Hokejisti HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet|14. jan 2024 o 18:40 (aktualizované 15. jan 2024 o 11:18)

Pecararo a Poirier zaznamenali po dva góly.

Tipos extraliga - 36. kolo

Banská Bystrica - Slovan Bratislava 5:7 (2:3, 1:2, 2:2)

Góly: 5. Luža (Petriska, Matoušek), 10. Bíreš (Hora, Gašpar), 24. Vela (Turnbull, Wilkins), 55. Turnbull, 55. Matoušek - 16. Pecararo (Ranford, Mahbod), 16. Pecararo (Ranford), 18. Žitný (Šille), 23. Šille (Mahbod, Takáč), 38. Poiriér (Pecararo, Maier), 41. Poiriér (Takáč), 60. Takáč (Preisinger, Sersen).

Rozhodovali: Kalina, Žák - Knižka, Bogdaň. Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše 39. Wilkins 5 + DKZ za napadnutie hlavy a krku - 46. Török 5 + DKZ za nedovolené bránenie v hre, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 2424

Banská Bystrica: Belányi - Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Žabka - Turnbull, Vela, Wilkins - Gašpar, Bíreš, Matoušek - Výhonský, R. Faith, Petriska - Plančár, A. Stránský, Macek

Slovan: Godla - Korenčík, Beňo, Romančík, Golian, Romančík, Sersen, Maier - Pecararo, Findlay, Ranford - Mahbod, Poiriér, Takáč - Fominych, Šille, Žitný - Török, Preisinger, Lukošík

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC 05 Banská Bystrica podľahli v nedeľnom zápase 36. kola Tipos extraligy Slovanu Bratislava 5:7 a pripísali si na svoje konto štvrtú prehru z uplynulých piatich duelov.

Slovan zaznamenal siedme víťazstvo vo ôsmich stretnutiach a na šiestu pozíciu, zaručujúcu priamu účasť v play-off, stráca už len päť bodov.

Bystričania mali dobrý vstup do zápasu, išli do vedenia 2:0. Hostia však otočili stav ešte do prestávky. V šestnástej minúte vyrovnal dvoma gólmi za 36 sekúnd Pecararo.

Obrat dokonal po vyhratom buly Žitný. Hostia potom viedli už 6:3, no Turnbull a Matoušek gólmi zdramatizovali koncovku. V hre domácich bez brankára poistil v závere výhru "belasých" Takáč.

Hlasy po zápase

Andrej Kmeč, asistent trénera Slovana: "Sme radi za tri body, gólov padlo veľa. My sme mali zlý začiatok, potom sa naša hra stabilizovala a mali sme zlý koniec. Napokon samotný záver sme zvládli, tam sme už Bystricu nepustili do tlaku. Ubránili sme dnes skvele presilovky súpera a boli sme efektívni. Avšak videli sme aj veci, ktoré nechceme vidieť. Gólov bolo veľa, bola to prestrelka, no našťastie sme my dali tých gólov viac a preto berieme tri body.

Takéto začiatky sa nesmú stávať. Pri lepšej produktivite Banskej Bystrice mohlo byť po zápase už v prvej tretine a už by sme sa nebavili o takomto výsledku pre nás za tri body, ale pre Bystricu. Našťastie sme sa nezľakli toho vedenia 2:0 a domáceho tlaku, no pomohol nám kontaktný gól a potom sme už boli lepší, ale ten začiatok bol z našej strany zlý."

Roman Žitný, útočník Slovana: "Beriem to ako každý iný gól, nevnímam to nijako špeciálne. Ako keby som dal gól proti Popradu alebo inému mužstvu. Padlo mi to tam aj so šťastím, no každý gól sa počíta, som zaň rád, ale v prvom rade je dôležité, že sme vyhrali. Tešíme sa, potrebovali sme odčiniť poslednú domácu prehru s Košicami. Bystričania začali v prvej tretine lepšie, my sme to našťastie ešte do prestávky obrátili. Od druhej tretiny sme neustále vyhrávali, domáci sa na nás doťahovali, ale v závere sme si to už posledné dve minúty ustrážili, aj preto si berieme tri body."

Raimo Helminen, tréner Banskej Bystrice: "Slovan má výborný tím a hrá výborný hokej. Ak chceme vyhrať, nemôžeme inkasovať toľko gólov ako v nedeľu. V defenzívne nám to viazlo, no smerom dopredu sme si vytvorili dostatok príležitostí. S našou snahou a nasadením nemôžem byť nespokojný, ale na konci dňa sa počítajú len víťazstvá. V obrane sme robili chyby, ktoré súper veľmi ľahko potrestal."

Patrik Luža, obranca Banskej Bystrice: "Začali sme lepšie, mali sme tam tlak. Miesto toho, aby sme v tom pokračovali, tak sme začali hrať trošku profesorsky v našej tretine, aj s rozohrávkou to trošku začalo ´kafrovať´. Slovan vycítil šancu, začal nás aktívnejšie napádať. Škoda, že sme upustili z herného štýlu, ktorý sme mali na začiatku prvých desať-pätnásť minút. Keď dostanete sedem gólov, ťažko môžete vyhrať. Boli tam smoliarske góly, ale na to sa nemôžeme pozerať. Keď nepustíme súpera do tretiny a k strelám, tak nepadnú ani tie škaredé góly. Toho sa musíme vyvarovať."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 05 Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava dnes (hokej, 36. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
14.01.2024 o 16:00
36. kolo
B. Bystrica
5:7
(2:3, 1:2, 2:2)
60' minúta
Ukončený
HC Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 5. Luža (Ďatelinka, Matoušek), 10. Bíreš (Hora, Gašpar), 24. Vela, 55. Turnbull, 55. Matoušek – 16. Pecararo (Ranford, Mahbod), 16. Pecararo (Ranford), 18. Žitný (Šille), 23. Šille (Mahbod, Takáč), 38. Poirier (Pecararo, Maier), 41. Poirier (Takáč), 60. Takáč (Preisinger, Sersen). Rozhodca: Kalina, Žák – Knižka, Bogdaň.
Hostia vyhrávajú dnešný divoký zápas 7:5. Sledovali sme, ale veľmi zaujímavý a dobrý hokej. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:23
goalSlovan Bratislava dal gól! Hostia sa ubránili veľkému tlaku domáceho mužstva. Napokon sa k puku dostal SAMUEL TAKÁČ, ktorý poslal puk do odkrytej brány.
59:02
Začala posledná minúta tretej tretiny. Domáci sú nasťahovaní v útočnej tretine.
58:24
importantDomáci hrajú v šestici!
58:02
Začali posledné dve minúty tretej tretiny.
57:16
Maier vyhadzuje puk do tretiny domácich a šiel striedať. Domácim ubiehajú sekundy extrémne rýchlo.
56:41
Vela zachytil prihrávku. Zakončoval z ľavého kruhu, ale jeho strela nebola presná.
55:12
Následuje reklamná prestávka.
54:51
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci po štvrtom góle okamžite vyrazili do útoku. Pred Godlom vznikla ďaľšia mela v ktorej sa najlepšie zorientoval TOMÁŠ MATOUŠEK a doslova prestrčil puk za chrbát brankára hostí.
54:34
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci znižujú stav zápasu a vracajú sa tak ešte do zápasu! CARTER TURNBULL vybojoval puk pred bránou a prudkou strelou prekonáva Godlu v bráne hostí!
53:49
Žitný vybojoval puk a vyrazil do útoku. Jeho zakončenie míňa domácu bránu.
52:33
51:27
V tretej tretine je hra príliš kúskovaná.
50:44
Turnbull vo veľkej šanci nedokázal prepáliť Godlu! Brankár hostí chytá dnes výborne!
49:55
Domáci majú obrovský tlak! Bíreš nedokázal upratať puk do prázdnej brány!
48:55
Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
Samson Mahbod – 2 min., hákovanie.
47:55
Hora pálil od modrej čiary. Godla chytá a prerušuje hru.
46:59
Gašpar pálil z ľavého kruhu. Godla jeho pokus vyrazil.
46:48
Hostia sa zatiaľ výborne bránia. Korenčík vyhadzuje puk cez všetky čiary.
45:40
Tomáš Török – DKZ, nedovolené bránenie.
44:33
Bíreš dostával prihrávku do brejku, ale nedokázal si puk spracovať.
43:10
Pecararo pálil z pravého kruhu. Belányi jeho pokus vyrazil. Hostia zostávajú v útočnom pásme.
42:10
41:44
Hostia hrajú presilovú hru, ale domáce mužstvo sa bráni bez väčších problémov.
40:38
goalSlovan Bratislava dal gól! Hostia pridávajú šiesty gól v zápase. EMILE POIRIER potiahol akciu až do útočnej tretiny. Vypálil, ktorú Belányi vyrazil, ale na následnú dorážku už nemal nárok. Asistencie: S. Takáč.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Aj po druhej tretine vedú hostia z Bratislavy. Priebežný výsledok je zatiaľ 3:5. Sledujeme naozaj výborný zápas. Uvidíme čo nám prinesie tretia tretina.
38:33
Bačík hľadal prihrávkou Wilkinsa, ale ten jeho prihrávku nezachytil. Píska sa icing.
37:33
Petriska sa výborne natlačil pred Godlu, ale prekonať ho nedokázal.
37:07
goalSlovan Bratislava dal gól! Hostia pridávajú piaty gól v zápase! EMILE POIRIER doviezol puk do útočnej tretiny. Obtočil sa okolo Ďatelinku a presnou strelou prepálil domáceho brankára. Asistencie: L. Pecararo, P. Maier.
35:41
Lukošík pálil z pravého kruhu. Belányi jeho pokus chytá lapačkou a prerušuje hru.
34:52
Petriska výborne vypálil z otočky. Godla jeho pokus vyrazil na zadný mantinel.
33:12
Hostia sa ubránili a sú v plnom počte.
32:25
Tlak domáceho tímu pokračuje. Hostia sa v oslabení statočne bránia.
31:44
Hora pálil od modrej čiary! Godla jeho pokus chytá a prerušuje hru!
31:12
Adam Lukošík – 2 min., nedovolené bránenie.
31:02
Roman Žitný pálil z pravého kruhu. Belányi jeho pokus kryje a prerušuje hru. Následuje reklamná prestávka.
30:21
Bačík vo veľkej šanci! Godla mal s jeho strelou čo robiť. Napokon to zvládol.
29:23
Sledujeme teraz viacero nepresností v rozohrávke na oboch stranách.
28:17
Hostia sú v plnom počte.
28:04
Wilkins pálil z ľavého kruhu. Godla jeho pokus vyráža betónom.
27:23
Sersen vyhadzuje puk cez všetky čiary.
26:44
Šenkeřík pálil od modrej čiary, ale tento pokus skončil len na bočnej sieti.
26:17
Ladislav Romančík – 2 min., hákovanie.
25:37
Hora pálil od modrej čiary. Turnbull jeho pokus tečoval, ale Godla si s týmto pokusom poradil.
24:44
Výhonský zakončoval z ľavého kruhu. Ten jeho pokus chytá a prerušuje hru.
23:35
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci sa vracajú do zápasu! Zmätky pred Denisom Godlom využíva domáci center MARCUS VELA, ktorý sa dostal k puku a poslal ho do odkrytej brány.
22:22
goalSlovan Bratislava dal gól! Hostia pridávajú štvrtý gól v zápase. TIMOTEJ ŠILLE dostal prihrávku pred domácu bránu a prudkou strelou prepálil Belányiho v bráne. Asistencie: S. Mahbod, S. Takáč.
22:01
Matoušek pálil z osi ihriska. Jeho pokus Godla vyrážať nemusel.
21:04
Turnbull dostal prihrávku na útočnú modrú čiaru, ale výborne ho zablokoval Maier.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedú hostia z Bratislavy 3:2. Sledujeme naozaj výborný hokej. Hráči Banskej Bystrice viedli už 2:0, ale hostia dokázali ešte v prvej tretine stav otočiť.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Začala posledná minúta prvej tretiny.
17:43
goalSlovan Bratislava dal gól! Hostia otáčajú stav zápasu! Domáci brankár Belányi púšťa strelu od modrej čiary, ktorú vyslal ROMAN ŽITNÝ! Tento gól bol veľmi lacný. Asistencie: T. Šille
17:00
Zakázané uvoľnenie.
16:44
Petrika pálil z ľavého kruhu. Godla jeho strelu kryje a prerušuje hru.
15:56
goalSlovan Bratislava dal gól! Hostia vyrovnávajú stav stretnutia! LIAM PECARARO opäť predviedol svoje majstrovstvo. Krásne sa zbavil domáceho obrancu a sám pred Belányim úspel. Asistencie: B. Ranford.
15:27
goalSlovan Bratislava dal gól! Hostia nehrali presilovú hru dobre. Napokon sa však dostal k puku z pravej strany LIAM PECARARO a krásnou strelou prekonáva Belányiho v domácej bráne. Asistencie: B: Ranford, S. Mahbod.
14:19
Frank Hora – 2 min., podrazenie.
13:27
Korenčík nahadzoval puk na bránu, ale jeho pokus zrazil Hora. Hostia zostávajú v útočnom pásme.
12:34
11:54
Tlak Bystrice pokračuje. Bačíkova strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.
10:22
Domáci hrajú zatiaľ výborne. Velovu strelu musel Godla vyraziť bezónom.
09:28
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci pridávajú druhý gól v zápase! Frank Hora nahadzoval puk na bránu Slovana a výborne tečoval puk ADNREJ BÍREŠ a pridáva tak druhý gól svojho tímu. Asistencie: F. Hora, R. Gašpar.
08:31
Mathew Wilkins – 2 min., hrubosť.
08:31
Adam Lukošík – 2 min., hrubosť.
08:22
Vela unikol po ľavej strane. Godla jeho pokus vyrazil. Následne dorážal Výhonský, ale ani tento pokus nebol úspešný.
08:10
Pri striedačke Slovana sa strhla potyčka. Bude sa vylučovať na oboch stranách.
07:22
Domáci sú jasne aktívnejší. Stránsky sa snažil prekabátiť spoza brány Godlu, ale ten jeho úmysel vystihol.
06:44
Dve dobré šance hostí! Lukošík výborne vypálil. Belányi predviedol dobrý zákrok. Následne dorážal Preisinger, ale ani jeho pokus nebol úspešný.
05:23
Tlak domáceho tímu pokračuje. Bíreš pálil z osi ihriska. Godla jeho pokus schoval v lapačke a prerušil hru.
04:30
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci majú od začiatku obrovský tlak! PATRIK LUŽA dostal prihrávku na modrú čiaru. Bombou prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Zaslúžené vedenie domáceho tímu. Asistencie: I. Ďatelinka, T. Matoušek.
04:13
importantWilkins pálil z tesnej blízkosti! Jeho pokus končí na tyči Godlovej brány!
03:18
03:01
Hora pálil od modrej čiary! Jeho pokus Godla vyráža.
02:16
Hostia sa dobre bránia. Sersen vyhodil puk cez všetky čiary.
01:41
Obrovská chyba Belányiho, ktorý stratil puk, ale Preisinger ani na dva krát nedokázal dostať puk do siete.
01:18
Andrej Golian – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
00:43
Domáci sa okamžite usadili v útočnom pásme. Turnbull chcel zakončovať z pravého kruhu, ale výborne ho zablokoval Beňo.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Bernát) – Bačík, Šenkeřík, Wilkins, Vela, Turnbull – Hora, D. Stránsky, Gašpar, Bíreš, Matoušek – Ďatelinka, Luža, Petriska, Faith, Výhonský – Žabka, Macek, A. Stránsky, Plančár
Tréner: Raimo Helminen

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Baroš) – Beňo, Korenčík, Ranford, Findlay, Pecararo – Golian, Romančík, Takáč, Poirier, Mahbod – Sersen, Maier, Žitný, Šille, Fominykh – Lukoší, Preisinger, Török
Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: Kalina, Žák – Knižka, Bogdaň.
HC 05 Banská Bystrica

Domáci hokejisti majú zatiaľ výbornú sezónu. V doterajšom priebehu získali 55 bodov a majú negatívne skóre 103:115. Nachádzajú sa na šiestej pozícii, ktorá zaručuje priamy postup do Play off. Dnes sú domáci favoritom.

HC SLOVAN Bratislava

Hostia z Bratislavy jasne ožili po príchode Petra Oremusa. V doterajšom priebehu sezóny získali len 47 bodov a nachádzajú sa na desiatej pozícii. Dnes to budú mať hostia opäť veľmi náročné. Uvidíme ako si poradia.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan zareagoval na prehru siedmimi gólmi, Banskobystričania však v závere hrýzli