Po skvelej sezóne bojoval o MS. Zvolen ulovil nádejného slovenského reprezentanta

Andrej Kukuča počas zrazu slovenskej hokejovej reprezentácie.
Andrej Kukuča počas zrazu slovenskej hokejovej reprezentácie. (Autor: TASR)
TASR|10. máj 2024 o 15:01

Zo strany Zvolena som cítil veľký záujem, povedal.

ZVOLEN. Slovenský hokejista Andrej Kukuča sa stal novou posilou tímu HKM Zvolen. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.

Dvadsaťštyriročný útočník Kukuča pôsobil v uplynulých dvoch sezónach v Poprade. V drese "kamzíkov" odohral 108 zápasov so ziskom 48 bodov.

Darilo sa mu ale hlavne v uplynulom ročníku, zaradil sa k lídrom tímu a dosiahol na 20-gólovú métu. Viac presný zásahov strelil za Poprad iba najlepší strelec ligy v základnej časti Ryan Dmowski (30).

Okrem toho je aj veľmi skúsený hráč – v najvyššej slovenskej súťaži má už na konte viac ako 200 duelov, dve sezóny pôsobil v kanadskej juniorskej lige, kde si pripísal priemer takmer bod na zápas.

Skúsenosti zbieral aj na juniorských majstrovstvách sveta a v minulej sezóne si pripísal aj prvé štarty v slovenskej reprezentácii (9 stretnutí). Taktiež dostal šancu v príprave na MS v Česku.

"Po sezóne mi skončila zmluva v Poprade a premýšľal som, čo ďalej. Zo strany Zvolena som cítil veľký záujem a rozhodlo aj to, že sú tu opäť vysoké ambície. V reprezentácii som sa stretol aj s Marekom Heclom a Matejom Kašlíkom a od oboch som mal len pozitívne referencie na klub," povedal Kukuča.

Zvolen bude pre neho štvrtým extraligovým pôsobiskom po Trenčíne, Michalovciach a Poprade.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Po skvelej sezóne bojoval o MS. Zvolen ulovil nádejného slovenského reprezentanta