Matej Paulovič v drese Pardubíc.
Matej Paulovič v drese Pardubíc. (Autor: Twitter/HC Dynamo Pardubice)
TASR|22. jan 2023 o 20:25

Asistovali aj ďalší štyria slovenskí hokejisti.

PRAHA. Hokejisti Pardubíc zvíťazili nad Kladnom v nedeľňajšom zápase 40. kola českej extraligy 4:2. Rozdielové dva góly lídra súťaže strelil slovenský krídelník Matej Paulovič.

Karlove Vary zdolali Kometu Brno 5:4. Na dvoch góloch Brna sa podieľali slovenskí legionári. V 12. minúte sa presadil krídelník Kristián Pospíšil, v 41. minúte prihral na gól Patrika Fajmona center Andrej Kollár.

Sparta Praha si na domácom ľade poradila s tímom Mladej Boleslavi 4:1. Na jedinom góle hostí sa podieľal slovenský krídelník Róbert Lantoši.

Vítkovice pustili z rúk dvojgólový náskok v zápase s Litvínovom, o výhre hostí 3:2 rozhodol až v 13. sérii samostatných nájazdov center Michal Gut.

Česká Tipsport extraliga - 40. kolo:

Karlove Vary - Kometa Brno 5:4 (3:1, 1:0, 1:3)

Góly: 5., 12. a 38. Beránek, 7. Koblasa, 54. Redlich - 44. a 57. Zaťovič, 12. Pospíšil, 41. Fajmon (Kollár)

Liberec - Hradec Králové 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 1. Flynn, 10. Ordoš, 42. Frolík - 59. Lev

Sparta Praha - Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 1. Kousal, 30. Sobotka, 49. Forman, 60. Mikliš - 29. Söderlund (Lantoši)

Vítkovice - Litvínov 2:3 pn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 1. Krenželok, 20. Bukarts - 23. Jaks, 58. Abdul (Kudrna), rozh. nájazd: Gut

Olomouc - Plzeň 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 7. Nahodil, 30. Mareš, 41. Knotek - 23. Kvasnička, 57. Pour

Pardubice - Kladno 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 17. Paulovič (Čerešňák), 27. Sedlák, 34. Sedlák, 52. Paulovič - 41. Beran, 47. Kubík

České Budějovice - Třinec 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 11. Pech, 31. Gulaš, 37. Valský - 7. Nestrašil, 56. Nestrašil (Daňo)