Kanada. Na góly i strely bohatý duel zvládli Kanaďania, aj keď sa o výsledok museli strachovať.

V 26. minúte vyhrávali Severoameričania zásluhou Siepmanna, Goyettea, Bedarda a Schuurmana už 4:0. Nemci však postupne znižovali a v úvode tretej časti hry znížil Lutz už na 3:4.

Vtedy však Kanaďania opäť zabrali. Strelili tri góly v priebehu dvoch minút a 18 sekúnd. Motorom úspechu bol talentovaný mladík Connor Bedard, ktorý strelil prvé dva z týchto gólov a zavŕšil hetrik.

V závere zápasu sa Nemci nechali dvakrát vylúčiť a na konečných 8:3 uzavrel Kalem Parker. Kanada si napravila chuť po včerajšej prehre proti Američanom.

MS v hokeji do 18 rokov 2022 - základné skupiny - 24. apríl:

Skupina A:

USA - Česko 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)

Góly: 26. I. Howard (Casey, Muszelik), 29. Snuggerud (Cooley, Gauthier), 29. Leonard (Hutson), 33. McGroarty (Kaplan), 49. Cooley (Gauthier), 54. McGroarty (Lucius, Stramel) - 13. Kulich (t.s.), 53. Plos (Hamara)

Nemecko - Kanada 3:8 (0:2, 2:2, 1:4)

Góly: 32. Lutz (Oswald, Bettahar), 35. Kechter (Lutz, Oswald), 41. Lutz (Oswald, Bettahar) - 8. Siepmann (Lorenz, Collins), 8. Goyette (Lorenz, Siepmann), 25. Bedard (Fantilli, Sova), 26. Schuurman (Goyette), 44. Bedard, 45. Bedard, 46. Wood (Davies), 58. Parker

Skupina B:

Švédsko - Švajčiarsko 6:2 (0:0, 1:2, 5:0)

Góly: 33. Leo Carlsson (Pettersson), 44. Lekkerimäki (M. Hävelid), 45. Leo Carlsson, 47. N. Östlund (Öhgren, Odelius), 48. Fabian Wagner (Rudslätt), 52. Lekkerimäki (Almgren, N. Östlund) - 31. Guignard (G. Weber, Füllemann), 40. G. Weber (Fiebiger)

Fínsko - Lotyšsko 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 12. Halttunen (J. Nyman), 24. Lassila (Kulonummi, Kiviharju), 26. Laakso (Vuorio), 45. Halttunen (Rönni) - 19. Ločmelis (t.s.)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nemci siahali po senzačnom obrate, Kanada však prekvapenie nedopustila