Michal Krištof.
Michal Krištof. (Autor: TASR/Jakub Kotian)
Sportnet|15. mar 2022 o 22:10

V troch sériách rozhodne až piaty duel.

PRAHA. Hokejisti Komety Brno boli osem minút od toho, aby sa pre nich sezóna skončila už v predkole play off. V sérii hranej na tri víťazné stretnutia prehrávali s Libercom 1:2 a vo štvrtom dueli už 0:2.

K veľkému obratu však zavelili bronzoví medailisti z olympiády v Pekingu.

Na začiatku 53. minúty využil presilovú hru strelou z prvej Michal Krištof a o 50 sekúnd neskôr vyrovnal Marek Ďaloga, ktorý ťažil z krížnej prihrávky Bartejsa. Slovenský bek sa podieľal aj na víťaznom góle Petra Holíka.

Okrem Brna mali v utorok nôž na krku aj hráči Plzne a Vítkovíc.

Oba tímy však dôležitý zápas zvládli a vyrovnali stav série na 2:2. Plzeň vyhrala na ľade BK Mladá Boleslav 1:0 a Vítkovice napriek tomu, že tím zmieta nepríjemná viróza, vyhrali v Olomouci po ďalšom obrate 4:3.

Česká extraliga - play off, predkolo - 4. zápasy:

Mladá Boleslav - Plzeň 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 4. Dufek

/stav série: 2:2/

Kometa Brno - Liberec 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

Góly: 53. Krištof, 53. Ďaloga, 57. Holík (Ďaloga) - 1. Vlach, 49. Šír.

/Marek Čiliak (Brno) odchytal celý duel a mal 16 zákrokov/

Olomouc - Vítkovice 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Góly: 11. Burian, 31. Kunc, 53. Krejčí - 32. Bernovský, 48. Kalus, 49. Lakatoš, 54. Lindberg.